Bļugers rezultatīvs otrajā spēlē pēc kārtas, ”Penguins” apspēlē ”Coyotes” (VIDEO)

07/12/2019 04:36

Latvijas izlases uzbrucējs Teodors Bļugers šonakt izdarīja rezultatīvu piespēli, nopelnot rezultativitātes punktu otrajā Nacionālās hokeja līgas (NHL) spēlē pēc kārtas un palīdzot sevis pārstāvētajai Pitsburgas ”Penguins” ļoti saspringtā mačā savā laukumā ar 2:0 apspēlēt vienu no Rietumu konferences līderēm Arizonas ”Coyotes”.

Bļugers kopā ar Brendonu Tanevu un Zaku Estonu-Rīsu spēlēja ”Penguins” ceturtajā virknējumā. Latviešu centra uzbrucējs šonakt pavadīja laukumā 15 minūtes un 59 sekundes, kuru laikā nopelnīja rezultatīvu piespēli, izdarīja divus metienus pa pretinieku vārtiem, bloķēja vienu sāncenšu metienu, izpildīja divus spēka paņēmienus, uzvarēja 47% iemetienu un ieguva pozitīvu lietderības koeficientu +1.

Tāpat Teodors šonakt četras minūtes un 31 sekundi bija uz ledus skaitliskajā mazākumā, kas bija lielākais spēles laiks mazākumā starp Pitsburgas komandas uzbrucējiem un trešais lielākais spēles laiks mazākumā starp visiem ”Penguins” spēlētājiem. Mazliet vairāk par latvieti mazākumā šoreiz nospēlēja tikai Pitsburgas aizsargi Kriss Letangs un Džeks Džonsons, kuri mazākumā pavadīja attiecīgi par 21 un 14 sekundēm vairāk.

Šosezon aizvadītajās 29 spēlēs Bļugers ir izcēlies ar trim vārtu guvumiem un piecām rezultatīvām piespēlēm.

”Penguins” pirmajās divās trešdaļas nerealizēja nevienu no trim iegūtajiem vairākumiem, taču otrā perioda sākumā izturēja gandrīz divas minūtes ilgo lielo skaitlisku mazākumu trijatā pret pieciem pretiniekiem un mača 48. minūtē atklāja mača rezultātu. Džeikam Gencelam izdarot metienu pa pretinieku vārtiem pēc uzvarēta iemetiena uzbrukuma zonā, ripa veiksmīgi atlēca pie Malkina, kurš no tuvas distances to raidīja starp ”Cotoyes” vārtsarga Anti Rantas kājsargiem un izvirzīja mājiniekus vadībā (1:0).

Lai gan pamatlaika turpinājumā Arizona nopelnīja divus vairākumus un pašā mača izskaņā  nomainīja Rantu pret sesto laukuma spēlētāju, ”Penguins” nosargāja savu cietoksni neskartu. Turklāt mājinieki ar Bļugera palīdzību pēdējās sekundēs dubultoja savu pārsvaru. Atrodoties mazākumā, latviešu uzbrucējs palīdzēja Pitsburgai izraidīt ripu ārā no zonas un divatā pret vienu pretspēlētāju kopā ar savu maiņas biedru Tanevu aizskrēja pretuzbrukumā. Viesu hokejistam pēc cīņas ar Tanevu nokrītot uz ledus, Bļugers ieguva ripu un varēja to raidīt tukšajos pretinieku vārtos, taču izvēlējās nedaudz pagaidīt partneri un izdarīt viņam rezultatīvu piespēli – 2:0.

Tādējādi ”Penguins” izcīnīja otro uzvaru pēc divu zaudējumu sērijas pārtraukšanas un svinēja piekto panākumu pēdējās septiņās spēlēs. Savukārt viena no Rietumu konferences līderēm Arizona piedzīvoja pirmo neveiksmi pēdējos trīs mačos. Ar 29 spēlēs izcīnītiem 36 punktiem Pitsburga šobrīd ieņem piekto vietu Austrumu konferencē, kamēr ”Coyotes” ar 31 mačā iegūtiem 38 punktiem pagaidām atrodas trešajā Rietumu konferences pozīcijā.

Nākamo spēli ”Penguins” aizvadīs jau naktī uz rītdienu (8. decembri), kad pulksten 2:00 viesosies pie līgas pēdējās vietas īpašnieces Detroitas ”Red Wings”.