Blūms skarbi par izlasei atteikušajiem: Ja es būtu ĢM, viņi vairs nevarētu braukt

Jānis Blūms, sportazinas.com
Jānis Blūms | Foto: Zane Bitere/LETA

Latvijas izlases pieredzējušais basketbolists un kapteinis atzinis, ka viņš ģenerālmenedžera vietā turpmāk aizliegtu braukt uz izlasi spēlētājiem, kuru pamatojums nespēlēt nav bijis attaisnojošs.

Jau vēstīts, ka Latvija ar diviem zaudējumiem sāka 2021. gada Eiropas čempionāta kvalifikācijas ciklu, bet pēc abiem mačiem no amata atkāpās ģenerālmenedžeris Artūrs Štālbergs. Interesantu informāciju vēlāk pauda kādreizējais Latvijas izlases spēlētājs Kristaps Valters, kurš esot saņēmis draudus no kāda Latvijas basketbola savienības (LBS) pārstāvja par valstsvienības kritizēšanu.

“Man bija pārsteigums par Štālberga lēmumu,” raidījumā “Sporta Studija” atzina Blūms. “Pēc treniņa dzirdēju, ka čaļi sāka runāt, ka Štālbergs atkāpies. Noteikti vadība pieņēma lēmumu – nezinu, vai vajadzēja vai nē. Mēs nevarējām sūdzēties, jo viss bija nodrošināts, izbaudījām šo nedēļu, ja neskaita to, ka zaudējām abās spēlēs. Citādi viss bija augstākajā līmenī un savienība bija pacentusies. Mums viss bija nodrošināts.”

“Sastāva komplektācija ir sarežģītākais ģenerālmenedžera uzdevums,” izteicās Blūms. “Zinājām, ka 90% Eirolīgas spēlētāji netiks, tādēļ viņam bija jābūt komunikācijai ar spēlētājiem un klubiem. Noteikti arī pašiem basketbolistiem ir jāizrāda iniciatīva. Šoreiz nesanāca sarunāt Eirolīgas basketbolistus, bet pieļauju, ka varējām sarunāt tos, kuri spēlē Itālijā, jo viņi teica, ka brauks, bet neatbrauca.”

“Arī pats nezināju, vai tikšu sastāvā, bet pēdējā brīdī man pazvanīja. Jau bija sajūta, ja kāds atteiks, tad noteikti zvanīs man,” turpināja Blūms. “Noteikti ir cilvēki, kas var stāties Štālberga vietā. Tas pats Kristaps Janičenoks. Es pieņemu, ka tam jābūt kādam, kas saistīts ar basketbolu, izlasi un kāds, kurš ir patriotisks. Es tā īsti neiespringstu, jo pats vēlos spēlēt vismaz līdz 40 gadiem.”

Ažiotāžu izraisīja Itālijā spēlējošo Andreja Gražuļa un Inga Jakoviča pēkšņā lēmumu maiņa par spēlēšanu izlasē. Abi bija nolēmuši palīdzēt valstsvienībai, taču pēdējā brīdī paziņoja, ka tomēr nespēlēs, ignorējot arī LBS pārstāvju un komandas biedru telefona zvanus.

“Eirolīgas spēlētājus es tiešām saprotu, jo spēles ir daudz un nevar tā izrauties. Ja tu brauc uz izlasi, tu brauc un spēlē. Tu nevari atbraukt un spēlēt uz 50%. Labi, mēs atņemam Eirolīgas spēlētājus, bet mums tad jāsavāc labākie, kas ir uz šo brīdi. Domāju, ka ir arī vēl spēlētāji, kurus var piesaistīt, piemēram, Spānijas otrajā līgā.”

“Domāju, ka bija arī kaut kādas savas intereses, jo nevar būt tā, ka spēlētājs pasaka, ka brauks, bet pēc tam maina domas. Ja es būtu ģenerālmenedžeris, noteikti būtu jābūt sankcijām, ka šādi spēlētāji vairāk nebrauks uz izlasi,” asi izteicās Blūms.

Blūms uzskata, ka latviešu Nacionālās basketbola asociācijas () zvaigznes Kristapu Porziņģi un Dāvi Bertānu izlasē mēs varētu redzēt tad, ja iekļūsim nākamā gada Eiropas čempionātā. “Reāla šance ir Eiropas čempionāts pēc gada. Tā būtu pēdējā iespēja, kad šī talantīgā izlase varētu savākties kopā. Pirmkārt, jāizcīna ceļazīme uz turnīru un, otrkārt, jāskatās citi faktori. Piemēram, Dairis Bertāns un Jānis Strēlnieks arī nepaliek jaunāki.”

Tavs viedoklis

avatar
  Subscribe  
Paziņot par