Bolu ģimenītes afēras – no Losandželosas līdz Lietuvas laukiem

Bolu ģimene, Sportazinas.com
Foto: http://lonzowire.usatoday.com

Par Bolu ģimeni no Amerikas, šķiet, nezina vien retais basketbola līdzjutējs. Ģimene sastāv no trīs dēliem – basketbolistiem, traku tēvu un māti, kurai ir veselības problēmas. Ģimene, kura nu jau pazīstama visā pasaulē un, galvenokārt, tās galvas dēļ – tēva Lavāra Bola.

Lavārs Bols pats bijis aktīvs sportists. Vidusskolā viņš spēlēja gan basketbola, gan amerikāņu futbola komandās. Basketbolā viņš ar labiem statistikas rādītājiem izcēlās vien epizodiski, vairāk sliecoties uz profesionālu futbolista karjeru. Vienu gadu pavadījis koledžas futbola komandā, Bols pievienojās Nacionālās futbola līgas (NFL) vienībai Ņujorkas „Jets”. Par mediju sensāciju Lavārs kļuva aizvadītajā gadā, kad skaļi izteicās par vairākām sporta zvaigznēm. Drīz pēc tam viņa bijušais futbola komandas biedrs atklāja, ka Bols uz laukuma pats bijis “miskaste”.

Savu biznesa projektu – “Big Baller Brand”, kas nodarbojas ar apģērbu un apavu ražošanu un tirgošanu. Tāpat tēvs ir aktīvs savu dēlu fans, treneris, menedžeris un tajā pašā laikā arī bieds.

Lavāra Bola neiedomājamās un trakās idejas neatstāja vienaldzīgu nevienu. Reti kurš iepriekš bija iedomājies izņemt savu dēlu ārā no vidusskolas lai trenētu to mājās, vai veidot savu basketbola līgu jauniešiem, kurā maksātu algas līdz 10 000 dolāriem, vai aizsūtīt savus dēlus uz Austrumeiropas laukiem spēlēt basketbolu, vai kritizēt sava vecākā dēla treneri – divkārtējo NBA čempionu.

Bet tagad par visu pēc kārtas…

Lavāra vecāko dēlu Lonzo Bolu aizvadītā gada draftā ar otro kārtas numuru izvēlējās titulētais Losandželosas „Lakers” klubs. Tēvs nekad nav skopojies ar komplimentiem par saviem dēliem un līdzīgi notika arī pēc drafta ceremonijas. Lavārs uzreiz Lonzo salīdzināja ar Losandželosas komandas vadītāju – Maģisko Džonsonu, kā arī izteicās ka viņš būs labākais spēlētājs visā līgā.

„Lakers” ir jauna komanda, kurai pietrūkst pieredzes un tas parādās arī laukumā. Vienība pašlaik ar 12 uzvarām un 27 zaudējumiem ierindojas Rietumu konferences pēdējā vietā. Lavārs pie visām komandas neveiksmēm vaino tikai un vienīgi galveno treneri Lūku Voltonu.

Daudzas NBA komandas nevēlējās draftēt Lonzo tieši dēļ blakus stāvošā tēva, kurš ar saviem izteikumiem pārsteidzis daudzus. Vairākas vienības nevēlējās uzņemties risku, kurš var pašiem iekost kājā. Šķiet, ka šāds scenārijs sāk piepildīties arī “Lakers” vienībā. No ārpuses izskatās, ka komandā ir labs mikroklimats, kuru bojāt cenšas neviens cits kā Lavārs.

Bols pat esot Lietuvā spēja kritizēt Voltona darbu: “Var redzēt, ka komanda vairs nespēlē Voltonam,” ESPN žurnālistiem izteicies Lavārs. “Lūkam vairs nav kontrole pār komandu. Viņi nevēlas spēlēt viņa dēļ.”

Šādi regulāri izteikumi nepalika nepamanīti un “Lakers” komandas vadība Lavāru aicināja uz tikšanos, sak, esam taču vienā laivā – kādēļ to mēģini apgāzt? Tikšanās laikā galvenie “Lakers” personāži lūdza, lai Lavārs ļauj Voltonam darīt viņa darbu un beidz visas pasaules priekšā viņu kritizēt. Acīmredzami, saruna nenesa vēlamos augļus.

Bezspēcīgs šajā situācijā ir arī pats Lonzo, kurš nonācis ķīlnieka situācijā: “Viņš ir pieaudzis cilvēks, kurš sacīs visu, kas ienāk viņa prātā. Es tur neko nevaru līdzēt.”

Tikmēr Voltons atklāja, ka viņam nav bail par savu vietu komandā, turklāt, vadība ir apmierināta ar darbu, ko viņš dara.

„Es domāju par komandas trenēšanu, gatavošanos spēlēm un strādāšanu pie tā, lai uzvarētu katrā spēlē. Es neklausos, ko par mani runā apkārt. Es zinu, ka komanda ir ar mani. Es zinu, ka viņi tiks galā ar lietām ārpus laukuma,” savu nostāju pauda Voltons.

Tāpat treneris pajokojis, ka pēdējā mačā pret „Hawks” vienību viņš nosēdinājis Lonzo malā dēļ tēva izteikumiem.

NBA sezona pat vēl nav pusē, bet jau tagad ir skaidri redzams, ka par Lavāra komentāriem runā gan mediji, gan satraucas „Lakers” vadība. Vai šie komentāri ietekmēs kādu svarīgu lēmumu nākotnē – to vēl redzēsim.

Bolu ģimenīte Lietuvā…

Skaidrs ir tas, ka Lavāram Bolam ir liela ietekme uz lēmumiem, kurus pieņem kamiņvalsts klubs Prienu „Vytautas”, kuru rindas papildinājuši Bola jaunākie dēli – Liandželo un Lamelo. Baumo, ka Lavārs licis galda dolāru žūksni, vismaz uz laiku nosakot visus lēmumus komandā…

Sākumā tika ziņots, ka jaunākie dēli „Vytautas” vienībai palīdzēs Baltijas basketbola līgas (BBL) spēlēs un epizodiski arī Lietuvas basketbola līgā (). Neilgi pēc Bolu ģimenes ielidošanas Lietuvā, klubs paziņojis, ka izstājas no BBL un turpmāk piedalīsies pārbaudes spēļu ciklā, kas sauksies “Big Baller Brand Challenge Games”. Prienu komanda sacentīsies ar Kauņas “Žalgiris” un Viļņas “Lietuvos Rytas” otrajām komandām, Alītas “Dzūkija, Šakiu “Vytis” un “Jonava”.

Spēles ekskluzīvi tiks raidītas sociālajā tīklā “Facebook”, bet Prienu komanda paziņojusi, ka tā ir lieliska iespēja arī jaunajiem lietuviešu basketbolistiem tikt pamanītiem.

Skaidrs, ka lēmumu par izstāšanos no BBL ieteica/izdarīja Lavārs Bols, liekot noprast, ka klubu, vismaz uz šo brīdi, vada viņš. Brāļiem ar „Vyatutas” līgums ir noslēgts uz vienu mēnesi ar tiesībām no pagarināt. Un kas notiks, ja tas netiks pagarināts? Vai Lavāram mainīsies plāni? „Vytautas” turpinās spēlēt pārbaudes spēles ar Lietuvas klubu otrajām komandām?

Šķietami, pārējie komandas biedri nevar būt priecīgi par šādām pārmaiņām komandā, jo viss turpmāk tiek pakārtots diviem pusaudžiem no ASV. Tomēr savs labums no šī stāsta kādam ir  – komandas vadībai.

Vēl ASV esot, abu jaunāko brāļu aģents sūtīja e – pastus dažādām Eiropas komandām ar piedāvājumu pusaudžiem pievienoties komandas sastāvam. Šādu e – pastu saņēma arī Žaņa Peinera pārstāvētais Lietuvas klubs Panevēžas „Lietkabelis”, taču līdzīgi kā pārējās komandas, viņi e – pastu neuztvēra nopietni.

Padzirdējuši par šādiem e – pastiem, aktivizējās „Vytautas” vadība, kas sazinājās ar brāļu aģentu un piedāvāja tiem uzspēlēt komandā. Vienība, kas LKL izcīnījusi četras uzvaras 14 spēlēs to redzēja kā lielisku iespēju kļūt populāriem ASV un pat visā pasaulē, izpārdot biļetes uz visām spēlēm un piesaistīt jaunus sponsorus. Lielu daļu no kārotā klubs panāca, taču kas notiks tālāk?

Iespējams, dēļ guvušās popularitiātes, “Vytautas” vienība nesen parakstījusi līgumu ar centra spēlētāju no ASV – Kervinu Bristolu, kurš komandai pievienosies tuvākajā laikā.

Ļoti iespējams, ka pēc mēneša abi jaunākie brāļi lidos atpakaļ pāri okeānam uz Ameriku, atstājot „Vytautas” bez sponsoriem, skatītājiem un popularitātes. Kad brāļi būs prom, par klubu visi būs aizmirsuši un viss, kas viņiem būs palicis, būs interesanta pieredze un negatīva bilance Lietuvas līgā. Var jau teikt, ka priekšpēdējā vietā esošajam klubam nebija ko zaudēt un iegūtā popularitāte ir neizmērojama, salīdzinot ar to, kā komanda izskatījās pirms tam, taču kopumā uzvarētājs šajā situācijā ir Lavārs Bols.

Sausais atlikums…

Pēc visa šī stāsta, ir skaidrs, ka tēvam Lavāram ir liela ietekme ne tikai uz savu dēlu karjeru, bet arī uz viņu pārstāvētajām komandām, taču ko no tā iegūst paši dēli?

Spēlējot pie trenera, kurš nespēj runāt angliski un saviem spēlētājiem pārdod gaļu no savas automašīnas bagāžnieka, Liandželo un Lamelo basketbola ziņā nebūs progresējuši diez ko ievērojami. Popularitātes ziņā, par viņiem nu jau būs dzirdējusi visa pasaule, taču maz ticams, ka tās dēļ tagad parādīsies piedāvājumi no kāda tiešām profesionāla Eiropas kluba, par NBA nemaz nerunājot.

turpinās spēlēt “Lakers” rindās, cenšoties distancēties no tā, ko par vienību un treneri saka viņa tēvs. Lonzo savos 20 gados joprojām uz laukuma tiek apkaunots no vecāku puses, līdzīgi kā jaunatnes līgās, kad līdzi atnākušie vecāki bļauj uz laukuma tiesnešiem, treneriem un citiem spēlētājiem.

Lielākais ieguvējs no šī visa atkal būs Lavārs Bols, kurš lielās popularitātes dēļ varēs savas „Big Baller Brand” drēbes pārdot par vēl lielāku summu. Jāpiebilst, ka tagad „BBB” t – krekli un džemperi maksā no 50 dolāriem, cepures no 25, bet apavi no 400 dolāriem. To, ko Lavārs vēlējās darīt ar “Lakers”, viņam atļauj tikai Prienos, bet kā attīstīsies notikumi to var tikai zīlēt, jo ar Boliem skaidrs vienīgi ir tas, ka skaidrs nav nekas!

Tavs viedoklis

avatar
  Subscribe  
Paziņot par