Braienta sieva, Džordans un O’Nīls velta emocionālas runas piemiņas ceremonijā

Kādreizējā Nacionālās basketbola asociācijas () spīdekļa Kobes Braienta sieva Vanesa Braienta, basketbola leģenda un kādreizējais Kobes komandas biedrs Šakils O’Nīls veltījuši emocionālas runas Kobes un meitas Džiannas Braientas piemiņas ceremonijā.

“Kobe, parūpējies par Džidži, bet es parūpēšos par Bjanku, Natāliju un Kapri. Mēs joprojām esam lieliska komanda,” asarām acīs sacīja Vanesa Braienta. “Es uz viņu neskatījos kā slavenību vai izcilu basketbolistu, bet gan kā lielisku vīru man un fantastisku tēvu mūsu bērniem. Viņš man bija viss… Džianna bija viena no manām labākajām draudzenēm. Es nevaru izteikt vārdos, cik skaista viņa bija mūsu kāzu dienā.”

Asarām acīs uzrunu teica arī leģendārais Džordans, kurš pēc Vanesas runas padeva viņai roku un palīdzēja nokāpt no skatuves.

“Kad nomira Kobe, nomira arī daļa no manis,” emocionāls bija Džordans, kurš allaž ir novērtējis Braienta centienus savas karjeras laikā līdzināties viņam. “Es ļoti to viņā novērtēju. Lai arī ko viņš saskatīja manī, tas bija izaicinājums.”

O’Nīls savukārt pastāstīja īsu stāstu, kas lika pasmieties visai zālei. Kad abi kļuva par komandas biedriem “Lakers” komandā, daži vienības spēlētāji nebija apmierināti, ka Kobe pārāk maz devis piespēles. Šaks kā otrs līderis devies pie Kobes un atgādinājis, ka komandā nav tikai “es”, bet Braients nepalika atbildi parādā. “Jā, nav “es”, bet ir “man”, idiot…” Uz ko zālē parādījās pamatīga smieklu vētra, pasmaidot arī Vanesai.

Jau vēstīts, ka 26. janvāra vakarā pēc Latvijas laika pasauli pāršalca vēsts par helikoptera avāriju ASV, kurā dzīvību zaudēja deviņi cilvēki. Viņu vidū bija arī basketbola leģenda, 41 gadu vecais Braients kopā ar savu 13 gadus veco meitu Džiannu un vēl septiņiem cilvēkiem. 

Visu savu karjeru (1996 – 2016) Kobe pavadīja Losandželosas “Lakers” komandā. Amerikānis 18 reizes piedalījās zvaigžņu spēlē un četras reizes tika atzīts par tās vērtīgāko spēlētāju. NBA karjeras laikā Braients iemeta 33 643 punktus, kas ir ceturtais labākais rādītājs līgas vēsturē. 

ASV izlases sastāvā Braients triumfēja 2008., un 2012. gada olimpiskajās spēlēs. 

Pēc Braienta nāves vairāki basketbolisti sāka mainīt spēļu kreklu numurus, savukārt Kristapa Porziņģa pārstāvētās Dalasas “Mavericks” īpašnieks Marks Kjūbans paziņoja, ka viņa komandā vairs neviens nespēlēs ar 24. numuru.  

Kobes vārds ir iemūžināts arī citā veidā, proti, NBA trofejas Zvaigžņu spēles vērtīgākajam basketbolistam pilns nosaukums kopš šīs sezonas ir “Kobes Braienta MVP balva”. Šosezon to ieguva Losandželosas “Clippers” spēlētājs Kavai Lenards. 

Tavs viedoklis

avatar
  Subscribe  
Paziņot par