Bobrovskis: Ziemeļameriku ar Krieviju salīdzināt nevēlos – visur ir savi plusi un mīnusi

Sergejs Bobrovskis, sportazinas.com
Sergejs Bobrovskis | championat.com

Nacionālās hokeja līgas () kluba Floridas „Panthers” krievu vārtsargs pastāstīja par dzīvi Ziemeļamerikā un Krievijā, kā arī dalījās pārdomās par situāciju savā dzimtajā pilsētā.

„Amerika viennozīmīgi ir viena no pasaules labākajām valstīm,” atzina Bobrovskis.”Te ir spēcīga un sakārtota ekonomika un daudz finansiāli veiksmīgu cilvēku. Šeit man ir lieliski un komfortabli, un arī mana ģimene šeit jūtas laimīga.”

„Visvairāk man Amerikā patīk tolerance un iecietība,” turpināja Bobrovskis. „Ja tu slikti runā angliski, cilvēki pret to izturas ar sapratni un cenšas tev palīdzēt. Es uzskatu, ka katrā valstī un pilsētā ir kā pozitīvas lietas, tā arī trūkumi, tomēr es nevēlos salīdzināt, kas Ziemeļamerikā ir labi, bet Krievijā slikti.”

Jautāts par savu dzimto pilsētu, Bobrovskis stāstīja: „Protams, ka Novokuzņeckā ir problēmas un nabadzīgi rajoni, tomēr tādi ir katrā pilsētā. Novokuzņeckā dzīvo labi cilvēki, kuri rūpējas par savu pilsētu”.

Bobrovska dzimtās pilsētas hokeja klubs Novokuzņeckas „Metallurg”  kopš 2008. gada spēlēja KHL, tomēr pēc 2016./2017.gada sezonas nonāca finansiālās grūtības, un, nespējot noregulēt parādus, tika izslēgts no dalības KHL. „Hokejs šajā pilsētā bija ļoti svarīgs. Cilvēki nāca uz spēlēm, fanoja un izlādēja savu enerģiju, atbalstīja savu komandu un mīlēja hokeju,” skaidro Bobrovskis.

Pēc izstāšanās no KHL, „Metallurg” spēlē Krievijas Augstākajā hokeja līgā (VHL) un attīsta savu junioru klubu programmu.

„Mans tēvs dzīvo Novokuzņeckā, un mums tur ir savs fonds,” stāstīja Bobrovskis. „Mēs atbalstam jaunatnes hokeju un finansējam izbraucienus. Maziem puikām hokejs ir viņu dzīvesstils, kur var sevi disciplinēt, kopā ar draugiem vienmēr būt sportā un kustībā. Hokejs audzina ne tikai profesionāļus priekš pieaugušo sporta, bet arī īstus vīriešus, dod cerības un sapņus.”

Bobrovskis „Panthers” aizvada savu pirmo sezonu pēc pārcelšanās no Kolumbusas „Blue Jackets”, kurā vārtus sargāja septiņas aizvadītās sezonas un bija komandas stabila vērtība. Šosezon „Pathers” rindās Bobrovskim 16 uzvaras 32 NHL spēlēs, vidēji 3,29 ielaisti vārti spēlē un atvairīto metienu procents 89,6%.

Tavs viedoklis

avatar
  Subscribe  
Paziņot par