Bokss varētu tikt izņemts no olimpisko spēļu programmas

Tomass Bahs, sportazinas.com
SOK prezidents Tomass Bahs Foto: IOC

To, vai tiks iekļauts 2020. gada Tokijas olimpiskajās spēlēs, visticamāk, paziņos maijā, lēmusi (SOK).

Pērnvasar SOK brīdināja par iespējamu boksa izslēgšanu no 2020. gada olimpiskajām spēlēm Tokijā, ja Starptautiskā boksa asociācija (AIBA) nesakārtos savu saimniecību.

Šobrīd SOK uzsākusi izmeklēšanu, kuras ietvaros auditorkompānija “Deloitte” veic pārbaudi AIBA organizācijā kopumā 41 problēmjautājumā.

SOK Izpildkomiteja savu lēmumu grasās paziņot 22. maijā.

Kamēr notiek izmeklēšana, SOK paziņojusi, ka tiek atceltas jebkādas boksa turnīru kvalifikācijas uz Tokijas spēlēm, padarot to par vienīgo sporta veidu, kam uz Olimpiādi nav apstiprināta kvalifikācija.

SOK un AIBA attiecības pasliktinājās 2016. gada Riodežaneiro olimpiskajās spēlēs, kad 36 tiesneši tika atstādināti no cīņām, jo radās šaubas par viņu godīgumu.

Jau ziņots, ka pagājušajā nedēļā no AIBA prezidenta amata atkāpās pretrunīgi vērtētais uzbeks Gafurs Rahimovs.

Pagājušā gada oktobrī AIBA uz mūžu diskvalificēja tās bijušo prezidentu Činku Vu un izpilddirektoru Ho Kimu.

AIBA, kas pārrauga amatieru boksa sacensības, ieskaitot olimpiskos turnīrus, cieš no nestabilitātes un finansiālām problēmām.

SOK arī bijušas iebildes par dopinga procedūrām, punktu skaitīšanas sistēmu un finanšu pārvaldi, tādējādi tā joprojām ir aizturējusi maksājumus AIBA par 2016.gada olimpiskajām spēlēm.

Bokss ilgu laiku bijis viens no redzamākajiem sporta veidiem olimpisko spēļu programmā. Tas tajā bijis iekļauts visu laiku, izņemot 1912. gadu, kad tolaik Zviedrijā, kur notika Olimpiāde, tas bija aizliegts sporta veids.

Tavs viedoklis

avatar
  Subscribe  
Paziņot par