Brāļi Dukuri un Ķibermaņa četrinieku ekipāža noslēgs PK sezonu

Martins Dukurs, sportazinas.com
Martins Dukurs Foto: Viesturs Lācis/IBSF

Latvijas skeletona braucēji un brāļi Martins un Tomass Dukuri, kā arī bobsleja četrinieku ekipāža ar pilotu Oskaru Ķibermani šodien Kalgari trasē noslēdz Pasaules kausa sezonu.

Sezonas astotā posma skeletona otrās sacensības sāksies plkst.17.30 pēc Latvijas laika, bet otrais brauciens paredzēts plkst.19. Tajās Latviju pārstāvēs brāļi Dukuri.

Savukārt bobsleja četrinieku ekipāžas pirmo reizi uz starta dosies plkst.22.30, kamēr otrais brauciens būs tieši pusnaktī.

Boblseja četriniekos startēs tikai Ķibermaņa ekipāža kopā ar stūmējiem Matīsu Mikni, Arvi Vilkasti un Jāni Strengu, kamēr šajās sacensībās nepiedalīsies Pasaules kausa debitants Ralfs Bērziņš.

Sacensības abās disciplīnās pārraidīs Latvijas Televīzijas (LTV) 7.kanāls.

Piektdien Kalgari notikušajās pirmajās skeletona sacensībās uzvaru izcīnīja Pasaules kausa kopvērtējuma līderis Aleksandrs Tretjakovs no Krievijas, kurš apsteidza olimpisko čempionu Sunbinu Junu no Dienvidkorejas, bet uzreiz aiz viņa bija attiecīgi Martins un Tomass Dukuri.

Lai kļūtu par Pasaules kausa ieguvēju, Tretjakovam šodien turpat Kalgari gaidāmajās noslēdzošajās sacensībās pietiek ar ceturtās vietas iegūšanu. Viņš pēc septiņām sacīkstēm iekrājis 1494 punktus, kamēr otrais ar 1455 punktiem ir Juns, bet trešo pozīciju ar 1345 punktiem ieņem vēl viens krievs Ņikita Tregubovs. M.Dukurs ar 1341 punktu ir ceturtais, kamēr T.Dukurs ar šosezon guvis 1072 punktus, ieņemot septīto pozīciju.

Visbeidzot Ziemeļamerikā nestartējošais Ivo Šteinbergs ar 300 punktiem ir 25.vietā.

Kalgari notiek divas sacensības skeletonā, jo iepriekš šosezon posms Kēnigszē lielā sniega dēļ tika pārcelts.

M.Dukurs šosezon no septiņām sacensībām četras reizes kāpis uz goda pjedestāla, taču ir guvis vienu uzvaru. Iepriekšējā posmā viņš bija vienīgais Latvijas skeletona pārstāvis, jo Tomass necīnās par augstām vietām kopvērtējumā un izvēlējās labāk sagatavoties planētas meistarsacīkstēm.

Savukārt bobsleja četriniekos sezonas kopvērtējumā līderis ar 1502 punktiem ir vācietis Frančesko Frīdrihs, kamēr otrais ar 1424 punktiem ir Ķibermanis. Trešo pozīciju ar 1405 punktiem tikmēr ieņem cits Vācijas pilots Johanness Lohners. Tikmēr debitants Bērziņš ar 552 punktiem ir 17.vietā.

Ķibermanis šosezon četriniekos uz goda pjedestāla kāpis piecas reizes, turklāt to šobrīd viņš ir paveicis tieši piecreiz pēc kārtas.

Pagājušajā sezonā 34 gadus vecais M.Dukurs Phjončhanas olimpiskajās spēlēs palika ceturtajā vietā, godalgu no rokām izlaižot pēdējā braucienā, turklāt pastāvēja varbūtība, ka viņš savai sportista karjerai liks punktu. Tomēr latvietis ir apņēmies turpināt startēt un varētu piedalīties 2022.gada Pekinas Olimpiādē. Viņš savā karjerā ir ieguvis astoņus Pasaules kausus, bet pagājušajā sezonā palika ceturtais.

Tikmēr 37 gadus vecais T.Dukurs pērn Olimpiādē bija piektais, bet Pasaules kausa ieskaitē viņš pamanījās būs augstāk par savu brāli – trešais.

Pašlaik 25 gadus vecais Ķibermanis pēdējos gados bijis Latvijas bobsleja otrais pilots aiz Oskara Melbārža, kurš gan šosezon trasē neatgriezīsies. Phjončhanas olimpiskajās spēlēs viņš divniekos ieņēma devīto vietu, bet Pasaules kausā divniekiem sezonu noslēdza augstajā ceturtajā vietā kopvērtējumā.

Tikmēr 21 gadu vecais Bērziņš Pasaules kausa apritē ir debitants.

Sezonas noslēgumā Vistleras trasē Kanādā marta ievadā norisināsies pasaules čempionāts.

Tavs viedoklis

avatar
  Subscribe  
Paziņot par