Blūmam sestā vieta pasaules čempionātā MTB maratonā

17/09/2022 19:27
Mārtiņš Blūms

Latvijas kalnu riteņbraucējs Mārtiņš Blūms sestdien Dānijā pasaules čempionātā kalnu riteņbraukšanas (MTB) elites grupā izcīnīja sesto vietu maratonā.

Blūms izcīnīja sesto vietu 138 sportistu konkurencē. Viņš no uzvarētāja – sava vienaudža jaunzēlandieša Semjuela Geiza, kurš finišēja pēc četrām stundām 16 minūtēm un 51 sekundes, atpalika tieši minūti, nopelnot 140 pasaules ranga punktus. Otro vietu ieņēma vācietis Andreass Zēvalds, uzvarētājam zaudējot 16 sekundes, bet trešo – dānis Simons Andreasens. Ceturtais bija vācietis Martins Frejs, piektais – viņa tautietis Saša Vēbers.

Līdz trešajai vietai Blūmam pietrūka trīs, ceturtajai – divas un piektajai – viena sekunde, bet vēl viens vācietis Lukass Baums tika apsteigts par sekundi. 22.vietu ieņēma Oskars Muižnieks (4:24:15), 64.vietu – Lauris Purniņš (4:33:21), bet Māris Bogdanovičs kopā ar vēl 15 sportistiem nefinišēja.

Muižniekam un Purniņam starta pozīcijas bija aptuveni dalībnieku vidū, bet Blūms un Bogdanovičs sāka no pašas aizmugures. Blūms ar eksplozīvu sniegumu visai ātri strauji uzlaboja savas pozīcijas, distances laikā panākot līderus. Tikmēr Muižnieks stabili brauca otrajā vadošajā grupā.

Trasē šauras un tehniskas vietas mijās ar platākiem posmiem, un galvenā cīņa notika tieši pirms sašaurinājumiem, nereti beidzoties ar kritieniem. Līderu pulkā sacensību beigu daļā solo vadību ieguva Geizs. Skujiņa treniņu biedrs vadību nosargāja līdz beigām un kļuva par jauno pasaules čempionu, apsteidzot daudzkārtējo MTB pasaules maratona čempionu Zēvaldu. Saistoša cīņa izvērtās par trešo vietu. Tajā iesaistījās arī Blūms. Cēsnieks sīvi spēkojās ar Dānijas un Vācijas sportistiem, un finišā sestā vieta ir kārtējais ieraksts Latvijas MTB vēstures grāmatās.

Karjeras visu laiku labāko rezultātu sasniedza arī “DTG – MySport” komandu pārstāvis liepājnieks Muižnieks, demonstrējot stabilu sniegumu un finišējot 22.vietā. Viņš uzvarēja otrās grupas finiša spurtā. Eiropas “Masters” čempions Purniņš elites grupā finišu sasniedza 64.vietā, bet Bogdanovičs pēc tehniskiem defektiem finišu nesasniedza.

Sieviešu konkurencē Latvija nebija pārstāvēta.

Lai arī Dānija nav kalnu valsts, vīriešu elites sacensībās  riteņbraucējiem bija jāmēro trijos apļos sadalīta 120 kilometrus gara distance ar kopējo augstuma starpību nepilni 2000 metru. Trase tiek vērtēta kā tehniska un lielu fizisku spēku patērējoša.

Jau ziņots, ka augusta nogalē MTB pasaules čempionātā Francijā Blūms sasniedza Latvijas MTB braucēju visu laiku labākos rezultātus olimpiskajā krosā (XCO) un saīsinātā krosa sacensībās, ieņemot attiecīgi 11. un piekto vietu.