Boilam 100. vārti NHL, Gaborikam – 1000 spēles

16/12/2017 11:54

Aizvadītajā naktī tika aizvadītas piecas Nacionālās hokeja līgas (NHL) spēles, no kurām četrās uzvaru svinēja mājinieku komandas.

Ņūdžersijas “Devils” savā laukumā ar 5:2 (2:1,1:1,2:0) uzvarējas Dalasas “Stars”. Šajā spēlē ar diviem vārtu guvumiem un rezultatīvu piespēli izcēlās Braiens Boils, kuram neilgi pirms sezonas sākuma konstatēja vēzi. Boils guva ne vien komandas uzvaras vārtus, bet arī savus 100. vārtus NHL karjerā.

Zaudējuma dēļ “Stars” galvenais treneris Kens Hičkoks vēl neguva savu 800. uzvaru NHL, kas viņu ierindotu kā trešo galveno treneri NHL vēsturē, kuram izdevies ar savu komandu uzvarēt vismaz 800 spēlēs. Iepriekš tas izdevies tikai Skotijam Boumenam, kurš sasniedza pat 1244 uzvaras, un Čikāgas “Blackhawks” galvenajam trenerim Džoelam Kenevilam, kurš sasniedzis 866 uzvaras.

Rika Neša trešās trešdaļas beigās gūtais vārtu guvums izcīnīja 4:2 (1:0,1:1,2:1) Ņujorkas “Rangers” uzvaru pār Losandželosas “Kings”. Lai arī Ņujorka visas spēles garumā prata izvirzīties vadībā pirmā, Losandželosas hokejisti trešajā trešdaļā panāca izlīdzinājumu. Vien trīs minūtes un 27 sekundes pirms trešās trešdaļas beigām uzvaras vārtus Ņujorkas labā guva Riks Nešs, kurš laukuma viduszonā veiksmīgi nospēlēja aizsardzībā, izkārtojot sev izgājienu uz Džonatana Kvika sargātajiem vārtiem, kuru arī veiksmīgi realizēja. Ceturtos vārtus “Rangers” hokejisti guva jau tukšos “Kings” vārtos.

Spēle pret “Rangers” bija Mariana Gaborika 1000. spēle NHL regulārajā sezonā. Šajā sezonā traumu nomocītais slovāku veterāns 11 spēlēs guvis piecus vārtus un atdevis trīs rezultatīvas piespēles, bet karjeras laikā hokejistam 1000 regulārās sezonas spēlēs izdevies gūt 401 vārtus un atdot 401 rezultatīvu piespēli.

Detroitas “Red Wings” savā laukumā Toronto “Maple Leafs” sagādāja trešo zaudējumu pēc kārtas, izcīnot uzvaru ar 3:1 (0:1,2:0,1:0). Kopš savainojumu guvis “Maple Leafs” līderis Ostons Metjūzs, komandai četrās spēlēs izdevies tikai četras reizes raidīt ripu pretinieku vārtos. Šī bija tikai otra uzvara Detroitai pēdējo 12 spēļu laikā.

Vankūveras “Canucks” papildlaikā ar 4:3 (2:1,1:1,0:1,1:0) pieveicot Sanhosē “Sharks” hokejistus, izcīnīja pirmo uzvaru pēdējās piecās spēlēs. Lielā mērā mājiniekiem uzvaru nokārtoja brāļi Sedini, katrs nopelnot pa trīs rezultatīvām piespēlēm, bet divus vārtus spēles pirmajā periodā guva Markuss Granlunds. “Sharks” sastāvā ar diviem precīziem metieniem izcēlās aizsargs Brents Bērnss, kuram sezonas sākumā bija problēmas ar vārtu gūšanu.