BMX riteņbraucēja Bāre triumfē pasaules čempionātā G8 grupā

24/07/2019 21:14

Trešdien Zolderas BMX trasē Beļģijā aizvadīts UCI pasaules čempionāta BMX riteņbraukšanā jaunāko grupu sacensības. Uzvaru G8 grupā Latvijai izcīnīja Ramona Bāre, bet pie godalgām tika vēl divi mūsu valsts braucēji.

Pasaules čempionāta BMX riteņbraukšanā otrajā sacensību dienā par godalgām sacentās paši jaunākie dalībnieki, starp kuriem arī 56 Latvijas sportisti. Mūsu gados jaunie braucēji priecēja gan ar uzvaru, gan citiem augstvērtīgiem rezultātiem.

G8 meiteņu grupā lielisku sniegumu visas dienas garumā spēja demonstrēt Bāre, kura uzvarēja piecos no sešiem dienas braucieniem. Arī lielajā finālā jaunā sportiste bija nepārspēta. Tādējādi Ramona kļuva par sacensību uzvarētāju. Astotā vieta lielajā finālā citai mūsu meitenei – Annai Pedraudzei.

Divas Latvijas sportistes lielajā finālā iekļuva arī G13 grupā. Augsto trešo vietu finālā spēja izcīnīt jelgavniece Paula Zavinska, kamēr viņas vārda māsai, pērnā gada čempionei Paulai Kibarei septītā pozīcija.

Puišu B11 grupā piekto vietu lielajā konkurencē spēja izcīnīt Rūdolfs Sīklis, kamēr Ralfs Spila ieņēma astoto vietu. B9 grupā piekto pozīciju izcīnīt izdevās valmierietim Patrikam Krauklim. Uzreiz četri Latvijas braucēji iekļuva B7 puišu konkurences finālā. Tajā otrā vieta Ārim Koško, ceturtā pozīcija Markam Švalkovskim, piektā Kristapam Klāvam Elbretam, bet astotā Jorenam Dimzem.

B5 – 6 puišu konkurencē astoto vietu ieguva Oskars Turkins, bet G5 – 7 meiteņu grupā Alise Zelve finālā spēja finišēja augstajā ceturtajā vietā

Ceturtdien sacentīsies jaunieši no 12 – 16 gadiem, jaunietes no 14 – 16 gadiem un amatieres. Piektdien notiks vīriešu amatieru sacensības, bet čempionāta kulminācija tiks sasniegta sestdien, kad medaļu komplektus sadalīs elites un junioru sportisti.

Pasaules BMX čempionāta programma:

25.07. Jauniešu puišu B12 – B16, meiteņu G14 – G16 un amatieru sieviešu sacensības