Blūms ar septiņiem punktiem palīdz “Parma” komandai uzvarēt, Meieram septiņi punkti zaudējumā

03/11/2018 19:27

Pieredzējušā saspēles vadītāja Jāņa Blūma pārstāvētā un Latvijas trenera Nikola Mazura vadītā Krievijas komanda Permas “Parma” sestdien izcīnīja uzvaru VTB Vienotās līgas mačā.

“Parma” savā laukumā ar rezultātu 92:83 (30:22, 25:23, 21:17, 16:21) pārspēja Baltkrievijas klubu Minskas “Cmoki”.

Blūms laukumā pavadīja 18 minūtes un piecas sekundes, kuru laikā iemeta vienu no sešiem tālmetieniem un četrus no pieciem soda metieniem, bet aizmeta garām savu vienīgo divpunktu metienu.

Tāpat viņš veica divas rezultatīvas piespēles, pieļāva vienu kļūdu, divas reizes pārkāpa noteikumus, izprovocēja piecas piezīmes un tika pie viena efektivitātes koeficienta punkta.

Uzvarētājiem pa 19 punktiem guva Konstantīns Bulanovs un savulaik Latvijā spēlējušais amerikānis Tailers Larsons, kuram bija arī 11 rezultatīvas piespēles.

Tikmēr Mārtiņš Meiers sestdien guva deviņus punktus, bet viņa pārstāvētā Krasnojarskas “Jeņisej” viesos pirmajā puslaikā ielaida 68 punktus un ar rezultātu 81:116 (22:33, 24:35, 21:27, 14:21) piekāpās Sanktpēterburgas “Zeņit” basketbolistiem.

Meiers 12 minūtēs un 55 sekundēs grozā raidīja trīs no četriem divpunktu metieniem un trīs no pieciem soda metieniem.

Viņam arī bija trīs atlēkušās bumbas, trīs kļūdas, viena pārtverta bumba, divas piezīmes, pieci izprovocēti noteikumu pārkāpumi un septiņi efektivitātes koeficienta punkti.

Savukārt negaidītu uzvaru sestdien svinēja Igaunijas čempione Tallinas “Kalev”/”Cramo”, kas viesos ar 85:80 (27:21, 24:27, 22:22, 12:10) pārspēja Krasnodaras “Lokomotiv-Kubaņ” vienību.

Vienotās līgas kopvērtējuma līderes šobrīd ar pieciem panākumiem tikpat dueļos ir Maskavas apgabala “Himki” un Maskavas CSKA komandas. Tikmēr “Parma” ar divām uzvarām piecos mačos ir astotā, bet “Jeņisej” ar diviem panākumiem sešās cīņās atrodama 11.pozīcijā.

Savukārt Latvijas vicečempione “VEF Rīga” ar vienu uzvaru piecos dueļos ir priekšpēdējā 14 komandu konkurencē.

Šajā Vienotās līgas sezonā regulārajā turnīrā startē 14 komandas, aizvadot divu apļu turnīru un pēc tam astoņām labākajām kvalificējoties “play-off” cīņām. Turnīrā startē deviņas Krievijas komandas, kā arī pa vienai vienībai no Latvijas, Igaunijas, Baltkrievijas, Kazahstānas un Polijas.

Iepriekšējā sezonā par čempioniem tika kronēti Maskavas CSKA basketbolisti, kuri finālsērijā ar 3-0 pārspēja “Himki” vienību.