Brailko/Namiķe: Agresīvās serves mūs izsita no ierindas

Varvara Brailko un Anete Namiķe
Varvara Brailko un Anete Namiķe | Foto: MBS

Latvijas duetam Anete Namiķe/ savā pirmajā Eiropas čempionāta pludmales volejbolā spēlē grūtības sagādāja Čehijas dueta serves, sarunā ar ziņu aģentūru LETA pēc mača atzina abas Latvijas pāra dalībnieces.

Turnīrā ar 27.numuru izliktais Latvijas duets Namiķe/Brailko pirmajā spēlē šajā čempionātā ar 0-2 (16:21, 16:21) piekāpās Čehijas sportistēm Barborai Hermannovai un Marketai Slukovai, kuras Jūrmalā spēlē ar sesto numuru un kuras 2018.gadā Nīderlandē izcīnīja Eiropas meistarsacīkšu bronzas medaļas.

“Bija nedaudz grūti koncentrēties pēc uzvaras iepriekšējā nedēļā Eiropas U-20 čempionātā,” piekrita Brailko. “Tomēr centāmies tikt emocijām pāri, kaut gan tas līdz galam neizdevās.”

“Čehietēm bija ļoti labas serves. No viņām var pamācīties, kā jāservē,” pretinieces slavēja Namiķe. “Viņas nebija neērtākās. Ne augumā garas, ar kādām mums parasti ir grūtāk spēlēt, taču viņu agresīvajām servēm nebijām gatavas.”

“Cerējām uz labu spēli, gribējām uzspiest savu spēles stilu, taču agresīvās serves mūs izsita no ierindas,” piebilda Brailko.

Jāspēlē bija savās mājās, lielu, kaut arī ne pilnu tribīņu priekšā.

“Tā bija daudz lielāka atbildība nekā Čehijā U-20 čempionātā, kur spēles nevarēja redzēt pat tiešsaistē,” par pirmo maču Jūrmalā saka Namiķe. “Ir labi, ja zini, ka mājās tevi atbalstīs, brauks skatīties draugi, tomēr pagaidām tas arī nedaudz traucē.”

Rīt mačā par trešo vietu grupā latvietes tiksies ar Francijas duetu Aleksandra Župitē/Alina Šamero, kuras izsētas ar 22.numuru.

Eiropas čempionāts pludmales volejbolā Jūrmalā notiek no 15. līdz 20.septembrim. Turnīrs pa 32 pāriem vīriešu un sieviešu konkurencē pulcē labākos Eiropas pludmales volejbola vīriešu duetus no 16 valstīm un sieviešu duetus no 13 valstīm.

Turnīrs Covid-19 pandēmijas dēļ pretendē uz viena no sezonas spēcīgākajiem turnīriem dalībnieku ziņā statusu pasaulē.

Kaut gan olimpiskais rangs saistībā ar Covid-19 pandēmiju tika iesaldēts šī gada 16.martā, tradicionāli Eiropas čempionāts ir viens no turnīriem, kurā komandas cīnās par olimpiskā ranga punktiem.

Volejbolisti cīnīsies arī par kopējo balvu fondu 200 000 eiro apmērā.

Lēmums par sacensību organizēšanu Latvijā tika pieņemts Eiropas Volejbola konfederācijas () 2020.gada 7.jūlija valdes sēdē.

Iepriekšējā Eiropas čempionātā Jūrmalā 2017.gadā par vicečempioniem kļuva Jānis Šmēdiņš un Aleksandrs Samoilovs. 2017.gada augustā Šmēdiņš ar Samoilovu tika līdz finālam, kur piekāpās itāļiem Danielem Lupo un Paolo Nikolai, bet pārsteidzoši augsto piekto vietu izcīnīja Graudiņa un Kravčenoka, kā arī Mārtiņš Pļaviņš ar Haraldu Regžu.

Šogad Jūrmalā vajadzēja norisināties arī Pasaules tūres posma sacensībām, taču šis turnīrs koronavīrusa pandēmijas dēļ tika pārcelts uz nākamo gadu.

Tavs viedoklis

avatar
  Subscribe  
Paziņot par