Bobslejistiem PK posms Siguldā, kamaniņu braucējiem sacensības Sanktmoricā

18/02/2023 08:13
Nokopēts
Emīla Cipuļa ekipāža

Bobslejs

Šodien Siguldā norisināsies Pasaules kausa bobslejā sezonas pirmspēdējās, septītās divnieku sacensības, startējot arī Latvijas pilotu Emīla Cipuļa un Jēkaba Kalendas ekipāžām.

Pirmais brauciens sāksies plkst.14.30, bet otrais – plkst.16. Sacensības tiešraidē pārraidīs kanāls “TV3 Sport Open”. Pirms tam plkst.12.30 Cipulim un viņa četrinieku ekipāžu stūmējiem Matīsa Miknim, Dāvim Spriņģim un Edgaram Nemmem tiks pasniegtas pasaules čempionātā izcīnītās sudraba godalgas, kuras latvieši nevarēja saņemt, jo dalīja otro vietu ar Lielbritānijas ekipāžu.

Kalendam ar stūmēju Ivo Danu Kleinbergu sestdienas mačos būs trešais starta numurs, bet Cipulis ar Mikni startēs kā sestie. Sacensībās piedalīsies 13 divnieku ekipāžas, tādējādi visām būs iespēja startēt arī otrajā braucienā.

Sezona noslēgsies svētdien ar Pasaules kausa astotajām divnieku sacensībām.

Pasaules kausa kopvērtējumā līderis ar 1292 punktiem ir Vācijas pilots Johanness Lohners, kurš uzvarējis četrās divnieku sacensībās pēc kārtas. Ar 1236 punktiem seko viņa titulētais tautietis Frančesko Frīdrihs, bet trešais ar 1206 punktiem ir brits Breds Hols. Cipulis ar 512 punktiem ir desmitais, bet Kalenda ar 208 punktiem ierindojas 20.pozīcijā.

Pirmos trīs Pasaules kausa posmus Ziemeļamerikā latvieši izlaida. Pēc tam Cipulis Vinterbergā bija septītais, bet Altenbergā – sestais un septītais. Debitants Kalenda sezonas pirmajās Pasaules kausa sacensībās ierindojās 14.vietā, otrajās piedzīvoja kritienu, bet trešajās ieņēma 16.vietu.

Cipulis Pasaules kausā Siguldas trasē iepriekš izcīnījis 11. un 12.vietu, bet Eiropas kausā viņš mājās startējis sešas reizes, pēdējās divās izcīnot otrās vietas. Kalenda Siguldā Pasaules kausā startē pirmo reizi, bet Eiropas kausā viņš šeit divreiz bijis otrajā desmitā.

Latvijas pēdējo gadu labākais bobsleja pilots Oskars Ķibermanis, ārstējot ceļa savainojumu, šosezon nestartē.

Kamaniņas

Ar divnieku sacensībām sievietēm un vīriešiem, kā arī vīriešu sacensībām vieniniekos šodien Sanktmoricā sāksies Pasaules kausa kamaniņu sportā astotais posms.

Vispirms pamīšus plkst.9.30 un plkst.10.20 pēc Latvijas laika braucienus aizvadīs attiecīgi vīriešu un sieviešu divnieku ekipāžas, bet otrie braucieni notiks attiecīgi plkst.11.15 un plkst12.05. Pasaules kausa sacensības tiešraidē translē televīzijas kanāls TV6.

Divnieku sacensībās vīriešiem 16 divnieku vidū kā 11. startēs Eduards Ševics-Mikeļševics/Lūkass Krasts, bet 13. – Mārtiņš Bots/Roberts Plūme. Bots/Plūme sezonas veiksmīgāko nogriezni aizvada pēc jaunā gada – Siguldā Pasaules kausa posmos viņi vispirms svinēja uzvaru, bet pēc tam izcīnīja sudraba medaļas, savukārt Altenbergā un Vinterbergā latvieši bija trešie. Arī Ševics-Mikeļševics/Krasts mājas trasē parādīja vislabākos rezultātus, izcīnot piekto un trešo vietu. Kopvērtējumā pirmo vietu ar 814 punktiem ieņem vācieši Tobiass Vendls un Tobiass Arlts, bet par 29 punktiem atpaliek viņu tautieši Toni Egerts/Saša Benekens. Trešie ar 641 punktu ir Bots/Plūme ar 525 punktiem, bet Ševics-Mikeļševics/Krasts tikuši pie 372 punktiem un ieņem desmito vietu.

Deviņu ekipāžu konkurencē Viktorija Ziediņa/Selīna Zvilna startēs kā otrās, bet Anda Upīte/Sanija Ozoliņa – kā piektās. Latvietēm nestartējot sezonas pirmajos posmos Ziemeļamerikā, Upīte/Ozoliņa bija ceturtās Insbrukā, Altenbergā un Vinterbergā, kā arī pirmās un otrās Siguldā. Titulētās juniores Ziediņa/Zvilna Altenbergā debitēja Pasaules kausā ar devīto vietu, Vinterbergā ierindojoties vietu augstāk. Pirmās Pasaules kausa kopvērtējumā ar 855 punktiem ir itālietes Andrea Fetere/Mariona Oberhofere, par 100 punktiem apsteidzot austrietes Selīnu Egli/Laru Mihaelu Kipu un par 142 punktiem – divkārtējās pasaules čempiones vācietes Jesiku Dēgenhartu un Šaijenu Rozentālu. Upīte/Ozoliņa ar 535 punktiem ir ceturtās, bet Ziediņa/Zvilna ar 141 punktu ieņem 12.vietu.

Vīriešiem pirmais brauciens sāksies plkst.13.20, bet otrais – plkst.14.45. Piektdien pamatsacensībām Nāciju kausa izcīņā kvalificējās juniors Kaspars Rinks, kurš ierindojās ceturtajā vietā. Viņš startēs devītais. Gints Bērziņš trasē dosies ar 17., bet Kristers Aparjods – ar 21.numuru 24 kamaniņu braucēju konkurencē. Aparjods šosezon vēl nevienās sacensībās nav bijis ārpus labāko desmitnieka un labāko rezultātu sasniedza Siguldā, vispirms izcīnot uzvaru vieniniekos un komandu stafetē, bet Eiropas čempionāta Pasaules kausa posmā finišējot trešajā vietā un uzvarot komandu stafetē.

Arī Bērziņam labāko rezultātu šosezon izdevās sasniegt Siguldas trasē, Pasaules kausa posmos ieņemot attiecīgi septīto un sesto vietu, sestajā vietā finišējot arī Eiropas čempionātā, bet U-23 konkurencē izcīnot uzvaru. Rinks pievienojās pieaugušo izlasei pēc divu pasaules junioru čempiona nosaukumu izcīnīšanas un Junioru pasaules kausa sezonas beigām, Altenbergā ieņemot 18.vietu, bet Vinterbergā nefinišējot. Līderpozīcijās ar 715 punktiem ir itālis Dominiks Fišnallers, kam ar 636 punktiem seko vācietis Felikss Lohs un ar 554 punktiem – austrietis Volfgangs Kindls. Aparjods ar 505 punktiem ieņem piekto vietu, Bērziņš ar 391 punktu ir desmitais, bet Rinks ar 23 punktiem ieņem 37.pozīciju.

Svētdien notiks vieninieku sacensības sievietēm, kā arī komandu stafete. Nākamnedēļ sezonas noslēgums iecerēts Vinterbergā, kur sportisti atkārtoti sacentīsies no 24. līdz 26.februārim.

    Pagaidām neviens nav komentējis
TOP notikumi
1
X
2
4.4
4.33
1.66
4.75
4.2
1.63
3.1
3.75
2.15
3.6
3.4
2.05
5.5
3.8
1.63
logo

Vai vēlaties saņemt paziņojumus par svarīgākajām ziņām