Blūms izcīna 14. vietu slavenajā “Ötztaler” MTB festivālā

19/04/2021 15:40
Mārtiņš Blūms

Latvijas vadošais kalnu riteņbraucējs Mārtiņš Blūms svētdien Austrijā izcīnīja 14. vietu UCI HC kategorijas MTB XCO krosa sacensībās “Ötztaler Mountainbike Festival”. Uzvaru svinēja viens no vadošajiem Šveices kalnu riteņbraucējiem Matiass Flūkcigers.

Turpinot 2021. gada starptautisko sacensību sezonu, Blūms (“CST PostNL Bafang”) aizvadītās nedēļas nogalē devās uz Austriju, lai tur startētu slavenajā “Ötztaler” kalnu riteņbraukšanas festivālā. Elites vīru XCO krosa sacensībām tika piešķirta prestižā HC kategorija.

Sacensības pulcēja 68 sportistus, tostarp virkni pasaules ranga TOP 10 vīrus. Šīs bija arī vienas no beidzamajām sagatavošanās sacensībām pirms maija sākumā gaidāmajiem UCI Pasaules kausa posmiem, kas norisināsies Vācijā.

Ļoti skatāmā un aizraujošā cīņā uzvaru sacensībās svinēja Šveices kalnu riteņbraucējs Flūkcigers, kurš distancē pavadīja vienu stundu 29 minūtes un 19 sekundes. Otrajā vietā viņš atstāja savu tautieti, pasaules titulētāko kalnu riteņbraucēju Nino Šurteru (+00:00:05). Tikmēr trešo vietu ieņēma Čehijas šobrīd vadošais MTB braucējs Ondrejs Cinks (+00:00:12).

Blūms spēcīgajā konkurencē izcīnīja 14. vietu. 26 gadus vecais latvietis uzvarētājam zaudēja 3 minūtes un 43 sekundes. Mārtiņš uzreiz aiz sevis atstāja pasaules ranga sestajā  vietā esošo Maksimi Maroti no Francijas. Pats Mārtiņš rangā šobrīd ieņem 90. pozīciju, kas ir augstākais rezultāts starp Baltijas valstu pārstāvjiem.