Bogdanovičam atzīstams sniegums “Tour of Estonia” sacensību noslēgumā

25/05/2019 20:49

Sestdien Tartu pilsētas ielās tika aizvadīts “Tour of Estonia” noslēdzošais posms. Uzvaru 172,8 kilometru garajā distancē izcīnīja Igaunijas čempions Mihkels Raims, bet no latviešiem visaugstāk ierindojās Māris Bogdanovičs, kuram 11. vieta.

“Tour of Estonia” trīs dienu garās sacensības noslēdzās ar jau tradicionālo posmu Tartu pilsētas ielās. 2015. gadā šeit notika arī Eiropas čempionāts. Dalībnieki veica 17 nedaudz vairāk kā desmit kilometrus garos apļus. Katrā no tiem tika iekļauts viens izteikts kāpums, kas bija pateicīga vieta atrāvienu mēģinājumiem.

Sacensību pirmajā daļā notikušajā atrāvienā iesaistījās Aleksejs Saramotins. Atrāviens gan ilgstoši neizdzīvoja. Tuvojoties izšķirošajiem mirkļiem pie tā brīžza līderiem, starp kuriem mūsu valsts braucēji  nebija, piebrauca aptuveni 20 braucēju liela grupiņa, kurā ietilpa arī Māris Bogdanovičs un Viesturs Lukševics.

Vēlāk no šiem vīriem aizbrauca pieci riteņbraucēji, tostarp Viesturs Lukševics, Pēters Prūss un Mihkels Raims. Pēc lielākā apļa kāpuma Raimam kopā ar poli Mihalu Podlaski izdevās iegūt divvadību, kamēr pārējos trīs braucējus panāca grupa.Lai arī Raimam un Podlaski pārsvars svārstījās ap 30 sekundēm, grupa abus panākt nespēja. Pēdējos metros poļu riteņbraucējam Raims neatstāja nekādas cerības. Igaunijas čempions no “Israel Cycling academy” svinēja drošu uzvaru, trasē pavadot 4 stundas 1 minūti un 53 sekundes. Otrais ar tādu pat laiku Podlaski.

Peletons finišēja 10 sekundēs vēlāk. Ātrākais tajā bija krievs Romāns Maikins no Minskas vienības. No latviešiem visaugstāk noslēdzošajā etapā ierindojās Māris Bogdanovičs. Dobelniekam 11. vieta.

TOP 20 ierindojās arī Deins Kaņepējs, kuram 16. vieta. 27. pozīcija Viesturam Lukševicam, 30. Andris Vosekalns, 33. Ēriks Toms Gavars, 38. Aleksejs Saramotins (visi +00:00:10). Aleksam Jānim Ražinskim 59. pozīcija (+00:01:35). Ēvalds Pavlovs 65. (+00:02:07). Tikmēr Kaspars Serģis un Vitālijs Korņilovs finišu nesasniedza.

Kopvērtējumā pirmās trīs vietas aizņēma “Israel Cycling academy” vīri. Pirmais Raims, otrais Matiass Brendls, bet trešais Rudijs Barbjē. Katrs no viņiem uzvarēja arī pa vienam etapam. No latviešiem Māris Bogdanovičs bija 17., bet Aleksejs Saramotins 18. Abi ieguva pa 3 UCI pasaules ranga punktiem. 27. Deins Kaņepējs, 35. Viesturs Lukševics, 40. Andris Vosekalns, 43. Ēriks Toms Gavars, 64. Alekss Jānis Ražinskis un 65. Ēvalds Pavlovs. Finišēja 71 dalībnieks.