Brāļi Dukuri piedzīvo fiasko PK septītajā posmā

22/01/2021 17:59
Martins Dukurs

Skeletons, vīrieši

Latvijas skeletonists Tomass Dukurs piektdien Vācijā Pasaules kausa septītajā posmā izcīnīja astoto vietu un apsteidza savu brāli Martinu, kuram šis etaps nebija veiksmīgs, kamēr uzvaru svinēja vācietis Aleksandrs Gasners.

Divu braucienu summā uzvaru svinēja vācietis Gasners, kurš tuvāko sekotāju olimpisko čempionu Sunbinu Junu no Dienvidkorejas apsteidza par 0,04 sekundēm. Pirmajā braucienā vien septīto ātrāko laiku sasniegušais Aleksandrs Tretjakovs no Krievijas uzvarētājam zaudēja 0,13 sekundes un izcīnīja trešo vietu.

Pagalam neveiksmīgs starts otrajā braucienā padevās Martinam Dukuram, kurš startā sasniedza trešo laiku, bet braucienā bija 18.vietā. Divu braucienu summā M.Dukurs līderim zaudēja 1,19 sekundes un ierindojās 11.pozīcijā. M.Dukurs otrajā braucienā “apļa virāžā” nespēja savaldīt kamanas un nākamajā virāžā iebrauca pa nepareizu trajektoriju, kā rezultātā vairākkārt atsitās pret apmali. Viņa brālis Tomass otrajā braucienā startā uzrādīja 12.laiku, bet finišēja astotajā pozīcijā. Divu braucienu summā viņš Gasneram zaudēja 0,67 sekundes un ierindojās astotajā vietā.

Pirmajā braucienā M.Dukurs startā sasniedza piekto ātrāko laiku, bet trases vidusdaļā pieļāva nelielu kļūdu un uzrādīja sesto labāko rezultātu. Viņš olimpiskajam čempionam no Dienvidkorejas Junam zaudēja 0,09 sekundes. Līdz goda pjedestālam M.Dukuram pirmajā braucienā pietrūka 0,03 sekundes. Juns piektdien startēja ar pirmo numuru un finišēja pēc 49,90 sekundēm, sasniedzot jaunu trases rekordu. Neviens no pārējiem 22 sportistiem tā arī nespēja uzrādīt labāku laiku pirmajā braucienā. Tikmēr T.Dukurs “uzrāva” 12.ātrāko startu, taču trases augšdaļā un arī lejasdaļā atsitās pret apmali un finišēja devītajā pozīcijā. Viņš līderim piekāpās par 0,38 sekundēm.

Martins Dukurus uzvarēja sezonas pirmajās četrās sacensībās, pa diviem panākumiem gūstot Siguldā un Insbrukā. Eiropas čempionātā Vinterbergā viņš piekāpās Krievijas sportistam Aleksandram Tretjakovam, bet dabīgajā Sanktmoricas trasē nelielās kļūdas liedza izcīnīt zeltu. M.Dukurs par 0,1 sekundi piekāpās Vācijas pārstāvim Gasneram. T.Dukurs visveiksmīgāk startēja sezonas ievadā Siguldā, kur bija ceturtais un otrais, bet nākamajos trīs posmos viņam bija vēl trīs vietas pirmajā desmitniekā. Sanktmoricā T.Dukurs ierindojās piektajā vietā, bet līdz bronzai pietrūka 0,22 sekundes.

Kēnigszē trasē M.Dukurs Pasaules kausa ieskaitē uzvaru svinējis piecas reizes, bet vēl divreiz nepārspēts Vācijas trasē viņš bijis arī pasaules čempionātā. Pēdējā godalga šajā trasē izcīnīta 2018.gadā, kad kaklā kārts sudrabs Pasaules kausa ieskaitē, bet pērn M.Dukurs finišu sasniedza septītajā vietā. T.Dukuram labāko rezultātu Kēnigszē izdevās sasniegt 2014.gadā, kad Pasaules kausa posmā izcīnīta otrā vieta. Šajā trasē Pasaules kausa sacensībās viņš karjeras laikā uz goda pjedestāla kopumā stājies četras reizes. 2007.gadā Eiropas čempionātā sportistam bronza, bet pasaules čempionātā nav izdevies pakāpties augstāk par devīto vietu.

Pasaules kausa kopvērtējuma līderis ar 1456 punktiem ir M.Dukurs, Gasners seko ar 1396 punktiem, bet T.Dukurs iekrājis 1226 punktus un pakāpies par pozīciju, ielaužoties vadošajā trijniekā. Kristoferam Groteram no Vācijas ir tikai par 34 punktiem mazāk nekā T.Dukuram.

Bobslejs, U23 vīrieši

Bobslejisti Dāvis Kaufmanis un Ivo Dans Kleinbergs piektdien Šveicē pasaules junioru čempionātā ierindojās desmitajā vietā, taču U23 konkurencē Latvijas divnieks izcīnīja sudraba medaļas.

Šveicē no piektdienas līdz svētdienai norisinās pasaules junioru čempionāts divnieku un četrinieku ekipāžām, bet sportisti paralēli cīnās arī U23 ieskaitē. Junioru ieskaitē startē sportisti, kuri nav pārsnieguši 26 gadu vecumu.

Kaufmanis/Kleinbergs junioru čempionātā uzrādīja desmito labāko laiku un līderim Hansam Peteram Hanighoferam no Vācijas zaudēja 2,91 sekundi. Tikmēr U23 konkurencē Latvijas divnieks izcīnīja sudrabu, jo ātrāks bija vien rumānis Mihails Tentea, kurš latviešus apsteidza par 1,89 sekundēm. Pasaules U-23 čempionāta ieskaitē startēja piecas ekipāžas.

Savukārt junioru pasaules čempionātā no Latvijas ekipāžām vislabāko rezultātu sasniedza Emīls Cipulis un Arnis Bebrišs, kuri Hanighoferam divu braucienu summā zaudēja 1,84 sekundes. Ekipāža abos braucienos finišēja septītajā vietā. Cita Latvijas ekipāža Ralfs Bērziņš/Edgars Nemme pirmajā braucienā sasniedza astoto labāko rezultātu, bet otrajā dalīja septīto vietu ar Cipuļa divnieku. Divu braucienu summā Bērziņa vadītais divnieks līderim zaudēja 2,01 sekundi un ierindojās astotajā pozīcijā.

Otro vietu aiz Hanighofera junioru čempionātā izcīnīja Mihaels Fogts no Šveices, kurš iepalika 0,30 sekundes, bet Tentea bija vēl par 0,32 sekundēm lēnāks un izcīnīja trešo pozīciju. Pasaules junioru čempionātā kopumā startēja 16 ekipāžas. Svētdien turpat Sanktmoricas trasē junioru un U23 pasaules čempionātu ieskaitē notiks četrinieku sacensības.

Latvijas kamaniņu braucēji – Gints Bērziņš un Kendija Aparjode – piektdien Austrijā uzvarēja Nāciju kausa sacensībās, kas kalpo kā kvalifikācija Pasaules kausa etapiem. Vīriešu sacensībās Latviju pārstāvēja vienīgi Bērziņš, kurš startēja pirmais, finišējot pēc 50,275 sekundēm.

Kad bija beiguši braukt visi 34 dalībnieki, Bērziņš joprojām ieņēma pirmo vietu, par 0,201 sekundi apsteidzot vācieti Krisu Renē Eisleru un par 0,238 sekundēm – amerikāni Takeru Vestu. Pasaules kausa etapam, kas notiks sestdien un svētdien, kvalificējās 17 kamaniņu braucēji. Sieviešu konkurencē kā pirmā startēja Ulla Zirne, taču līderes godā pabija vien līdz nākamās dalībnieces Aparjodes startam, kura trasi veica 40,329 sekundēs. Šo rezultātu nebija pa spēkam uzlabot nevienai no pārējām 36 dalībniecēm.

Otro vietu dalīja austriete Liza Šulte un vāciete Šaijene Rozentāle, kas no Aparjodes atpalika par 0,184 sekundēm. Zirne Aparjodei zaudēja 0,29 sekundes un ierindojās astotajā vietā, vienu vietu piekāpdamās Elīnai Ievai Vītolai, kas Zirni apsteidza par 0,04 sekundēm. Pasaules kausa posmam kvalificējās 15 labākā laika īpašnieces.

Divnieku sacensībās, kur Latvijas dueti nebija pārstāvēti, otro uzvaru pēc kārtas 17 divnieku konkurencē svinot Kanādas pārstāvjiem Tristanam Vokeram un Džastinam Snitam, kuri par 0,006 sekundēm apsteidza amerikāņu ekipāžu Džeisons Terdimens/Kriss Mazdzers. Trešā vieta tika poļiem – Vojceham Hmelevskim un Jakubam Kovalevskim, kuri no uzvarētājiem atpalika par 0,246 sekundēm.

Pamatsacensības sasniedza 12 labāko rezultātu īpašnieki. Pārējie Latvijas sportisti ir izcīnījuši vietu stiprāko grupā pēc iegūtajiem punktiem pēdējos trijos Pasaules kausa posmos. Sestdien Pasaules kausa astotajā posmā sestdien gaidāmas sacensības divniekiem un vīriešiem, bet dienu vēlāk startēs sievietes, kā arī norisināsies Sprinta pasaules kausa pēdējais posms.

Zināms, ka startam Īglsas trasē Pasaules kausa posmā pieteikušies 144 sportisti no 21 valsts. Viņu vidū ir 50 vīrieši, 48 sievietes un 29 ekipāžas no 24 valstīm. Pasaules kausa sezona norit tikai Eiropā. Mēneša beigās kamaniņu braucēji Kēnigszē cīnīsies par pasaules čempionāta medaļām, bet sezonas fināls paredzēts februāra sākumā Sanktmoricā, kur Pasaules kausa sacensības nav notikušas kopš 2012.gada janvāra.

Skeletons, sievietes

Latvijas skeletoniste Endija Tērauda piektdien Kēnigszē trasē Bavārijā ierindojās 18.vietā Pasaules kausa sezonas septītā posma sacensībās. Latvijas sportiste zaudēja uzvarētājai Žaklīnai Lellingai zaudēja 2,41 sekundi.

Otro vietu ieņēma Čehiju pārstāvošā Anna Fernštedta, kura tautietei zaudēja 0,47 sekundes, bet trešā pēc rupjām vācietes Tīnas Hermanes un krievietes Jeļenas Ņikitinas kļūdām otrajā braucienā bija Pasaules kausa sacensību līdere kopvērtējumā austriete Janīne Floka, no uzvarētājas atpalikdama 0,63 sekundes un dalīdama trešo goda pjedestāla vietu ar kanādieti Džeinu Šanelu.

Ņikitina atkrita uz piekto vietu, bet Hermane otrajā braucienā zaudēja arī Tēraudai un atkāpās uz desmito vietu. Pirmajā braucienā Tērauda varēja labāk izbraukt līko taisno, kā arī kļūdījās, izbraucot no virāžas un iestūrējot trases apmalē, finišējot 18.vietā 21 sportistes konkurencē. Viņa par 1,59 sekundēm atpalika no līderes vācietes Tīnas Hermanes. Otrā pēc pirmā brauciena ar 0,15 sekunžu atpalicību no vācietes bija krieviete Jeļena Ņikitina, bet trešā 0,3 sekundes aiz tautietes – Žaklīna Lellinga. Otrais brauciens Tēraudai padevās labāks, taču kopvērtējumā uz augšu pakāpties neizdevās.

Pasaules kausa kopvērtējumā līdere ar 1485 punktiem joprojām ir austriete Janīne Floka, otrā ar 1339 punktiem ir vāciete Tīna Hermana, bet trešajā vietā ar 1321 punktu ir viņas tautiete Žaklīna Lellinga. Tērauda ar sešos posmos sakrātajiem 730 punktiem ir 11.vietā, kamēr Dārta Zunte vienā etapā iekrājusi 68 punktus un ierindojas 33.pozīcijā 36 startējušo vidū.

Iepriekšējā posmā Tērauda deva savu vietu Dārtai Zuntei, kurai bija īpaši svarīgi startēt Sanktmoricā, kur šonedēļ Zuntei ir arī pasaules junioru čempionāts. Tikmēr 23 gadus vecā Tērauda pagājušajā nedēļā startēja pēc spēka otrā ranga sacensībās jeb Starpkontinentālajā kausā, Altenbergas trasē Vācijā izcīnot 12.vietu 15 sportistu konkurencē un sasniedzot savu personisko rekordu šī ranga sacensībās.

Tērauda Pasaules kausa mačos Kēnigszē vēl nebija startējusi, taču sacensībās šajā Bavārijas trasē viņa piedalījusies piecreiz. Labākais sasniegums Tēraudai padevās aizpērn decembrī Eiropas kausā, kad izcīnīta uzvara. Tāpat viņa 2019.gadā šajā trasē ierindojās piektajā vietā. Šosezon Tērauda bija piedalījusies piecos Pasaules kausa posmos, labāko rezultātu sasniedzot pirmajos divos etapos, kas attiecīgi notika Siguldā un Insbrukā. Abās trasēs sportiste ierindojās 11.pozīcijā.