Blūmam fantastiska precizitāte no tālās distances “VEF Rīga” uzvarā pār “Ventspili”

15/02/2020 20:04

“Olybet” Latvijas un Igaunijas apvienotajā basketbola čempionātā divu Latvijas komandu duelī “VEF Rīga” uzņēma “Ventspili” un svinēja pārliecinošu uzvaru ar rezultātu 98:80 (35:25, 20:27, 25:16, 18:12).

Mačs iesākās līdzīgā cīņā, tomēr jau pirmās ceturtdaļas otrajā daļā “VEF Rīga” iekrāja 13 punktu pārsvaru. Ventspilnieki gan jau otrās ceturtdaļas vidū spēja pat izvirzīties vadībā, kas Jānim Gailītim lika pieprasīt minūtes pārtraukumu. Netrūka arī asumi – ceturkšņa vidū Gulbis nopelnīja nesportisko piezīmi, uz kuru viņam atbildēja Roberts Freimanis, kurš Gulbim iemeta ar bumbu, par ko viņš saņēma tehnisko piezīmi. Puslaiku savā labā noslēdza mājnieki – +3.

Spēles otrā puse jau aizritēja “VEF Rīga” zīmē – trešā ceturtdaļa iesākās ar 15-6 rīdzinieku izrāvienu, bet “Ventspils” tā arī nespēja no tā atgūties, ciešot arī zaudējumu visā mačā.

Tādējādi “VEF Rīga” šosezon abos savstarpējos dueļus ir uzvarējusi. Pirmajā mačā Ventspilī pretinieki tika uzveikti ar 79:72.

Lielu artavu mājiniekiem sniedza komandas pieredzējušākais vīrs Jānis Blūms, kurš guva 25 punktus, realizējot septiņus no desmit tālmetieniem. Viesiem ar tikpat punktiem izcēlās Māris Gulbis.

“VEF Rīga” rindās ar 16 punktiem izcēlās Artūrs Kurucs, bet Arnoldam Helmanim nedauz pietrūka līdz “double-double” – 14 gūti punkti un deviņas atlēkušās bumbas.

Savukārt “Ventspils” labā 18 punkti Timotijam Šortsam, bet ar 13 izcēlās Ronalds Zaķis.

Citos mačos apvienotajā līgā “Jūrmala”/”Betsafe” mājās pagarinājumā ar 87:88 piekāpās “Tartu universitātei”, bet divu igauņu klubu cīņā Pērnavas “Sadam” uzveica Raplas “Avis”.

Jūrmalnieku rindās rezultatīvākais spēlētājs bija lietuviešu leģionārs Deniss Krestiņins, kurš guva 18 punktus, bet Edgaram Jeromanovam 14, savukārt Džordanam Grantam iekrāts “double-double” – 11 punkti un 10 atlēkušās bumbas, savukārt viesiem lielisku spēli aizvadīja Roberts Valge, kurš guva 30 punktus un sakrāja sešas bumbas zem groziem

Spēle visu tās laiku ritēja punkts punktā. Nevienai komandai neizdevās sasniegt divciparu punktu pārsvaru, bet lielākās kādas komandas priekšrocības bija vien +7.

Ceturtās ceturtdaļas beigās Kents-Kārels Vene ar trīspunktu gājienu panāca pagarinājumu 76:76, bet tajā Igaunijas komanda jau sāka dominet, sasniedzot +7. Pēc tā mājinieki  pusotru minūtas minūtes laikā realizēja sešus no astoņiem soda metieniem. Piecas sekundes pirms spēles beigām otrajā soda metienā kļūdījās Krestiņins, pēc tam divus soda metienus garām grozam raidīja viesu spēlētājs Heivo Parols, bet sekundi līdz mača beigām mērķi nesasniedza Pinetes divpunktu metiens.

Pirmajā spēlē izbraukumā jūrmalnieki uzvarēja ar 80:77.