Blūms: “VEF Rīga” ir izcila vieta, kur spēlētājiem pakāpties nākamajā līmenī

15/09/2021 17:03

Latvijas basketbola kluba “VEF Rīga” padomes priekšsēdētājs Jānis Blūms sarunā ar “Sportazinas.com” atklājis savus pienākumus jaunajā amatā, kā arī vērtējis komandas pozitīvās puses un ieskicējis mērķus.

Jau ziņots, ka Rīgas Stradiņa universitāte (RSU) un “VEF Rīga” noslēgušas sadarbības līgumu, kas paredz, ka RSU basketbola komanda kļūs par “vefiņa” fārmklubu. Tieši šī projekta pārvaldība ir viens no galvenajiem uzdevumiem jaunajam “VEF Rīga” padomes priekšsēdētājam. Tāpat “VEF Rīga” veidos arī atbalstītāju projektu, kas paredz klubam piesaistīt 100 biedrus, kuri katrs sezonas laikā ieguldītu klubā vienādu summu – 10 000 eiro.

“Esmu sācis strādāt un jau dažas idejas ar Gati [Jahoviču] esam realizējuši. Tās ir vairāk saistītas ar RSU projektu, kā arī ar potenciālajiem biedriem. Vairākas lietas jau ir izdarītas, bet, protams, man ir mazliet citādāk, jo vēl jāieskrienas. Šis viss man it kā nav nekas jauns un esmu bijis komandā, redzējis to, kā vadība strādā un kā es gribētu, lai tā strādā, kad biju spēlētājs. Tā kā man varbūt savā ziņā ir vieglāk, jo pats esmu bijis spēlētājs un kapteinis, tāpēc esmu redzējis tās lietas, ko vajadzētu darīt un, iespējams, tāpēc man ir vieglāk komunicēt ar komandu un treneriem. Uzreiz jau varu “nolasīt laukumu”, kas viņiem būtu jādara, bet nekādā ziņā nemaisos nevienam pa vidu, bet vienkārši papildinu un mēģināsim darīt visu, lai mums būtu laba sezona, kā arī nākotnē varētu pacelt kluba finansiālo stāvokli un mērķus,” pauda Blūms.

Tāpat Blūms izteicās, ka “VEF Rīga” ir lielisks punkts basketbolista karjeras attīstībai. “”VEF Rīga” ir izcila vieta tādam basketbolistam, kurš grib ielekt Eirokausa vai Eirolīgas līmenī. Pats esmu pierādījis, ka arī 36 gados pēc sezonas “VEF Rīga” var aizbraukt uz Spānijas ACB līgu, bet pēc tam 38 gados var tikt uz Itālijas A sēriju. Pagājušā gada gandrīz visi leģionāri, kas bija parakstīja labus līgumus ārzemēs, tā kā ļoti bieži pēc sezonas VEF spēlētāji paraksta labākus līgumus. Tas nozīmē to, ka mums ir ļoti profesionāls treneru kolektīvs. No savas pieredzes varu teikt, ka praktiski nekur Eiropā “neauklējās” kā šeit. VEF ir ļoti profesionāls fiziskās sagatavotības treneris, ārsti un treneri, jo ļoti liels darbs tiek veltīts individuālai attīstībai, kur ir iespēja progresēt, jo lielajās komandās jau ir jābūt gatavam. Kā piemērs iepriekšējā sezonā var minēt Kristeru Zoriku, jo par viņu pirms sezonas neviens nezināja, bet tagad visi par viņu runā. Kopumā VEF ir izcila vieta, kur spēlētājiem pakāpties nākamajā līmenī.”

“Latvijas basketbola līga, Latvijas kauss un Latvijas-Igaunijas līga ir turnīri, kurus mums vajadzētu šogad uzvarēt. Būtu ļoti labi, ja mēs tiktu FIBA Čempionu līgas nākamajā kārtā. Sastāvā soliņš ir pagarš, ja pagājušajā sezonā viens spēlētājs izkrita, tad tas bija jūtami. Šobrīd, manuprāt, vairāk ir komanda un rotācija. Vēl ļoti labi, ka visi augustā kārtīgi pastrādāja un visi izskatās fiziski labi. Māris Gulbis ir pieredzējušāks, bet pārējiem ir brieduma gadi, kad ir jāspēlē,” uzsver “VEF Rīga” padomes priekšsēdētājs.

Blūms atzina, ka jau šajā starpsezonā mazliet iesaistījās komandas sastāva komplektēšānā. “Mazliet jau pirms šīs sezonas piedalījos sastāva komplektēšanā. Noteikti, ka nākotnē piedalīšos vairāk. Par visiem spēlētājiem, kurus klubs vēlēsies piesaistīt, būs arī mans viedoklis un redzējums. “VEF Rīga” ir tā, ka ne tikai treneri izvēlās basketbolistus, bet arī vadība iesaistās un izvērtē potenciālos spēlētājus.”

“VEF Rīga” padomes priekšsēdētājs nosauca arī rezultātu, ar kuru viņš būs apmierināts sezonas noslēgumā. “Uzvarēt visos trijos vietējos čempionātos būtu izcili. Čempionu līgā, ja sasniegsim nākamo kārtu, tad būs perfekta sezona.”

Pieslēgties

Dienas fokusā

Rihards Lomažs
28/10/2021 21:54

Lomažs par īsziņām no Pārkera, “čakarēšanu” Francijā un Turcijas naudu

Latviešu basketbolists Rihards Lomažs sarunā ar Valdi Valteru pastāstīja par savu Eirolīgas pieredzi Francijas klubā Vilērbānas ASVEL, komunikāciju ar komandas prezidentu, NBA leģendu Toniju Pārkeru, kā arī par finansiāliem apsvērumiem,…

17/12/2014 11:40

„Panthers” uzvar „Capitals” garākajā pēcspēles metienu sērijā NHL vēsturē

Pirms Floridas „Panthers” uzbrucējs Niks Bigstads realizēja izškirošo bullīti, kopumā tika veiktas 20 pēcspēles metienu kārtas. Metienus izpildīja 40 dažādi spēlētāji. Pēcspēles metienu sērija iekļuva NHL vēsturē, kā visu laiku…