Blūmam pieci punkti panākumā Itālijas Superkausa spēlē

07/09/2020 23:46
Jānis Blūms

Latvijas basketbolists Jānis Blūms pirmdien guva piecus punktus Itālijas Superkausa spēlē, palīdzot Redžo di Emīlijas “Unahotels” komandai svinēt uzvaru.

Blūma pārstāvētā komanda B grupas spēlē ar rezultātu 78:71 (18:26, 19:14, 11:19, 30:12) pārspēja Kremonas “Vanoli”.

Latviešu basketbolists laukumā pavadīja 28 minūtes un 19 sekundes, kuru laikā grozā raidīja vienu no trīs divpunktu metieniem un vienu no četriem tālmetieniem. Tāpat viņš izcīnīja divas atlēkušās bumbas, veica trīs rezultatīvas piespēles, pieļāva vienu kļūdu, trīs reizes pārkāpa noteikumus un tika pie viena efektivitātes koeficienta punkta.

Uzvarētājiem ar 22 punktiem rezultatīvākais bija Džošs Bostiks, kurš karjeras laikā piestājis arī “VEF Rīga” komandā.

Ar divām uzvarām četrās spēlēs Redžo di Emīlijas komanda grupā ieņem otro vietu.

Tāpat piecus punktus guva Artūrs Strautiņš un trīs punktus pievienoja Ingus Jakovičs, viņu pārstāvētajai Varēzes “Openjobmetis” A apakšgrupas spēlē ar 72:81 (18:22, 17:19, 19:21, 18:19) piekāpjoties Kantu “Acqua S.Bernardo” komandai.

Strautiņš nospēlēja 13 minūtes un 44 sekundes, realizējot visus piecus soda metienus, bet aizmetot garām pa vienam divpunktu metienam un “trejacim”. Viņš arī izcīnīja četras atlēkušās bumbas, atdeva vienu rezultatīvu piespēli, pieļāva divas kļūdas, trīs reizes pārkāpa noteikumus, izprovocēja divas piezīmes un tika pie četriem efektivitātes koeficienta punktiem.

Jakovičs nospēlētajās 16 minūtēs un 49 sekundēs grozā trāpīja vienu no trim tālmetieniem, bet aizmeta garām visu piecus divpunktu metienus. Viņa kontā arī trīs rezultatīvas piespēles, trīs piezīmes un viens izprovocēts noteikumus pārkāpums.

Latviešu pārstāvētajā vienībā ar 26 punktiem izcēlās Luiss Skola.

Varēzes komanda ar vienu uzvaru četrās spēlēs A grupā ieņem trešo vietu.

Itālijas Superkausā piedalās visas 16 komandas, kas šosezon plāno startēt vietējā čempionāta A sērijā. Komandas ir sadalītas četrās grupās, bet pēc grupu turnīra sekos pusfināli, kuriem kvalificēsies katras grupas uzvarētāja.

“Final Four” turnīrs tiks izspēlēts no 18. līdz 20.septembrim.