Bots/Plūme izcīna ceturto vietu, Šiciem kritiens

01/01/2022 16:43
Roberts Plūme un Mārtiņš Bots

Kamaniņas divniekiem

Latvijas kamaniņu braucēju duets Mārtiņš Bots/Roberts Plūme sestdien Vinterbergas trasē Vācijā izcīnīja ceturto vietu Pasaules kausa sestajā posmā, kamēr Juris un Andris Šici piedzīvoja kritienu un ieņēma 18.vietu, taču saglabāja līderpozīciju kopvērtējumā.

Šici pirmajā braucienā trasi veica 43,584 sekundēs, piekāpjoties tikai vāciešiem Tonijam Egertam/Sašam Benekenam, kuri bija 0,123 sekundes ātrāki. Aiz Šiciem bija cits Vācijas duets Tobiass Vendls/Tobiass Arlts, kuri no latviešiem atpalika 0,083 sekundes. Bots/Plūme līderiem zaudēja 0,335 sekundes, kas deva devīto vietu.

Otrajā braucienā Šici piedzīvoja kritienu trases beigu daļā un atvadījās no izredzēm uz labāko trijnieku. Kā pēdējie trasē devās Egerts/Benekens, kuri arī piedzīvoja kritienu. Turpat pie finiša līnijas bija Šici, kuri palīdzēja vāciešiem izkāpt no trases. Otrajā braucienā labāko laiku uzrādīja Vendls/Arlts, kuri izcīnīja uzvaru arī summā, atstājot aiz sevis divas Austrijas ekipāžas. Tomass Štoijs/Lorencs Kollers bija 0,041 sekundi lēnāki, bet Janniks Millers/Armīns Fraušers atpalika 0,154 sekundes.

Bots/Plūme otrajā braucienā sasniedza piekto labāko rezultātu, kas summā ļāva pakāpties uz ceturto vietu 0,251 sekundi aiz uzvarētājiem, bet pirmais līdz pirmajam trijniekam pietrūka 0,097 sekunžu. Šici uzvarētājiem zaudēja 3,636 sekundes un apsteidza tikai Rumānijas ekipāžu.

Šici kopvērtējumā iekrājuši 588 punktus un ir pirmie, otro vietu ar 527 punktiem ieņem Egerts Benekens, bet trešie ar 486 punktiem ir Vendls/Arlts. Botam/Plūmem 309 punkti dod dalītu desmito pozīciju. Šici sezonas pirmajos trīs posmos izcīnīja vienu uzvaru un divas trešās vietas, bet Altenbergā palika piektie, toties uz goda pjedestāla trešā pakāpiena kāpa Bots/Plūme. Savukārt Īglsas trasē Šici izcīnīja sudraba godalgas, kamēr Bots/Plūme ieņēma desmito vietu.

Šiciem iepriekšējā sezona bija viena no labākajām karjerā, jo kopvērtējumā viņi izcīnīja otro vietu, piekāpjoties vienam austriešiem Tomasam Štoijam/Lorencam Kolleram. Viņu kontā bija arī divas uzvaras, Eiropas čempionātā Siguldā un sprintā Insbrukā.

Jaunajiem braucējiem Botam/Plūmam 2020./2021.gada sezona bija izlaušanās sezona, kurā viņi bija astotie kopvērtējumā. Sezonai punktu viņi pielika ar savu karjerā pirmo uzvaru, finišējot pirmie Sanktmoricas trasē. Salīdzinot ar iepriekšējo sezonu, šajā nestartē Oskars Gudramovičs/Pēteris Kalniņš.

Pasaules kausa sestajam posmam startēt pieteikušies 166 sportisti no 27 valstīm. Ulla Zirne un Kendija Aparjode iegūto traumu dēļ šajā pasaules kausā nepiedalīsies. Jau 2022.gada pirmajās divās dienās notiks sestais posms Vinterbergā, Vācijā, bet nedēļu vēlāk kamaniņu sportisti pulcēsies Siguldā. Mēneša vidū, 15./16.janvārī būs astotais posms Oberhofā, Vācijā, bet 22./23.janvārī Sanktmoricas trasē, Šveicē, norisināsies Pasaules kausa fināls un vienlaikus arī Eiropas meistarsacīkstes. Sezonas kulminācija būs no 4. līdz 10.februārim, kad Jaņcjinas trasē Pekinā norisināsies cīņa par olimpiskajām medaļām.

Kamaniņas

Latvijas kamaniņu braucēji Kristers Aparjods un Gints Bērziņš sestdien Vinterbergas trasē Vācijā ieņēma astoto un devīto vietu Pasaules kausa sestajā posmā, kamēr Riks Kristens Rozītis un Artūrs Dārznieks bija attiecīgi 15. un 19.pozīcijā. Pirmajā braucienā ātrākais bija austrietis Niko Glairšers, kurš trasi veica 52,121 sekundē, bet visi četri latvieši bija otrajā desmitā.

Aparjods zaudēja 0,446 sekundes un bija 11., tālāk ar 0,451 sekundes deficītu 12.vietu dalīja Dārznieks un krievs Romāns Repilovs, bet uzreiz aiz viņiem bija Rozītis, kurš atpalika 0,465 sekundes. Bērziņam 0,539 sekunžu deficīts deva 19.vietu. Otro vietu ieņēma itālis Dominiks Fišnallers, kurš bija 0,170 sekundes aiz līdera, bet 0,228 sekundes atpalika trešās vietas īpašnieks Johanness Ludvigs no Vācijas.

Silto laikapstākļu dēļ otrajā braucienā strauji kritās ledus kvalitāte, kas deva iespējas vairākiem sportistiem uzlabot savus rezultātus. Bērziņš braucienā bija ceturtais un Aparjods septītais, kas abiem latviešiem ļāva pacelties rezultātu tabulā. Ludvigs arī otrajā braucienā bija trešais un ar to pietika uzvarai summā, 0,068 sekundes zaudēja otrajā braucienā 11.rezultātu uzrādījušais Glairšers, bet trešo vietu 0,181 sekundi aiz uzvarētāja ieņēma vēl viens austrietis Volfgangs Kindls, kurš pēc pirmā brauciena bija 18., bet otrajā uzrādīja labāko rezultātu.

Aparjods Ludvigam zaudēja 0,391 sekundi, bet Bērziņš atpalika 0,431 sekundi. Rozītis arī otrajā braucienā bija 14., summā no uzvarētāja atpaliekot 0,621 sekundi, bet Dārznieks uzrādīja 22.rezultātu un zaudēja 0,709 sekundes. Kopvērtējumā pēc sešiem posmiem un divām sprinta sacensībām līderis ar 675 punktiem ir Ludvigs, 551 punktu iekrājis Kindls, bet trešais ar 430 punktiem ir Repilovs. Aparjods ar 382 punktiem ir piektais, Bērziņš iekrājis 304 punktus un ir 11., bet Dārzniekam un Rozītim 143 un 138 punkti dod attiecīgi 19. un 21.vietu.

Piektdien Nāciju kausā startēja Riks Kristers Rozītis un Artūrs Dārznieks, bet vietu pamatsacensībās jau bija nodrošinājis Gints Bērziņš un Kristers Aparjods. Aparjods trešajā posmā sarūpēja Latvijai vēsturē pirmo uzvaru vīriešu vieninieku sacensībās, tāpat viņam šosezon ir divas piektās vietas un viena 23.pozīcija. Savukārt piektajā posmā viņš ieņēma astoto vietu. Latvijas vadošajam kamaniņu braucējam Aparjodam iepriekšējā sezona traumas dēļ noslēdzās jau decembrī, pirms tam viņam izcīnot trešo vietu Altenbergā. Dārznieks kopvērtējumā bija 14., bet Rozītis un Bērziņš ieņēma attiecīgi 16. un 17.vietu.

Bobslejs

Latvijas bobsleja pilota Oskara Ķibermaņa un stūmēja Dāvja Spriņģa ekipāža sestdien Siguldā ieņēma astoto vietu Pasaules kausa piektajās divnieku sacensībās, kamēr Emīls Cipulis ar Ivo Danu Kleinbergu bija 11.pozīcijā. Uzvaras laurus plūca Krievijas pilots Rostislavs Gaitjukevičs ar stūmēju Mihailu Mordasovu, kamēr titulētajam vācietim Frančesko Frīdriham pārtrūka 11 uzvaru sērija divnieku sacensībās.

Cipulis pirmajā braucienā trasē devās kā pirmais, bet Ķibermanis startēja ar 15.numuru. Līderpozīcijā pēc pirmā brauciena bija brita Breda Hola divnieku ekipāža, kas Siguldas trasi veica 49,64 sekundēs. Sekundes simtdaļu atpalika Gaitjukevičs, bet sešas simtdaļas zaudēja austrietis Benjamins Maiers. Ķibermanis aizvadīja braucienu bez izteiktām kļūdām, tomēr nespēja attīstīt pietiekamu ātrumu. Startā latviešiem bija septītais rezultāts (4,89 sekundes), bet finišā bija dalīta devītā vieta ar šveicieti Mihaelu Fogtu un 0,22 sekunžu deficīts pret līderi.

Frīdriha ekipāža, kas Siguldā startēja ar Eiropas kausa kamanām, startā pieļāva kļūdu un bija tikai septītā 0,17 sekundes aiz līdera. Cipulis, kurš arī startā bija septītais, Holam zaudēja 0,40 sekundes. Otrajā braucienā Cipulis uzlaboja savu rezultātu un braucienā bija piektais, bet Ķibermanis ieņēma 11.vietu. Arī otrajā braucienā startā abi latvieši uzrādīja identisku laiku – 4,88 sekundes, kas bija dalīts piektais rezultāts.

Otrajā braucienā ātrākais bija Gaitjukevičs, kurš summā apsteidza Holu par vienu sekundes desmitdaļu. Vēl septiņas simtdaļas atpalika Maiers. Ķibermanis uzvarētājam zaudēja 0,50 sekundes, bet Cipulis bija vēl deviņas sekundes simtdaļas lēnāks. Frīdrihs otrajā braucienā atkal kļūdījās startā un arī trasē pieļāva rupjas kļūdas, kā dēļ samierinājās ar 14.vietu braucienā un 12.pozīciju summā.

Sacensībās startēja 22 ekipāžas. Pēc piecām no astoņām sacensībām kopvērtējumā līderis ar 1028 punktiem ir Frīdrihs, otro vietu ar 969 punktiem ieņem Gaitjukevičs, bet trešais ar 960 punktiem ir sestdien ceturto vietu ieņēmušais kanādietis Džastins Kripss. Ķibermanis ar 600 punktiem ir 13., Cipulim 286 punkti dod 22.vietu, bet Dāvis Kaufmanis ar 160 punktiem ir 27.pozīcijā.

Pirms divām nedēļām notikušajā posmā Altenbergā Ķibermanis izcīnīja 18.vietu, bet Cipulis ieņēma 17.vietu. Iepriekšējā sezonā Ķibermanis, nestartējot divos no 12 posmiem, kopvērtējumā ieņēma ceturto vietu aiz vācieša Frančesko Frīdriha un viņa tautieša Johannesa Lohnera, kā arī čeha Dominika Dvoržāka. Pagājušajā sezonā Siguldā tika aizvadīti divi Pasaules kausa posmi pēc kārtas, divas nedēļas nogales pēc kārtas sacenšoties bobslejā divniekiem. Visās četrās sacensībās uzvaru izcīnīja vācieša Frančesko Frīdriha ekipāža. Starp Latvijas ekipāžām labāko rezultātu vienā no posmiem sasniedza Ķibermanis kopā ar stūmēju Matīsu Mikni, izcīnot otro vietu.

Svētdien notiks vēl vienas sacensības divnieku ekipāžām. Kopš 2006.gada Starptautiskā Bobsleja un skeletona federācija (IBSF) Pasaules kausa posmus rīko kopā, vienā etapā sadalot piecus medaļu komplektus – skeletonā dāmām un kungiem, bobslejā vīriešiem divniekos un četriniekos, kā arī bobslejistēm divniekos. Pēc posma Siguldā notiks vēl viens Pasaules kausa posms Vinterbergā, bet pēdējais posms janvāra vidū norisināsies Šveicē – Sanktmoricā, dalot arī Eiropas čempionāta medaļas. Sezonas noslēgums plānots februārī Pekinas olimpiskajās spēlēs.

Pieslēgties

Dienas fokusā

17/12/2014 11:40

„Panthers” uzvar „Capitals” garākajā pēcspēles metienu sērijā NHL vēsturē

Pirms Floridas „Panthers” uzbrucējs Niks Bigstads realizēja izškirošo bullīti, kopumā tika veiktas 20 pēcspēles metienu kārtas. Metienus izpildīja 40 dažādi spēlētāji. Pēcspēles metienu sērija iekļuva NHL vēsturē, kā visu laiku…