Bļugers turpina spīdēt AHL un tiek atzīts par mača pirmo zvaigzni (VIDEO)

12/01/2019 08:43

Latviešu uzbrucējs Teodors Bļugers šonakt Amerikas Hokeja līgas (AHL) spēlē guva vārtus un izdarīja rezultatīvu piespēli, tiekot atzīts par mača pirmo zvaigzni Vilksbēras/Skretonas ”Penguins” uzvarā pār Šarlotes ”Checkers”.

Bļugeram gūstot vārtus un izdarot rezultatīvu piespēli, ”Penguins” viesos sagrāva ”Checkers” ar 5:1 un svinēja ceturto panākumu pēdējās piecas spēlēs pēc četru zaudējumu sērijas pārtraukšanas.

Latviešu uzbrucējs trīs ar pusi minūtes līdz pirmās trešdaļas beigām asistēja Entonija Andželo vārtu guvumā un palīdzēja viesiem panākt 3:0. Savukārt otrā perioda ievadā viņš pats pārspēja sāncenšu vārtsargu Skotu Dārlingu, gūstot savus 17. vārtus sezonā un sniedzot ”Penguins” jau četru ripu pārsvaru – 4:0.

Bļugers spēlēja viesu pirmajā maiņā, izdarot četrus metienus pa pretinieku vārtiem, iegūstot pozitīvu lietderības koeficientu +2 un tiekot atzīts par spēles pirmo zvaigzni. Šosezon 39 mačos viņš nopelnījis 31 (17+14) punktus, būdams gan ”Penguins” labākais vārtu guvējs, gan rezultatīvākais spēlētājs.

Citā spēlē Matīsa Kivlenieka pārstāvētā Klīvlendas ”Monsters” izbraukumā ar 4:3 pēcspēles metienu sērijā uzveica Austrumu konferences vicelīderi Sirakjūzas ”Crunch” un pārtrauca četru neveiksmju sēriju. Latviešu vārtsargs tika pieteikts mačam, taču palika uz rezervistu soliņa, kamēr viņa konkurents Breds Tīsens atvairīja 37 no 40 pretinieku metieniem.

Kivlenieks nav devies laukumā jau kopš pagājušā gada 26. decembra. Turklāt šosezon līdz šim aizvadītajās desmit spēlēs viņš nav izcēlies ar stabilu sniegumu – latvietis ticis galā vien ar 88,8% sāncenšu metienu un mačā vidēji ielaidis 3,31 vārtus.

Panākumu bullīšos ar identisku rezultātu (4:3) svinēja arī Belevillas ”Senators”, kas, spēlējot bez uz NHL izsauktā Rūdolfa Balcera, viesos pārspēja Grandrepidsas ”Griffins” un izcīnīja otro uzvaru pēc trīs zaudējumu sērijas pārtraukšanas.

Balcers šosezon 36 spēlēs AHL nopelnījis 26 (14+12) punktus, būdams Belevillas komandas labākais vārtu guvējs un viens no komandas rezultatīvākajiem spēlētājiem. Turklāt līdz šim aizvadītajos četros NHL mačos Otavas ”Senators” sastāvā viņš atzīmējies ar diviem (1+1) punktiem.

Tikmēr Heršijas ”Bears”, kam savainojuma dēļ nevar palīdzēt Kristofers Bindulis, izbraukumā ar 2:6 atzina Springfīldas ”Thunderbirds” pārākumu un cieta otro neveiksmi pēc kārtas.

Bindulis līdz šim AHL šosezon aizvadījis tikai četras spēles, kurās nav izcēlies ar rezultatīvu sniegumu. Latviešu aizsargs nav devies laukumā jau kopš pagājušā gada 28. novembra.