Bots un Plūme PČ kamaniņu sportā finišē piektajā vietā, Upīte/Ozoliņa ceturtajā

28/01/2023 11:54
Mārtiņš Bots un Roberts Plūme

Latvijas divnieks Mārtiņš Bots/Roberts Plūme sestdien Oberhofā pasaules čempionātā kamaniņu sportā ieņēma piekto vietu, bet Eduards Ševics-Mikeļševics/Lūkass Krasts – 12.vietu.

Uzvaru izcīnīja vācieši Toni Egerts un Saša Benekens, kuri divus braucienus veica minūtē un 23,517 sekundēs. Viņi par 0,171 apsteidza tautiešus Tobiasu Vendlu un Tobiasu Arltu un par 0,192 sekundēm – austriešus Janniku Milleru un Arminu Fraušeru. Arī ceturto vietu ieņēma austrieši Tomass Šteijs un Lorencs Kollers, čempioniem piekāpjoties 0,390 sekundes. Bots/Plūme ierindojās piektajā vietā, uzvarētājiem zaudējot 0,485 sekundes, bet sešinieku noslēdza labākais Itālijas divnieks Emanuels Rīders/Simons Kaincvaldners.

Ševics-Mikeļševics/Krasts aizvadīja sliktu braucienu, atkāpjoties uz 12.vietu un uzvarētājiem zaudējot 1,239 sekundes. Tomēr pasaules U-23 čempionāta vērtējumā Ševics-Mikeļševics/Krasts izcīnīja trešo vietu, 0,624 sekundes piekāpjoties ASV sportistiem Zakerijam di Gregorio un Šonam Holenderam. Otro vietu septiņu ekipāžu konkurencē ieņēma austrieši Juri Tomass Gats un Rikardo Martins Šepfs, kuri uzvarētājiem zaudēja 0,145 sekundes.

Jau ziņots, ka pirmajā braucienā Bots/Plūme līderiem vāciešiem Toni Egertam un Sašam Benekenam zaudēja 0,245 sekundes. Otrais bija Austrijas divnieks Janniks Millers/Armins Fraušers, kas no vāciešiem atpalika 0,109 sekundes, otrs vācu divnieks Tobiass Vendls/Tobiass Arlts – par 0,163 sekundēm, bet ceturtie bija austrieši Tomass Šteijs un Lorencs Kollers, atpaliekot no līderiem par 0,2 sekundēm. Ševics-Mikeļševics/Krasts 20 divnieku konkurencē pēc neveiksmīga brauciena ieņēma 11.vietu 0,464 sekundes aiz līderiem.

Bots/Plūme sezonas veiksmīgāko nogriezni aizvadīja gada pirmajās divās nedēļas nogalēs, kad Siguldā Pasaules kausa posmos vispirms svinēja uzvaru, bet pēc tam izcīnīja sudraba medaļas. Arī Ševics-Mikeļševics/Krasts mājas trasē parādīja vislabākos rezultātus, izcīnot attiecīgi piekto un trešo vietu.

Sestdien otro braucienu veiks arī sieviešu divnieki, trasē dodoties plkst.11.46, kā arī sievietes vieninieku kamanās, kuras trasē dosies plkst.12.45 un plkst.14.15. Sacensības tiešraidē translēs kanāls TV6. Svētdien norisināsies sacensības vīriešu vieniniekiem, un godalgas tiks dalītas komandu stafetē.

Sievietes

Latvijas divnieks Anda Upīte/Sanija Ozoliņa sestdien Oberhofā pasaules čempionātā kamaniņu sportā izcīnīja ceturto vietu, bet Marta Robežniece/Kitija Bogdanova un Viktorija Ziediņa/Selīna Zvilna ieņēma attiecīgi astoto un desmito vietu.

Titulu aizstāvēja vācietes Jesika Dēgenharta un Šaiena Rozentāla, kuras arī otrajā braucienā sasniedza jaunu trases rekordu (38,796 sekundes), divu braucienu summā sasniedzot laiku minūte un 17,619 sekundes. Viņa par 0,126 sekundēm pieveica austrietes Selīnu Egli un Laru Mihaelu Kipu un par 0,187 sekundēm – itālietes Andreu Feteri un Marionu Oberhoferi, kuras uzlaboja savu starta rekordu (7,840 sekundes).

Upīte/Ozoliņa arī otrajā braucienā sasniedza ceturto labāko laiku, divu braucienu summā čempionēm zaudējot 0,554 sekundes, bet par 0,258 sekundēm apsteidzot tuvākās sekotājas itālietes Nadju Falkenšteineri un Annalēnu Hūberi. Sesto vietu ieņēma amerikānietes Ševona Forgena un Sofija Kērkbija. Robežniece/Bogdanova ierindojās astotajā vietā, vācietēm zaudējot 0,987 sekundes, bet Ziediņa/Zvilna kļūdījās trases lejasdaļā, ieņemot desmito vietu 15 divnieku konkurencē 1,207 sekundes aiz čempionēm.

Jau ziņots, ka pēc pirmā brauciena vadībā bija pasaules čempiones vācietes Jesika Dēgenharta un Šaiena Rozentāla, kuras sasniedza jaunu trases rekordu – 38,823 sekundes. Viņas par 0,015 sekundēm apsteidza austrietes Selīnu Egli un Laru Mihaelu Kipu un par 0,066 sekundēm – itālietes Andreu Feteri un Marionu Oberhoferi. Upīte/Ozoliņa līderēm zaudēja 0,238 sekundes, Ziediņa/Zvilna – 0,449 sekundes un Robežniece/Bogdanova – 0,513 sekundes.

Sieviešu divniekiem debitējot Pasaules kausa sacensībās, latvietes nestartēja posmos Ziemeļamerikā. Eiropā Upīte un Ozoliņa vispirms bija ceturtās Insbrukā, bet pēc tam – pirmās un otrās Siguldā. Pārējās divas Latvijas ekipāžas līdz šim startēja Pasaules kausā junioriem, izcīnot godalgotas vietas.

Sestdien sacentīsies arī sievietes vieninieku kamanās, kuras trasē dosies plkst.12.45 un plkst.14.15. Sacensības tiešraidē translē kanāls TV6. Svētdien norisināsies sacensības vīriešu vieniniekiem, un godalgas tiks dalītas komandu stafetē.

Vācijā notiks arī nākamie divi Pasaules kausa posmi – Altenbergā (no 3. līdz 5.februārim) un Vinterbergā (no 10. līdz 12.februārim). Nedēļu vēlāk astotais posms notiks Šveices trasē Sanktmoricā, bet sezonas noslēgums iecerēts nedēļu vēlāk Vinterbergā, kur sportisti atkārtoti sacentīsies no 24. līdz 26.februārim.

Pieslēgties

Dienas fokusā

Rihards Lomažs un Jānis Strēlnieks
20/03/2023 10:12

Bez Lomaža un Strēlnieka – kā spēlēsim Pasaules kausā?

Šobrīd kļuvis zināms, ka šī gada Pasaules kausā basketbolā Latvijas izlasei savainojumu dēļ nevarēs palīdzēt aizsargi Rihards Lomažs un Jānis Strēlnieks.  Jāatgādina, ka Lomažs janvāra otrajā pusē guva ceļgala krusteniskās…

17/12/2014 11:40

„Panthers” uzvar „Capitals” garākajā pēcspēles metienu sērijā NHL vēsturē

Pirms Floridas „Panthers” uzbrucējs Niks Bigstads realizēja izškirošo bullīti, kopumā tika veiktas 20 pēcspēles metienu kārtas. Metienus izpildīja 40 dažādi spēlētāji. Pēcspēles metienu sērija iekļuva NHL vēsturē, kā visu laiku…

Vai vēlaties saņemt paziņojumus par svarīgākajām ziņām