Bļugers vienā maiņā ar Malkinu un Keselu, “Penguins” atspēlējas un pārspēj čempionus (VIDEO)

13/03/2019 08:22

Piekto panākumu pēdējās sešās spēlēs šonakt guva latvieša Teodora Bļugera pārstāvētā Nacionālās hokeja līgas (NHL) vienība Pitsburgas “Penguins”, kas savā laukumā ar 5:3 (0:1, 3:1, 2:1) uzveica esošo Stenlija kausa īpašnieci Vašingtonas “Capitals”.

Bļugers darbojās “Penguins” otrajā uzbrucēju trijniekā kopā ar slavenajiem Jevgeņiju Malkinu un Filu Keselu. Teodors uz ledus kopumā pavadīja 15:15 minūtes (1:31 mazākumā), atzīmējoties ar vienu metienu pa vārtiem, diviem spēka paņēmieniem, vienu bloķētu metienu, vienu zaudētu ripu un pozitīvu lietderības koeficientu +1.

“Capitals” pēc diviem precīziem čeha Jakuba Vranas metieniem otrā perioda vidū izvirzījās priekšā ar 2:0, tomēr līdz trešās trešdaļas vidum rezultāta tablo jau vēstīja 4:2 par labu “Penguins”. Ar vārtu guvumiem šajā laikā izcēlās Džeiks Gencels, Kesels, bet divas reizes pretinieku vārtsargu pārspēja Sidnijs Krosbijs. Vašingtona vēl spēja samazināt deficītu līdz minimumam (3:4), taču mača izskaņā ripu jau tukšos “Capitals” vārtos raidīja Džereds Makens, uzstādot gala rezultātu 5:3.

Ar divām rezultatīvām piespēlēm šajā spēlē izcēlās Bļugera maiņas biedrs Malkins, kurš tādējādi kļuva par piekto krievu hokejistu, kurš NHL karjeras laikā sasniedzis 1000 (391+609) punktu robežu, savukārt ar rezultatīvu piespēli savu 1200. punktu pasaules spēcīgākajā līgā guva “Capitals” kapteinis Aleksandrs Ovečkins.

Tikmēr Bļugers savā debijas sezonā NHL līdz šim piedalījies 16 spēlēs, gūstot trīs vārtus, veicot divas piespēles, kā arī nopelnot septiņas soda minūtes un pozitīvu lietderību +4.

“Penguins” tādējādi pārtrauca čempionu septiņu uzvaru sēriju un ar 85 punktiem 70 spēlēs Austrumu konferences kopvērtējumā pakāpusies uz sesto vietu, kamēr “Capitals” rēķinā ir par četriem punktiem vairāk, kas austrumos dod ceturto vietu.

Nākamo spēli Pitsburga aizvadīs naktī uz piektdienu viesos pret Bufalo “Sabres”, kas šonakt bez Zemgus Girgensona sastāvā savā laukumā atzina Dalasas “Stars” pārākumu (0:2).