Botass: Šīs viennozīmīgi bija manas karjeras labākās sacīkstes

Valteri Botass, sportazinas.com
Valteri Botass Foto: FIA

“Mercedes” Formula-1 komandas dubultuzvaru Austrālijas “Grand Prix” pēc kvalifikācijas prognozēja daudzi, tomēr to, ka uz pjedestāla augstākā pakāpiena kāps , nevis – tikai retais. Abi sportisti dalās iespaidos pēc sacīkstēm Melburnas trasē.

“Pat nezinu, ko lai saka. Starts bija ļoti labs. Šīs viennozīmīgi bija manas karjeras labākās sacīkstes. Nezinu, kas notika. Vienkārši jutos lieliski un viss tika kontrolēts. Mašīna bija ļoti laba. Šo dienu varēju kārtīgi izbaudīt,” stāsta Valteri Botass.

“Zināju par jaunajiem noteikumiem (papildus punkts par ātrāko apli – aut.). Mums bija ļoti ātrs temps, tādēļ nolēmu tiekties arī pēc tā. Ar lietotām riepām tas vienmēr būs riskanti, tomēr bija tā vērts. Esmu laimīgs un nevaru sagaidīt nākamo posmu,” sajūsmu neslēpj “Mercedes” somu braucējs, kurš šai posmā izcīnīja 26 punktus un pirmoreiz karjerā nonāca kopvērtējuma vadībā.

“Vēlos tikai pateikt, paldies, tev, Čārlij. Šī uzvara tiek veltīta Čārlijam un visam, ko viņš ir devis čempionātam. Tie ir milzīgi apjomi. Viņa darbs nozīmē ļoti daudz visiem braucējiem.” Ilggadējais  sacīkšu direktors Čārlijs Vaitings nomira 66 gadu vecumā naktī uz ceturtdienu.

Komandas biedru uzslavējis arī pieckārtējais F1 čempions Luiss Hamiltons: “Valteri paveica satriecošu darbu visa posma garumā. Vēlos viņu apsveikt. Pēc kā tāda atlika vien mašīnu aizvest līdz finišam. Nebiju pilnībā apmierināts ar balansu savai mašīnai, tomēr tā nebija katastrofa, jo otrās vietas iegūšana nebija liela problēma.”

Pēc sacīkšu norises inspekcijā atklājās, ka Hamiltona “Mercedes” mašīnai ir radušies bojājumi grīdai netālu no aizmugurējā kreisā riteņa. Pagaidām nav skaidrs, vai tie radušies, pārbraucot pāri kādai no atlūzām vai pārāk agresīvi traucoties pāri līkumu apmalēm. Komanda ir pārliecināta, ka tieši šeit meklējams iemesls, kādēļ Hamiltons šodien nespēja noturēt Botasa tempu.

Informāciju sagatavoja: F1.lv

Tavs viedoklis

avatar
  Subscribe  
Paziņot par