BMX riteņbraucējs Liberts 40 grādu svelmē kļūst par pasaules vicečempionu B16 grupā

26/07/2019 18:08

Gaisa temperatūrai sasniedzot pat +40 grādus pēc celsija, ceturtdien Beļģijas pilsētā Zolderā aizvadītas UCI pasaules čempionāta BMX riteņbraukšanā jauniešu grupu sacensības. B16 grupā puišiem otro vietu izcīnīja “Mārupe/ AKSSC Valmiera” sportists Edvards Emīls Liberts, kamēr trešais B12 puišu grupas finālā bija Kristers Apels no “BMX Rīga/ RRS”.

Ceturtdien Beļģiju skāra ļoti spēcīgs karstums. Pirmo reizi šogad šajā valstī gaisa temperatūra pārsniedza +40 grādus pēc celsija. Tas priekšbraucienu laikā lika apturēt arī pasaules BMX čempionāta jauniešu grupas sacensības. Uz vakaru gan svelme nedaudz rimās un cīņa par godalgām turpinājās.

Jauniešu grupās no 12 – 16 gadu vecumam Latviju pārstāvēja kopumā 26 sportisti. Dienas lielo finālu no viņiem sasniedza seši braucēji. Uzslavas par cīņas sparu lielajā karstumā pelnījuši visi latviešu jaunie sportisti.

B16 grupā visos priekšbraucienos uzvarēja Latvijas jaunatnes izlases sportists Edvards Emīls Liberts. Eiropas čempions savu dominanci turpināja arī izslēgšanas braucienos, gūstot uzvaru arī pusfināla braucienā. Lielajā finālā sīvā cīņā “Mārupe/ AKSSC Valmiera” ikdienā pārstāvošais braucējs izcīnīja otro vietu. Tādējādi trenera Mika Puķīša audzēknis var lepoties gan ar triumfu Eiropā, gan otro vietu pasaulē. Uzvarēja Aleksis Picžanovskis no Francijas.

B12 grupā pēc pieciem pēc kārtas uzvarētiem braucieniem, carnikavietis Kristers Apels guva otrās vietas ceturtdaļfinālā un pusfinālā. Lielajā finālā Edžus Treimaņa trenētais “BMX Rīga/ RRS” sportists finišēja trešajā vietā.

Līdz dienas lielajam finālam visus braucienus uzvarēja cits Treimaņa audzēknis – Edgars Langmanis no “BMX Rīga/ RRS”. Finālā gan mūsu sportists piedzīvoja neveiksmi un finišēja septītajā vietā.

Līdzīgi likteņi piemeklēja vēl divus mūsu puišus. B14 grupā pusfinālā uzvarēja Mikus Freimanis. Finālā trenera Jāņa Lapsiņa audzēknim astotā vieta. B15 grupā pusfinālu uzvarēja  mārupietis Mārtiņš Zadraks, tomēr arī viņam finālā astotā vieta.

Tāpat kā Eiropas čempionātā, arī pasaulē priecēja “Silvas ziķeru” kluba braucēja Veronika Stūriška, kura spēja iekļūt G14 meiteņu grupas dienas lielajā finālā. Tajā talantīgā sportiste izcīnīja augsto piekto vietu.

Piektdien notiks vīriešu amatieru sacensības, bet čempionāta kulminācija tiks sasniegta sestdien, kad medaļu komplektus sadalīs elites un junioru sportisti.

Pasaules BMX čempionāta programma:

25.07. Jauniešu puišu B12 – B16, meiteņu G14 – G16 un amatieru sieviešu sacensības