Blūms par jaunatnes basketbolu: Līdz 16 gadiem esam labi, bet nākamais līmenis ir drausmīgs

29/11/2023 19:10
Nokopēts
Jānis Blūms

Kādreizējais Latvijas basketbola izlases kapteinis un šī brīža “VEF Rīga” padomes priekšsēdētājs Jānis Blūms sarunā “Youtube” kanālā “William Hill TV” komentējis Latvijas izlases panākumus, sava dēla Roberta karjeras sākumu un situāciju Latvijas basketbola klubos.

“Banki spēlētājiem lika saprast un nodeva to informāciju, ka viņi grib vilkt Latvijas izlases kreklu, ka negrib atteikt. Viņš ir ļoti labs psihologs. Skatoties uz viņu, es kaut kā paredzu, ko viņš darīs. Visi izlases spēlētāji, kuri tikuši iesaistīti, atnāk uz spēli un sēž blakus soliņam. Kādreiz tā nebija, tad pat neaicināja. Viņš liek katram būt svarīgam izlasē. Arī spēlētāji ir mācījušies no iepriekšējām paaudzēm lietas un katra paaudze mācās no iepriekšējās kļūdām. Latviešu treneriem bija tas, ka viņi vienmēr apvainojās uz kādu spēlētāju. Vai es kaut ko pateicu intervijā, vai kaut kur… Banki vienkārši salika visu, lai nevienam nebūtu iemesla apvainoties,” atzina Blūms.

Tāpat Blūms izteica savu vērtējumu par Latvijas jaunatnes basketbola sistēmu. “Redzu to, ka līdz 16 gadiem esam labi, bet nākamais līmenis mums ir drausmīgs, lai spertu nākamo soli un ieietu profesionālajā basketbolā. Vadošajiem klubiem grūti piedāvāt iespējas, jo tiek spēlēts uz rezultātu. Tagad man patīk LBL2, jo tur spēlē daudzi jaunie, kur var redzēt viņus. Tāpat man patīk variants, kāds ir Francijā. Viņiem ir U21, tur spēlē kāds 16, kāds 18, kāds 19 gadīgs, bet pirms katras galvenās komandas spēles izspēlē U21. Tad varbūt kāds labākais paliek pie lielās komandas.”

Vēl Blūms komentēja sava dēla Roberta karjeras attīstību. “Es ar savu piemēru mēģināju viņam parādīt, kā ir jāstrādā. Ne tikai basketbola, bet fiziski. Mēs trenējāmies mežā, skrējām krosiņus, braucām ar riteni, peldējām, vingrojām uz līdztekām, mājās ir svaru zāle. Daudzpusīgi trenējāmies. Negribēju viņu vest uz Itāliju vai Spāniju, jo pats esmu tur spēlējis. Vienu gadu spēlēju “Zaragoza” komandā, kas it kā skaitās TOP jauniešu sistēma – es tu neko neredzēju, mums tepat ir labāk DSN vai citur. Nav jēgas vienkārši tur braukt. Tad, kad viņš nospēlēja U16, tad atnāca piedāvājums aizbraukt atrādīties uz ASVEL. Tur viss ir profesionāli, tā kā Amerikā labā koledžā. Tu zini, ka tur var progresēt. 16 gados viņu iemest pie trīs gadus vecākiem, ārpus komforta zonas – vai nu ir, vai nu nav. Pēc sezonas, kad aizbraucu un treneris pateica, ka Robis neizgāja ārā no zāles, tad tas man bija labākais kompliments. Ideālajā gadījumā viņš tur būtu palicis, bet nomainīja treneru korpusu.”

Blūms izteicas domas arī par Latvijas basketbola savienības (LBS) vadību. “Ja skatās no lielās izlases, tad viss ir kārtībā. Nav jau tik slikti, ir lietas, kur uzlabot. Var ar viņiem komunicēt, ieteikt, viņi uzklausa. LBL2 ir ok, ratiņbasketbols ir pacelts, 3×3, daudzas lietas ir labas. Notiks olimpiskā kvalifikācija, piektā vieta pasaulē, organizēsim Eiropas čempionātu. Protams, ka vietējo čempi noteikti gribam labāku, tas ir grūti. Ir ļoti grūti atrast naudu komandai, arī VEFam. Reāli maksā tad, kad ir naudas un bieži vien tās nav, tad kavē algas un tas ir nožēlojami.”

    Pagaidām neviens nav komentējis
TOP notikumi
1
X
2
2.15
3.2
3.5
2.4
3.4
2.85
4.6
3.75
1.7
2.18
4.14
3.13
3.28
4.34
2.06
logo

Vai vēlaties saņemt paziņojumus par svarīgākajām ziņām