Bolta izaicinātājs nepiedalīsies PČ traumas dēļ

Andrē de Grase, sportazinas
foto: National Post

Pērn Riodežaneiro olimpiskajās spēlēs divas medaļas sprinta distancē izcīnījušais Kanādas vieglatlēts kājas saišu traumas dēļ nepiedalīsies pasaules čempionātā, kas piektdien sāksies Londonā.

Par 22 gadus vecā de Grases traumu trešdien vēlu vakarā paziņoja Kanādas Vieglatlētikas federācija, norādot, ka savainojumā sprinteris iedzīvojies pirmdien treniņa laikā, savukārt pēc ārstu pārbaudes sportists pieņēmis lēmumu pasaules čempionātā neskriet.

“Visu gadu mans galvenais mērķis bija pasaules čempionāta 100 metru skrējiens. Biju sasniedzis labāko sportisko formu savā dzīvē un cerēju sacensties ar pasaules labākajiem sprinteriem,” paziņojumā uzsvēris de Grase. “Šobrīd man ir grūti aptvert, ka šāda iespēja ir zudusi, taču tā ir realitāte, kura jāpieņem. Protams, jūtos sarūgtināts, taču esmu vēl jauns, tāpēc tuvākā nākotnē atgriezīšos vēl labāks.”

Riodežaneiro olimpiskajās spēlēs de Grase ieguva sudraba medaļu 200 metru distancē, kā arī bronzas godalgas 100 metros un 4×100 metru stafetē.

Zīmīgi, ka vēl pavisam nesen viņš intervijā laikrakstam “Daily Mail” sacīja, ka Londonā vēlas uzvarēt un sarūgtināt sprinta karali Useinu Boltu no Jamaikas, kuram pasaules čempionāts būs karjeras noslēdzošās sacensības.

“Zinu, ko man jādara, lai nomainīt dižo Useinu Boltu,” de Grase pauda intervijā. “Esmu domājis par to, vai spēšu uzņemties un izturēt spiedienu, vai spēšu pierādīt sev un ģimenei. Es nebaidos. Vēlos to izbaudīt.”

Šosezon de Grases labākais rezultāts ir 10,01 sekunde, kuru viņš sasniedza Dimanta līgas posmā Oslo, savukārt citā šo sacensību seriāla posmā Stokholmā viņš ar vēja palīdzību distanci veica 9,69 sekundēs.

Ar vieglatlētiku de Grase sāka nodarboties tikai 17 gadu vecumā, pirms tam izmēģinot basketbolu.

Pasaules čempionātā Londonā, kas norisināsies 2012.gada olimpisko spēļu stadionā, piedalīsies arī 12 Latvijas sportisti.

Tavs viedoklis

avatar
  Subscribe  
Paziņot par