Blūms ierindojas 11. vietā UCI pirmās kategorijas sacensībās

06/04/2021 14:13
Mārtiņš Blūms

Latvijas sportists Mārtiņš Blūms svētdien Itālijā izcīnīja 11. ietu UCI pirmās kategorijas sacensībās kalnu riteņbraukšanas olimpiskajā krosā (MTB XCO), informē Latvijas Riteņbraukšanas federācija (LRF).

“Legend Cup XCO” ir vienas no lielākajām un prestižākajām kalnu riteņbraukšanas sacensībām Itālijā. Šogad tās pulcēja ļoti spēcīgu dalībnieku sastāvu, tostarp pasaules ranga līderi Henriki Avančini, pasaules titulētāko braucēju Nino Šurteru, pasaules ranga sešiniekā esošo Maksimi Matotu un citus ļoti augsta līmeņa braucējus. Starp 80 startējušajiem dalībniekiem bija arī Latvijas čempions, 2017.gada Pasaules kausa ieguvējs U-23 vecuma grupā Blūms. Cēsiniekam šīs bija otrās sacensības trīs dienu laikā.

Sacensības izvērtās ļoti aizraujoši un spraigi. Uzvarētāja liktenis izšķīrās vien finiša spurtā, kur ātrākais bija pasaules ranga līderis Avančini. Brazīlijas sportists distancē pavadīja vienu stundu 34 minūtes un 30 sekundes. Tikai vienu sekundi viņam zaudēja Šurters, bet vēl par sekundi lēnāks bija Marots.

Tikmēr trenera Jāņa Mūsiņa audzēknis Blūms izcīnīja 11.vietu. Uzvarētājam latvietis piekāpās par vienu minūti un 39 sekundēm. Blūms arī nopelnīja astoņus UCI pasaules ranga punktus, kas viņam ļaus veikt kāpumu pasaules rangā Jau ziņots, ka sestdien viņš izcīnīja sesto vietu UCI C2 līmeņa sacensībās kalnu riteņbraukšanas olimpiskajā krosā.