Bobslejistu divnieki starp 8. un 11.vietu Vinterbergas trasē

09/12/2017 17:08

Latvijas bobsleja pilota Oskara Ķibermaņa un stūmēja Matīsa Mikņa divnieku ekipāža Vinterbergas trasē, Vācijā, sestdien izcīnīja astoto vietu Pasaules kausa (PK) izcīņas sezonas ceturtā posma sacensībās, kamēr Oskara Melbārža un Jāņa Strengas divnieks bija desmitajā pozīcijā, bet Uģis Žaļims ar Dāvi Spriņģi ieņēma 11.vietu.

Tikmēr sensacionālu uzvaru mainīgos laikapstākļos izcīnīja šveicietis Klemenss Brahers, kurš Pasaules kausā pirmoreiz piedalījās divnieku sacensībās. Divu braucienu summā viņš par 0,12 sekundēm apsteidza kanādieti Kristoferu Springsu un vācieti Frančesko Frīdrihu, kuru vadītie divnieki ieņēma dalītu otro vietu.

Brahers kā pilots Pasaules kausā piedalījās otro reizi, februārī gūstot 12.vietu četrinieku sacensībās Īglsā, bet divniekos viņš augstākā līmeņa sacensībās brauca pirmoreiz karjerā.

Pirmajā braucienā Ķibermanis bija astotais, Žaļims devītais, bet Melbārdis uzrādīja 11. labāko rezultātu. Savukārt otrajā braucienā Ķibermanim un Melbārdim bija dalīts septītais labākais laiks, bet Žaļims ieņēma 11.vietu.

Ķibermanis Braheram divu braucienu summā zaudēja 0,53 sekundes, Melbārdis atpalika 0,59 sekundes, bet Žaļims bija 0,66 sekundes lēnāks

Pirmajā braucienā bija mainīgi laikapstākļi, sniegam mijoties ar vēju, kas ietekmēja daudzu sportistu rezultātus, negaidīti labus laikus uzrādot vairākiem bobslejistiem no otrās starta grupas. Līderis pēc pirmā brauciena bija kanādietis Niks Polonjato, otrais bija krievs Aleksandrs Kasjanovs, kamēr trešais bija Brahers. Savukārt otrajā braucienā laikapstākļi stabilizējās, tomēr uz beigām atkal sāka snigt.

Ja Ķibermanis un Melbārdis pirmajā braucienā startēja pirmajā grupā, Žaļims trasē devās vien ar 26.numuru, bet tas pēc pirmā brauciena neliedza iekļūt desmitniekā.

Žaļims turpina cīņu par trešās ceļazīmes izcīnīšanu uz Phjončhanas olimpiskajām spēlēm, kur, visticamāk, šo vietu nāksies sadalīt ar Kanādas un ASV trešajām ekipāžām. Zīmīgi, ka visas trīs Kanādas ekipāžas bija pieciniekā, bet amerikāņi palika starp 18. un 22.vietu.

Pasaules kausa kopvērtējumā divniekiem pēc četriem posmiem līderis ar 804 punktiem ir kanādietis Džastins Kripss, kurš šoreiz bija ceturtais. Viņam ar 787 punktiem seko Springss, kamēr trešais ar 697 punktiem ir vācietis Niko Valters, kurš sestdien bija devītais.

No Latvijas ekipāžām sestais ar 624 punktiem ir Ķibermanis, desmito vietu ar 592 punktiem ieņem Melbārdis, kamēr Žaļims ar 402 punktiem atrodams 17.pozīcijā.

Zīmīgi, ka Starptautiskā Bobsleja un skeletona federācija (IBSF), balstoties uz Starptautiskās Olimpiskās komitejas (SOK) lēmumu anulēt 2014.gada Soču olimpisko spēļu rezultātus, Kasjanovam un vēl vairākiem Krievijas sportistiem, bija viņam piespriedusi pagaidu diskvalifikāciju, taču pagājušajā nedēļā IBSF ekspertu komisija diskvalifikāciju atcēla.

Pasaules kausa sezonas pirmie trīs posmi norisinājās Ziemeļamerikā. Ķibermanis pirmajās divās sacensībās Leikplesidā guva divas astotās vietas, bet Vistlerā bija desmitais, kamēr Melbārdis pirmajās divās sacensībās ieņēma 14. un 11.vietu, bet Vistlerā izcīnīja bronzu. Tikmēr Žaļimam pirmajās trīs sacensībās bija 17., 15. un 19.vieta.

Phjončhanas olimpisko spēļu atlases noteikumi nosaka, ka divniekos un četriniekos ar trim ekipāžām Olimpiādē piedalīsies pa trim labākajām nācijām un Latvija divniekos cer uz Dienvidkoreju tikt pilnā sastāvā. Kvalifikācija olimpiskajām spēlēm noslēgsies janvāra vidū pēc veiktiem septiņiem Pasaules kausa posmiem.

Starpsezonā Latvijas izlase iegādājusies identiskus četriniekus ar kuriem iepriekšējā sezonā sacensībās startēja vācieši Frančesko Frīdrihs un Johaness Lohners, izcīnot pirmo un trešo vietu pasaules čempionātā, kā arī prototipu divniekam ar kuru pērn Frīdrihs pavasarī kļuva par pasaules čempionu.

Pagājušajā sezonā Latvija izlaida pirmos divus Pasaules kausa posmus, tāpēc kopvērtējumā par augstām vietām necīnījās. Sezonas noslēgumā divniekos astoto vietu izcīnīja Ķibermanis, kamēr Žaļims bija 12.pozīcijā, bet Melbārdis, kurš izlaida vēl vienu etapu palika 16.vietā. Ķibermanis sezonas laikā trīs reizes kāpa uz goda pjedestāla, paveicot to arī olimpiskajā Phjončhanā, Melbārdis reizi bija otrais, bet Phjončhanā palika vien 12.vietā, savukārt Žaļims vienreiz guva piekto vietu, bet pārējos etapos bija devītais vai desmitais.

Tikmēr pasaules čempionātā Ķibermaņa ekipāža izcīnīja ceturto vietu.

Latvija uzskata, ka ir ļoti tuvu, lai jau 2018./19.gada sezonas sākumā Siguldas trasē notiktu Pasaules kausa posms bobslejā divniekiem un skeletonā.