Blūms izcīna uzvaru sezonas pēdējās sacīkstēs

25/10/2021 14:25
Mārtiņš Blūms

Latvijas vadošais kalnu riteņbraucējs Mārtiņš Blūms svētdien Grieķijā izcīnīja uzvaru UCI HC kategorijas kalnu riteņbraukšanas (MTB) olimpiskā krosa sacensībās, informē Latvijas Riteņbraukšanas federācija (LRF).

Uzvara Blūmam otrdien aktualizētajā pasaules rangā ļaus pirmo reizi karjerā iekļūt labāko 20 sportistu skaitā. “Salamina Epic MTB Race” sacensībās startēja 60 kalnu riteņbraucēji. Nīderlandes komandu “CST PostNL Bafang” pārstāvošais Blūms piektajā aplī izvirzījās vadībā un pārsvaru noturēja. 45 sekundes vēlāk finišēja Norvēģijas čempions Eriks Hegštads, bet trešajā vietā ierindojās Blūma komandas biedrs Davids Nordemans.

Blūms par izcīnīto uzvaru nopelnīja 100 UCI pasaules ranga punktus.

Sezonas izskaņā Blūms Grieķijā piedalījās četrās dažādās UCI kategorijas MTB olimpiskā krosa sacensībās. Kosas salā notikušajās sacensībās trenera Jāņa Mūsiņa audzēknis guvis divas otrās vietas, kamēr “Salamina Cup” sacīkstēs piektdien latvietis uzvarēja.