Bļugers rezultatīvi asistē un izkaujas, “Penguins” turpina zaudēt (VIDEO)

10/02/2019 05:59

Nacionālajā hokeja līgā (NHL) ar rezultatīvu piespēli komandas ceturtajā zaudējumā pēc kārtas izcēlies Teodors Bļugers, kura pārstāvētā Pitsburgas “Penguins” ar 4:5 izbraukumā atzina līgas līderes Tampabejas “Lightning” pārākumu.

Latviešu hokejists 6:55 uz ledus pavadītajās minūtēs izcēlās arī ar piecām soda minūtēm par kaušanos ar pretinieku Ādamu Ernī, vienu metienu pa vārtiem, vienu spēka paņēmienu, vienu bloķētu metienu un neitrālu lietderības koeficientu.

Bļugeram šosezon aizvadītajās sešās NHL spēlēs divi vārti un viena rezultatīva piespēle.

Spēles rezultātu 14. minūtē atklāja viesi, kad izgājienā divi pret vienu aizsargu Bļugers veica lielisku piespēli Garetam Vilsonam, kurš 27 gadu vecumā guva pirmos vārtus savā NHL karjerā.

Turpinājums pingvīniem gan tik sekmīgs vairs nebija, jo līdz otrā perioda astotajai minūtei “Lightning” no 0:1 panāca 3:1 savā labā, tai skaitā gūstot vārtus arī skaitliskajā mazākumā.

“Penguins” spēja atgūties, nākamajās astoņās minūtēs iemetot divas ripas mājinieku vārtos un panākot izlīdzinājumu – 3:3.

Visbeidzot trešajā periodā “Lightning” spēja atgūt divu vārtu pārsvaru (5:3), kamēr “Penguins” atbildēja vien ar Tanera Pīrsona vārtiem – 4:5.

Pēc zaudējuma “Penguins” ar 55 mačos iegūtiem 63 punktiem saglabā astoto pozīciju Austrumu konferencē. Nākamajā mačā titulētā komanda naktī uz 12. februāri viesosies pie šobrīd karstās Filadelfijas “Flyers”.

Jau ziņots, ka Bļugers izsaukumu uz NHL saņēma janvāra izskaņā. Hokejists šosezon uz NHL tika izsaukts pirmo reizi. Latvietis gan izsaukumu saņēma arī pagājušajā sezonā, tomēr debiju planētas spēcīgākajā līgā viņš piedzīvoja vien 31. janvārī pret Tampabejas “Lightning” (4:2).

Latvietis jau pirmajās trīs spēlēs ir paspēja atzīmēties ar diviem vārtu guvumiem. Viņš precīzs bija otrajā spēlē pret Otavas “Senators” (5:3) un arī nākamajā cīņā pret Toronto “Maple Leafs” (2:3).

Pēc tam, kad Bļugers tika izsaukts uz NHL, sociālajā tīklā “Twitter” komandas līdzjutēji pauda prieku par šādu soli, galvenokārt rakstot, ka tas noticis ļoti vēlu, jo pēc viņu domām hokejistam NHL bija jābūt jau iepriekš.

Pārstāvot Amerikas Hokeja līgas (AHL) komandu Viksbāres/Skrentonas “Penguins”, šosezon AHL Bļugers guvis 39 (21+18) punktus. Viņš ir rezultatīvākais spēlētājs savā komandā, kā arī 15. rezultatīvākais visā AHL.

Šobrīd NHL patstāvīgi spēlē uzbrucējs Zemgus Girgensons, kurš pārstāv Bufalo “Sabres”, kā arī šosezon debiju piedzīvoja cits uzbrucējs Rūdolfs Balcers, kurš ir Otavas “Senators” īpašumā. Līdz ar to Bļugers kļuvis par trešo latvieti NHL šosezon.

Jāatzīmē, ka Bļugers Ziemeļamerikā ir pazīstams, nevis kā “Teodors Bļugers”, bet gan kā “Teddy Blueger”.

Bļugers kļuva jau par 23. mūsu valsts pārstāvi šajā līgā. Pēdējās piecās sezonās savus spēkus NHL bez Girgensona un Balcera izmēģinājuši vēl tikai Ronalds Ķēniņš un vārtsargs Kristers Gudļevskis