Bots/Plūme turpina “uguņot” un kārtējo reizi kāpj uz goda pjedestāla

18/02/2023 11:45
Nokopēts
Mārtiņš Bots/ Roberts Plūme

Latvijas kamaniņu braucēji Mārtiņš Bots/Roberts Plūme sestdien Sanktmoricā Pasaules kausa kamaniņu sportā posmā ieņēma trešo vietu, bet Eduards Ševics-Mikeļševics/Lūkass Krasts ierindojās sestajā pozīcijā.

Pēc pirmā brauciena Bots/Plūme, veicot trasi 53,757 sekundēs, ierindojās trešajā vietā un brauciena uzvarētājiem vāciešiem Tobiasam Vendlam un Tobiasam Arltam piekāpās 0,089 sekundes. Otro vietu ieņēma cita Vācijas ekipāža Toni Egerts/Saša Benekens, atpaliekot no saviem tautiešiem 0,045 sekundes. Otra Latvijas ekipāža Ševics-Mikeļševics/Krasts finišu sasniedza 54,052 sekundēs un ierindojās septītajā pozīcijā, zaudējot 0,384 sekundes. Pirmajā braucienā 16 divnieku vidū kā 11. startēja Ševics-Mikeļševics/Krasts, bet 13. – Bots/Plūme.

Savukārt otrajā braucienā Ševics-Mikeļševics/Krasts uzlaboja savu rezultātu un divu braucienu summā pakāpās uz sesto vietu. Arī Bots/Plūme otrajā braucienā uzlaboja pirmā brauciena finiša laiku, taču nespēja pārspēt abas Vācijas ekipāžas, noslēdzot sacensības trešajā pozīcijā. Divu braucienu summā uzvaru svinēja Vendls/Arlts, kuri divu braucienu summā finišu sasniedza minūtē un 47,183 sekundēs.  Egerts/Benekens, ieņemot otro vietu, zaudēja saviem tautiešiem 0,045 sekundes, bet Bots/Plūme, abos braucienos uzrādot trešo labāko finiša laiku, atpalika 0,241 sekundi. Ševics-Mikeļševics/Krasts piekāpās uzvarētājiem 0,629 sekundes.

Bots/Plūme sezonas veiksmīgāko nogriezni aizvada pēc jaunā gada – Siguldā Pasaules kausa posmos viņi vispirms svinēja uzvaru, bet pēc tam izcīnīja sudraba medaļas, savukārt Altenbergā un Vinterbergā latvieši bija trešie. Arī Ševics-Mikeļševics/Krasts mājas trasē parādīja vislabākos rezultātus, izcīnot piekto un trešo vietu.


Tikmēr sieviešu sacensībās Viktorija Ziediņa/Selīna Zvilna  ieņēma trešo vietu, bet Anda Upīte/Sanija Ozoliņa finišēja astotajā pozīcijā.

Pēc pirmā brauciena Upīte/Ozoliņa deviņu ekipāžu konkurencē ierindojās devītajā pozīcijā un atpalika 2,268 sekundes no pirmā brauciena ātrākās ekipāžas itālietēm  Andreas Feteres un Marionas Oberhoferes, bet Ziediņa/Zvilna ieņēma piekto vietu, zaudējot 0,585 sekundes. Fetere/Oberhofere pirmajā braucienā trasi veica 54,698 sekundēs. Viņām otrajā vietā sekoja vācietes Jesika Dēgenharta un Šaijena Rozentāla, bet trešās bija austrietes Selīna Egle/Lara Mihaela Kipa.

Savukārt otrajā braucienā Upītei/Ozoliņai izdevās uzlabot savas pozīcijas, divu braucienu summā pakāpjoties uz astoto vietu, bet Ziediņa/Zvilna, sasniedzot ceturto labāko finiša laiku otrajā braucienā, summā pakāpās uz trešo vietu. Uzvaru abu braucienu summā svinēja Dēgenharta/Rozentāla, kuras finišu sasniedza minūtē un 49,577 sekundēs, bet otro vietu ieņēma Pasaules kausa kopvērtējuma līderes Fetere/Oberhofere, atpaliekot no vācietēm 0,002 sekundes Ziediņa/Zvlina, pirmo reizi šosezon kāpjot uz goda pjedestāla, zaudēja uzvarētājām 1,126 sekundes, kamēr Upīte/Ozoliņa piekāpās 2,612 sekundes.

Pirmās Pasaules kausa kopvērtējumā ar 940 punktiem ir Fetere/Oberhofere, par 125 punktiem apsteidzot austrietes Egli/Kipu un par 127 punktiem – divkārtējās pasaules čempiones vācietes Dēgenhartu un Rozentālu. Upīte/Ozoliņa ar 577 punktiem ir piektās, bet Ziediņa/Zvilna ar 211 punktiem ieņem desmito vietu.

Latvietēm nestartējot sezonas pirmajos posmos Ziemeļamerikā, Upīte/Ozoliņa bija ceturtās Insbrukā, Altenbergā un Vinterbergā, kā arī pirmās un otrās Siguldā. Titulētās juniores Ziediņa/Zvilna Altenbergā debitēja Pasaules kausā ar devīto vietu, Vinterbergā ierindojoties vietu augstāk.

Sestdien vēl startēs vīriešu vieninieki, bet svētdien notiks vieninieku sacensības sievietēm, kā arī komandu stafete. Nākamnedēļ sezonas noslēgums iecerēts Vinterbergā, kur sportisti atkārtoti sacentīsies no 24. līdz 26.februārim.

    Pagaidām neviens nav komentējis
TOP notikumi
1
X
2
4.4
4.33
1.66
4.75
4.2
1.63
3.1
3.75
2.15
3.6
3.4
2.05
5.5
3.8
1.63
5.25
4.2
1.58
logo

Vai vēlaties saņemt paziņojumus par svarīgākajām ziņām