Bļugers un “Penguins” nonāk neapskaužamā situācijā sērijā pret “Islanders” (VIDEO)

25/05/2021 07:20
Teodors Bļugers

Aizvadītajā naktī Nacionālajā hokeja līgā (NHL) Teodors Bļugers un Pitsburgas “Penguins” ar rezultātu 2:3 otrajā papildlaikā piekāpās Ņujorkas “Islanders”, sērijā līdz četrām uzvarām nonākot iedzinējos ar 2-3.

Bļugers šajā duelī uz ledus pavadīja 18 minūtes un 12 sekundes, kuru laikā izdarīja divus metienus pa vārtiem, izpildīja trīs spēka paņēmienus, kā arī uzvarēja vienu no pieciem iemetieniem, cīņu noslēdzot ar neitrālu lietderības koeficientu “0”.

Spēles pirmajā periodā vārtus Pitsburgas vienības labā guva Jevgēņijs Malkins, kurš realizēja vairākumu pēc Krisa Letanga un Braiena Rasta piespēlēm. 55 sekundes pirms trešdaļas beigām Entoniju Buveljē panāca izlīdzinājumu, rezultatīvi asistējot Džošam Beilijam un Nikam Ledijam.

Otrajā trešdaļā atkal vadībā “Penguins” izvirzīja Rasts, pateicoties Sidnija Krosbija un Letanga piespēlēm. Tikmēr trešajā periodā otros Ņujorkas vienības vārtus iemeta Džordans Eberle. Pēc mača pamatlaika rezultāts uz tablo vēstīja 2:2, kas nozīmēja, ka uzvarētāja noskaidrošanai būs nepieciešams pagarinājums. Pirmajā papildlaikā komandas neatzīmējās ar precīziem metieniem, bet otrā pagarinājuma 51. sekundē uzvaru “Islanders” atnesa Beilija raidījums “Penguins” vārtos.

Nākamo spēli, kas “Islanders” uzvaras gadījumā var kļūt par pēdējo šajā sērijā, “Penguins” aizvadīs 26. maijā plkst. 23:00 pēc Latvijas laika. Bļugers šosezon regulārajā čempionātā laukumā devās 43 spēlēs, kurās guva septiņus vārtus un atdeva 15 rezultatīvas piespēles, taču piecās šī gada izslēgšanas spēlēs latvietim vēl nav izdevies izcelties ar rezultatīvam darbībām.

Latviešu hokejista pārstāvētā “Penguins” 2020./2021.gada regulāro sezonu noslēdza pirmajā vietā Austrumu divīzijā – 56 mačos tika izcīnītas 37 uzvaras un iekrāti 77 punkti, kas, sākoties “play-off” turnīram, ļāva iegūt mājas spēļu priekšrocību. “Islanders”, savukārt, ar 71 punktu turnīra tabulā ieņēma ceturto vietu tajā pašā divīzijā.

“Penguins” ir garākā aktīvā izslēgšanas turnīru sērija Ziemeļamerikas profesionālajā sportā – Pitsburgas vienība “play-off” spēlē 15.gadu pēc kārtas. Ierasti NHL regulārajā čempionātā komandas katra aizvada pa 82 mačiem, taču šajā sezonā vienības katra izspēlēja 56 dueļus.