Bļugers spēles izskaņā gūst skaistus vārtus pret “Sabres” (VIDEO)

19/04/2021 00:34
Teodors Bļugers

Nacionālās hokeja līgas (NHL) komanda Pitsburgas “Penguins”, kurā spēlē latviešu uzbrucējs Teodors Bļugers, naktī uz pirmdienu ar rezultātu 2:4 pretinieku laukumā piekāpās Bufalo “Sabres”, kuras sastāvā šosezon traumas dēļ laukumā nedodas Zemgus Girgensons.

Bļugers guva skaistus komandas otros vārtus 24 sekundes pirms pamatlaika beigām, panākot 2:4. Viņš ieslidoja pretinieku zonā, izdarot asu un precīzu metienu tālajā vārtu stūrī. Ar to gan bija par maz, lai “Penguins” pacīnītos par uzvaru. Uzvarētājiem šajā spēlē divus vārtus guva Sems Reinhārts, bet pa reizi izcēlās Artu Rutsalainens un Rasmuss Asplunds. Tikmēr “Penguins” rindās ar vārtiem atzīmējās Džeisons Zakers un Bļugers.

Latviešu uzbrucējs laukumā pavadīja 15 minūtes un 34 sekundes, no kurām trīs minūtes un 50 sekundes cīnījās mazākumā. Viņš izdarīja tikai vienu metienu pa vārtiem, ar ko pietika, lai gūtu vārtus, kā arī veica divus spēka paņēmienus un bloķēja vienu pretinieku metienu. Bļugers spēli noslēdza ar neitrālu lietderības koeficientu.

Vēl trešā perioda vidū rezultāts vēstīja 3:0 par labu “Sabres”, taču Zakers vienus vārtus prata atgūt (1:3). Mača beigu daļā gan Asplunds panāca 4:1, tomēr Bļugers vēl paspēja samazināt rezultāta starpību un gūt pēdējos vārtus mačā (2:4). Vakar “Penguins” ar 3:2 apspēlēja “Sabres”, taču šovakar Bufalo klubs spēja revanšēties.

“Sabres” komanda, kas šobrīd ieņem pēdējo vietu NHL kopvērtējumā, pa “Penguins” vārtiem izdarīja 29 metienus, kamēr Pitsburga 36 reizes apdraudēja pretinieku vārtus. Pingvīnu vārtsargs Keisijs DeSmits šajā spēlē atvairīja 25 metienus, kamēr “Sabres” ripu ķērājs Dastins Tokarskis tika galā ar 34 metieniem.

26 gadus vecais Latvijas izlases hokejists Bļugers šosezon 32 spēlēs guvis piecus vārtus un atdevis 13 rezultatīvas piespēles, kas kopā dod 18 punktus. Viņam arī vidēji pozitīvs lietderības koeficients +10. Nākamo spēli “Penguins” aizvadīs 21. aprīlī, kad plkst. 2:00 pēc Latvijas laika savā laukumā uzņems Ņūdžersijas “Devils”.