Bokseris Meivezers nolēmis apmaksāt Džordža Floida bēres

02/06/2020 14:17
Nokopēts
Floids Meivezers, www.sportazinas.com

Nepārspētais amerikāņu bokseris Floids Meivezers nolēmis apmaksāt Džordža Floida bēres, kurš ASV 25.maijā tika nogalināts aizturēšanas laikā, sarunā ar ESPN teica sportista pārstāvis Leonards Elerbe.

Floids 25.maijā nomira policijas veiktas aizturēšanas laikā. Viņa aizturēšanas videoieraksts izprovocēja plašus protestus ASV pilsētās pret policijas vardarbību.

Floids tika aizturēts Mineapolē, policijai izmeklējot apsūdzības par viltotas banknotes izmantošanu.

Tikmēr Elerbe sarunā ar ESPN apstiprināja, ka bojāgājušā ģimene ir piekritusi Meivezera labajam žestam.

“Viņš, visticamāk, būs ļoti pikts uz mani, bet Meivezers apmaksās bēres,” teica sportista pārstāvis, neslēpjot, ka amerikānis šādi rīkojies arī iepriekš.

Pats Meivezers gan nevēloties par šo runāt publiski.

Floida ģimenes advokāts paziņoja, ka bēres Hjūstonā notiks 9.jūnijā. Pirms tam ceturtdienā Mineapolē plānots atceres pasākums, kas sestdien notiks arī viņa dzimtajā pilsētā Ziemeļkarolīnā.

Jau ziņots, ka pirmdien publiskotais oficiālais autopsijas slēdziens atklāja, ka Floida nāve ASV Mineapoles pilsētā ir “slepkavība”, kas izdarīta, veicot “kakla saspiešanu”.

46 gadus vecais Floids miris no “sirds un plaušu darbības apstāšanās kā likuma sargu veiktas (..) kakla saspiešanas radīta sarežģījuma”, un nāves veids ir “slepkavība”, paziņoja Minesotas štata Henepinas apgabala tiesu mediķa iestāde.

Autopsijas slēdzienā arī minētas nozīmīgas Floida veselības problēmas – arteriosklerotiska un hipertoniska sirds slimība, intoksikācija ar fentanilu, nesena metamfetamīna lietošana.

Paziņojumā piebilsts, ka konstatētais nāves veids juridiski nenosaka apsūdzētā vainu vai nodomu.

Tajā uzsvērts, ka saskaņā ar Minesotas štata likumu “tiesu mediķa iestāde ir neitrāls un neatkarīgs birojs, kas ir nošķirts un atšķirīgs no jebkādas prokuratūras iestādes vai likuma sargu aģentūras”.

Privātā autopsijā, kuru pasūtīja Floida ģimene, konstatēts, ka viņš miris nosmokot kakla saspiešanas dēļ, bet viņam iepriekš neesot bijušas nopietnas veselības problēmas, kas būtu vainojamas viņa nāvē.

Sākotnējā provizoriskā autopsijā, kuras slēdzienu apstrīdēja Floida ģimene, bija konstatēts, ka Floids miris aizturēšanas laikā, bet nekas neliecinot par viņa nosmakšanu, un ka viņam bijušas veselības problēmas un iespējama intoksikācija ar vielām viņa organismā.

    Pagaidām neviens nav komentējis
logo

Vai vēlaties saņemt paziņojumus par svarīgākajām ziņām