Boksa leģenda Taisons: Es arī būtu Glovackim sitis ar elkoni

Maiks Taisons, sportazinas.com
Maiks Taisons | Foto: The Independent

Leģendārais amerikāņu bokseris komentējis latviešu boksa zvaigznes Maira Brieža un poļa Kšištofa Glovacka aizvadīto Pasaules boksa supersērijas otrās sezonas pusfināla dueli.

Jau ziņots, ka Briedis ar iespaidīgu nokautu supersērijas pirmā smagā svara pusfināla ietvaros “izslēdza” poli Glovacki. Otrajā raundā latvietis izpildīja vairāku sitienu kombināciju, kā rezultātā noguldīja Glovacki “uz dēļiem”. Trieciens polim bija pārāk smags, lai viņš spētu atgriezties cīņā, bet Briedis dueli pabeidza trešajā raundā.

Ažiotāžu izraisīja notikušais otrajā raundā. Glovackis kādā no epizodēm, kad Briedis bija noliecies, iesita latvietim pa pakausi, bet Briedis atbildēja ar sitienu ar elkoni pa poļa žokli. Sacensību organizators Kalle Zauerlands sacīja, ka abi paņēmieni bija “netīri”, kamēr Briedis izteicās, ka sitiens nemaz nebija tik spēcīgs un viņš tikai gribējis parādīt Glovackim, ka tā rīkoties nedrīkst.

“Redzēju šo cīņu,” medijam TVP sacīja Taisons. “Glovackis izdarīja sitienu Briedim pa pakausi, bet viņš atbildēja ar sitienu ar elkoni. Abi bokseri pārkāpa noteikumus, bet es Brieža vietā būtu darījis tāpat. Glovackim nevajadzēja sist viņam pa pakausi, turklāt viņš zināja, ka tas slikti beigsies.”

Zīmīgi, ka Briedis jau pēc otrā raunda beigām izpildīja divus spēcīgus sitienus Glovackim. Tiesneši abus bokserus neizšķīra, kas, iespējams, notika tādēļ, ka klātienē bija liels troksnis. Briedis arī pēc cīņas atzina, ka viņš dzirdējis gongu, taču sitienus izpildīja tik un tā.

Dueli tiesāja 74 gadus vecs amerikāņu arbitrs Roberts Birds, kurš savulaik apkalpoja arī slaveno “Money Fight” starp Floidu Meivezeru un Konoru Makgregoru. Glovacka pārstāvji iesniedza protestu par aizvadīto dueli.

Taisons ir viens no visu laiku slavenākajiem planētas bokseriem. Viņš profesionālajā karjerā aizvadīja 58 cīņas, uzvaras gūstot 50 no tām, bet 44 bija ar nokautu. Plašāk par savu karjeru šī gada sākumā Taisons pastāstīja slavenajā Džo Rogana podkāstā.

Tavs viedoklis

avatar
  Subscribe  
Paziņot par