Tukumniekiem pirmais panākums “Optibet” virslīgā, “Riga” pārtrauc “Liepājas” uzvaru sēriju

04/10/2020 17:19
Tukums2000/TSS

“Riga” futbolisti “Optibet” futbola virslīgas mačā “Skonto” stadionā uzvarēja “Liepāju” un atguva sešu punktu pārsvaru pār RFS.

“Riga” “Skonto” stadionā uzvarēja “Liepāju” ar 2:1 (2:1).

Pirmos divus vārtus spēlē guva Herdi Prenga, kurš vispirms 11.minūtē viesu soda laukumā uzlēca visaugstāk pēc stūra sitiena izspēles un no vārtsarga laukuma līnijas ar galvu raidīja bumbu vārtos – 1:0.

24.minūtē viņš ne bez veiksmes palīdzības realizēja 11 metru soda sitienu. Prenga uzsita virsū liepājnieku vārtsargam Oleksandram Ribkam, taču bumba starp zemi un vārtsarga padusi iespurdza vārtos – 2:0.

Arī piešķirtais soda sitiens prasījās pēc videoatkārtojuma, jo viesu aizsargs Seidu Jahaja vispirms savā soda laukumā skāra bumbu un tad pār viņa kāju pārgāzās Romāns Debelko.

43.minūtē rīdziniekus no vārtu zaudējuma pēc Artūra Karašauska izpildītā brīvsitiena glāba vārtu stabs.

Tomēr vienus vārtus “Liepāja” atguva jau līdz pārtraukumam. Puslaika kompensācijas laika pirmajā minūtē vārtus pēc Dodo piespēles ar kreiso kāju guva Eduards Tīdenbergs, raidot bumbu vārtos ne spēcīgi, taču precīzi vārtu kreisajā stūrī – 1:2.

46.minūtē pa vārtu stabu trāpīja Debelko.

Turpinājumā liepājnieki centās uzbrukt vairāk, taču “Riga” aizsardzības līnija atvairīja visus viesu centienus izlīdzināt rezultātu.

Latvijas čempione virslīgas čempionātā pēdējās trīs spēlēs bija svinējusi uzvaras, bet pirms UEFA Eiropas līgas kvalifikācijas turnīra spēles pret Sanmarīno komandu “Tre Fiori” ar 0:2 nācās atzīt sīvākās konkurentes RFS pārākumu. Pēdējās trīs spēlēs rīdziniekiem izdevies uzvarēt “Ventspili” (2:0), “Valmieru” (1:0) un Jūrmalas “Spartaku” (2:1).

“Liepājas” komandai pēdējā laikā klājies vēl labāk, jo pēdējās astoņās virslīgas spēlēs bija izcīnītas piecas uzvaras un trīsreiz spēlēts neizšķirti. Piecu uzvaru sērija sākās ar 5:0 pret “Tukums”/TSS, bet vēlāk uz nulles (4:0 un 3:0) attiecīgi atstātas “Daugavpils” un “Metta” komandas. Visvairāk vārtus liepājniekiem iesita “Spartaks”, kas septembra vidū ar 2:3 cieta neveiksmi.

Pirmajā aplī “Riga” mājās bija pārāka ar 2:0, bet atbildes duelī viesos uzvarēja ar 4:1.

“Riga” komandu turpina vadīt Mihails Koņevs, jo galvenais treneris Oļegs Kononovs aizvien atrodas Krievijā, uz kurieni ģimenes iemeslu dēļ devās septembra vidū.

Jau ziņots, ka “Tukums 2000″/TSS un “Daugavpils” komandu svētdienas spēlē pirmo panākumu kluba vēsturē “Optibet” futbola virslīgā izcīnīja tukumnieki, vārtus abu komandu labā gūstot brāļiem Marko un Aleksam Regžām, bet citā mačā “Jelgavai” ar Ivo Minkeviča sitienu izraujot uzvaru Rīgā pār “Metta” komandu.

Tukuma pilsētas stadionā “Tukums 2000″/TSS apspēlēja “Daugavpili” ar 2:1 (1:1).

Vadībā viesus jau mača trešajā minūtē izvirzīja Marko Regža, kurš realizēja 11 metru soda sitienu. Izlīdzinājumu 42.minūtē Alekss Regža guva ar kreisās kājas sitienu no soda laukuma vārtu augšējā stūrī.

Uzvaras vārtus mača kompensācijas laika trešajā minūtē ar lielisku sitienu ar kreiso kāju vārtu tālajā augšējā stūrī no soda laukuma guva Jānis Krautmanis.

Tukuma klubam uzvara svētdien ir vēsturisks panākums, jo tā ir viņu pirmā uzvara kluba vēsturē debijā virslīgā.

Abas komandas šosezon jau bija tikušās divas reizes. Jūnija izskaņā “Daugavpils” viesos uzvarēja ar 6:0, bet atbildes spēlē mājās spēkojās neizšķirti 1:1.

Stadionā “Daugava” “Metta” uzņēma “Jelgavu”, mačam beidzoties ar 1:0 (0:0) “Jelgavas” labā.

Vārti bija jāgaida līdz 76.minūtei, kad ar precīzu raidījumu izcēlās Ivo Minkevičs.

Šīs sezonas pirmajā savstarpējā spēlē “Metta” mājās uzvarēja ar 1:0, bet pēcāk Jelgavā abas komandas spēlēja neizšķirti 2:2.

Pēc 21.kārtas pēdējām trim spēlēm sekos divu nedēļu garš izlašu pārtraukums, bet virslīgas čempionāts pie līdzjutējiem atgriezīsies 17.oktobrī, kad laukumā dosies visas desmit komandas.

Jau ziņots, ka sestdien RFS mājās ar 2:1 (1:1) uzvarēja “Spartaku”, bet “Valmiera” spēlēja neizšķirti 1:1 (0:0) pret “Ventspili”.

Pēc 21. spēļu kārtas pirmo vietu turnīra tabulā ar 57 punktiem ieņem “Riga”, kas par sešiem punktiem apsteidz RFS. 36 punkti ir “Valmierai”, 31 punkts – “Ventspilij”, 29 punkti – “Liepājai” un 28 – “Spartakam”. Tālāk ar 21 punktu ir “Jelgava”, bet pa 16 punktiem iekrājusi “Daugavpils” un “Metta”, kamēr “Tukums 2000″/TSS ticis pie astoņiem punktiem.

Šajā sezonā virslīgā startē desmit komandas, kas ir par vienu vairāk nekā pērn un par divām vairāk nekā aizpērn. Tāpat šosezon virslīgā leģionāru limits paaugstināts līdz astoņiem spēlētājiem. Tas nozīmē, ka laukumā vienlaicīgi jābūt vismaz trim asociācijā sagatavotiem spēlētājiem. Pērn limits bija pieci ārvalstu spēlētāji.

Tāpat kā daudzās citās valstīs pēc koronavīrusa pauzes virslīgas čempionāta reglamentā 2020.gada sezonā ir palielināts atļauto spēlētāju maiņu skaits no trim līdz piecām.

Trīs mēnešu piespiedu pauzes dēļ šosezon četru plānoto apļu vietā tiks aizvadīti trīs.

Pērn par Latvijas čempioni tika kronēta “Riga”, bet savu pirmo trofeju kluba vēsturē ieguva RFS, kas uzvarēja valsts kausa izcīņā.