BMX riteņbraucējiem pieticīgi starti pirmajos divos PK posmos

28/04/2019 22:56

Latvijas BMX riteņbraucēji nedēļas nogalē Mančestrā uzrādīja pieticīgus rezultātus Pasaules kausa superkrosā pirmajos divos posmos.

Sestdien pirmajā posmā Vineta Pētersone pārvarēja kvalifikāciju un iekļuva astotdaļfinālā, kur caur pēdējās cerības braucienu nodrošināja vietu arī Vanesa Buldinska. Abas latvietes gan apstājās pirmajā kārtā, Buldinskai ieņemot 29. vietu, bet Pētersonei – 34. pozīciju 48 startējušo sportistu konkurencē.

Tikmēr vīru sacensībās Mikus Strazdiņš, Helvijs Babris un Kristens Krīgers kvalifikācijā savos braucienos nefinišēja pirmajā četriniekā, tādējādi piedalījās pēdējās cerības braucienos. Caur tiem pamatsacensību pirmo kārtu jeb 1/16 finālu sasniedza tikai Babris un Krīgers, kuri gan astotdaļfinālā iekļūt nespēja. Noslēgumā Babris bija 67., Krīgers ieņēma 77.vietu, bet Strazdiņš bija 123.pozīcijā, apsteidzot astoņus konkurentus.

Svētdien tika aizvadīts otrais posms, kurā Buldinska un Pētersone kvalifikācijā netika labākajā četriniekā savos braucienos, bet Buldinskai izdevās iekļūt ceturdaļfinālā no pēdējās cerības brauciena. Cīņā par pusfinālu latviete savā braucienā bija sestā un nākamo kārtu nesasniedz. Posmā Buldinska ieņēma 22.vietu, bet Pētersone bija 38.pozīcijā starp 45 sportistēm.

Savukārt vīriem no kvalifikācijas uzreiz 1/16 finālā iekļuva Krīgers, kamēr Strazdiņš un Babris nepārvarēja ne atlases kārtu ne pēdējās cerības braucienu. Savā 1/16 finālā Krīgers finišēja sestais un posmā ieņēma 63.vietu, Strazdiņš bija 115.pozīcijā, bet Babris ierindojās divas vietas zemāk. Otrajā posmā startēja 125 BMX riteņbraucēji.

Šī gada kalendārā iekļauti desmit posmi, kas piecās nedēļas nogalēs norisināsies Lielbritānijā, Nīderlandē, Francijā, ASV un Argentīnā. Visās Pasaules kausa posmu sacensībās gan vīriem, gan arī dāmām būs iespējams tikt pie ļoti vērtīgiem Tokijas olimpisko spēļu kvalifikācijas ranga punktiem.

Pērn Pētersone izcīnīja desmito vietu Pasaules kausa sezonas noslēguma kopvērtējumā.