Brāļi Samoilovi apvieno spēkus un svin uzvaras pirmās dienas mačos Igaunijā

27/06/2020 18:15

Igaunijas pludmales volejbola kausa otrajā posmā sestdien vienā duetā spēkojās brāļi Aleksandrs un Mihails Samoilovi, sportistiem pirmo dienu spējot noslēgt ar diviem panākumiem.

Igaunijā sestdien pludmales laukumos bija redzams neierasts skats, jo ziemeļu kaimiņu valsts kausa otrajā posmā kopīgi startēt nolēma brāļi Samoilovi, kuriem sacensību pirmo dienu izdevās noslēgt ar pārliecinošām uzvarām.

Pirmajā spēlē C apakšgrupas spēlē Samoilovi ar 2-0 (21:17, 21:11) pārliecinoši uzveica lietuviešus Tomasu Stasēviču/Mantu Donelu, bet otrajā duelī ar 2-0 (21:15, 21:14) uzvarēti latvieši Arnis Reliņš/Ardis Daniels Bedrītis.

Reliņš/Bedrītis pirmajā duelī ar 1-2 (21:13, 17:21, 9:15) piekāpās Kauram Ērikam Kaisam/Rasmusam Meiusam no Igaunijas.

Tāpat sacensību B apakšgrupā startēja Mārtiņš Pļaviņš/Edgars Točs, kā arī Rūdolfs Stankevičs/Rihards Finsters.

Pļaviņš/Točs pirmajā duelī ar 2-0 (21:12, 21:15) uzvarēja Stankeviču/Finsteru, bet otrajā ar 2-0 (21:13, 21:17) pieveikti igauņi Sīms Tammearu/Mārts Tammearu.

Stankevičs/Finsters otrajā duelī ar 2-0 (22:20, 21:18) uzvarēja igauņus Mikelu Tanilu/Alekseju Povjakelu un savu trešo maču aizvadīs vēlāk sestdien, kas arī noteiks, vai pāris iekļūs ceturtdaļfinālā. Tāpat trešā spēle gaidāma arī Reliņam/Bedrītim.

Vēl vīru konkurencē A apakšgrupā startēja Aleksandrs Solovejs/Ralfs Namiķis. Viņi pirmajā cīņā ar 1-2 (21:17, 16:21, 10:15) zaudēja Kusti Nelvakam/Martam Tisāram, bet otrajā jātiekas ar Timo Lemusu/Dimitriju Korotkovu.

Pēc vienas no spēlēm iespaidos ar turnīra organizatoriem dalījās Pļaviņš, kurš norādīja, ka bijis ļoti interesanti doties laukumā pēc ļoti, ļoti gara pārtraukuma. “Bija interesanti spēlēt pret latviešiem. Sajūtas nav tās labākās, jo neesam spēļu ritmā, bet domāju, ka iegūsim to šī turnīra gaitā,” teica Pļaviņš.

Tikmēr dāmu konkurencē Latvijas vadošā dueta spēlētāja Anastasija Kravčenoka B apakšgrupā spēlē kopā ar lietuvieti Viteni Vitkauskaiti. Šajā pašā apakšgrupā spēlē arī Marta Ozoliņa/Luīze Skrastiņa. A apakšgrupā ielozētas Kristīne Briede/Krista Paegle, bet C apakšgrupā Varvara Brailko spēlē kopā ar latvieti Aneti Namiķi.

Kravčenoka ar pārinieci pirmajā spēlē ar 2-0 (21:13, 21:15) uzvarēja Ozoliņu/Skrastiņu, bet otrajā ar 2-0 (21:5, 21:14) pārspētas Kadri Keskūla/Kadri Vinka. Ozoliņa/Skrastiņa otrajā duelī ar 2-0 (21:15, 21:17) bija labākas pār Keskūlu/Vinku.

Briede/Paegle pirmajā spēlē cieta neveiksmi, bet Brailko/Namiķe guva divus panākumus. Pirmais duets kopā ar Ozoliņu/Skrastiņu sestdien lūkos iekļūt ceturtdaļfinālā, kur vietu sev garantējušas jau Kravčenoka/Vitkauskaite un Brailko/Namiķe.

Pāri, kas savās pirmajās divās apakšgrupas spēlēs izcīnījuši uzvaras, svētdien cīņu turpinās jau ceturtdaļfinālā, bet vakarā paredzēti arī pusfināla un fināla mači.

Jau ziņots, ka Latvijas pludmales volejbolisti Arnis Reliņš un Ardis Daniels Bedrītis svētdien Rakverē izcīnīja otro vietu Igaunijas kausa pirmajā posmā.

Sieviešu konkurencē Latvija nebija pārstāvēta.

Latvijā pludmales volejbola sezona sāksies nākamajā nedēļas nogalē.