Bļugers palīdz “Penguins” sakaut “Red Wings”, Balcers iedzīvojas savainojumā

26/09/2019 09:08

Naktī uz ceturtdienu Nacionālās hokeja līgas (NHL) pirmssezonas mačos pie uzvarā tika latviešu Teodora Bļugera un Rūdolfa Balcera pārstāvētās komandas.

Balcera pārstāvētā “Senators” viesos ar 6:2 (1:2, 2:0, 3:0) pārliecinoši apspēlēja Vankūveras “Canucks”.

Pirmajā trešdaļā “Canucks” pārtvēra ripu pretinieku zonā un Svens Bertši nogādāja to pie Ādama Gudeta, kurš izvirzīja vadībā mājiniekus. Turpinājumā Bertši dubultoja pārsvaru ar netverami metienu tālajā augšējā vārtu stūrī. Trešdaļas izskaņā Konors Brauns pēc Breidija Tkačuka piespēles samazināja rezultāta starpību.

Otrajā spēles nogrieznī Tkačuks pielaboja Koudija Golubefa metienu no zilās līnijas un panāca līdzsvaru uz tablo. Trešdaļas izskaņā Marks Boroveckis pārtvēra ripu un “Senators” aizskrēja pretuzbrukumā. Turpinājumā viņš ripu atveda Filipam Člapikam, kurš izvirzīja vadībā viesus – 3:2.

Trešajā periodā Tomass Šabo skaitliskajā vairākumā ar metienu no zilās līnijas panāca 4:2. Perioda vidū Artjoms Aņisimovs aizskrēja izgājienā pret “Canucks” vārtsargu Tačeru Demko un panāca 5:2. Divas sekundes pirms mača beigām Tkačuks skaitliskajā vairākumā no vārtu priekšas raidīja ripu vārtos.

Balcers šajā mačā uz laukuma pavadīja trīs minūtes un 23 sekundes, kuru laikā ar statistikas rādītājiem neatzīmējās, taču iedzīvojās ķermeņa lejasdaļas savainojumā.

Bļugers un “Penguins” savā laukumā ar 4:2 (1:1, 1:1, 2:0) pārspēja Detroitas “Red Wings” komandu.

Pirmajā periodā Brendons Tanevs pēc Džastina Šulca un Džeika Gincela piespēlēm izvirzīja vadībā mājiniekus, bet 14. minūtē Raiens Kufners izlīdzināja rezultātu. Otrajā trešdaļā Braiens Rasts atjaunoja vadību “Penguins” vienībai, bet trešdaļas izskaņā Maiks Grīns atjaunoja līdzsvaru uz tablo.

Trešā perioda ievadā Dominiks Simons panāca 3:2 Pitsburgas komandas labā, bet Sidnijs Krosbijs pielika treknu punktu mačam

Bļugers šajā mačā uz ledus pavadīja astoņas minūtes un 49 sekundes, kuru laikā izcēlās ar pozitīvu lietderības koeficientu +1. Latviešu uzbrucējs uzspēlēja trīs sekundes skaitliskajā vairākumā, kā arī vienu minūti un 48 sekundes mazākumā.