Brāļi Šici beidz karjeru kamaniņu sportā

19/04/2022 17:25
Brāļi Šici

Latvijas kamaniņu braucēji brāļi Juris un Andris Šici noslēdz sportistu karjeru kamaniņu sportā, otrdien ziņo Latvijas Kamaniņu sporta federācija (LKSF). Karjeru brāļi beidz pēc olimpiskās sezonas, kuras noslēgumā izcīnīja piekto vietu Pekinas Olimpiādē.

“Latvijas titulētākais duets – Andris un Juris Šici – noslēdz savu profesionālo karjeru kamaniņu sportā,” vēsta LKSF. Video vēstījumā J.Šics atcerējās, ka uz Siguldas bobsleja un kamaniņu trasi atnākts pirms 29 gadiem un ka kopš tā laika ir aizvadīta brīnišķīga karjera.

“Katram sportistam pienāk laiks, un tas ir pienācis arī mums, kad jāizšķiras, ko darīt,” saka J.Šics. “Šajā pavasarī pēc olimpiskajām spēlēm ilgi lauzījām galvas. Bija domas ar jauniem mērķiem un plāniem, bet, nomierinot prātus, esam pieņēmuši lēmumu beigt savas aktīvās sporta gaitas un atvērt jaunas durvis.” A.Šics jau ir pieņēmis jaunu izaicinājumu, kas tieši saistīts ar kamaniņu sportu. Jau ziņots, ka viņš nākamsezon ieņems Starptautiskās Kamaniņu sporta federācijas (FIL) mākslīgās ledus trases tehniskā direktora amatu.

“Būšu iesaistīts kamaniņu sportā, uzraugot, lai tehnika visiem būtu noteikumu robežās un lai visiem noteikumi būtu vienādi. Tas ir ļoti liels izaicinājums man, un ceru, ka ar saviem pienākumiem tikšu galā,” saka A.Šics. Abiem titulētajiem kamaniņu braucējiem ir tikai labākās atmiņas par sporta veidā pavadītajiem gadiem, un video vēstījumā viņi viens otram teica paldies par tik ilgo sadarbību.

J.Šics vēl piebilda, ka, viņaprāt, kādu braucienu kopā brāļi vēl veiks, bet A.Šics piebilda, ka tas varētu notikt sezonas beigās kādās vietējā mēroga sacensībās. Karjeras laikā brāļi ir izcīnījuši medaļas gan pasaules, gan Eiropas čempionātos, kā arī olimpiskajās spēlēs. Abi sportisti kopš 2006.gada ir piedalījušies piecās ziemas olimpiskajā spēlēs un izcīnījuši trīs olimpiskās medaļas.

2010.gadā Vankūverā brāļi individuālajās sacensībās izcīnīja sudrabu, četrus gadus vēlāk Sočos – bronzu, kā arī bija komandas sastāvā komandu stafetē. Pasaules čempionātos individuāli un komandu stafetē izcīnīti trīs sudraba medaļu un seši bronzas godalgu komplekti, bet Eiropas meistarsacīkstēs brāļi 2021.gadā Siguldā uzvarēja individuālajā vērtējumā, bet komandu stafetē svinēja uzvaru 2008. un 2010.gadā.

Pieslēgties

Dienas fokusā

Latvijas basketbola izlase aizsardzībā
30/06/2022 21:19

Latvija izdemolē Serbijas spēles sistēmu un pārpildītajā arēnā nodrošina uzvaru apakšgrupā

Latvijas vīriešu basketbola izlase ceturtdien Rīgā Pasaules kausa kvalifikācijas turnīra mačā uzvarēja Serbiju, izcīnot pirmo vietu grupā. Latvija pārspēja Serbiju ar 66:59 (13:12, 12:19, 21:7, 20:21). Pirmajā ceturtdaļā mazrezultatīvā spēlē,…

17/12/2014 11:40

„Panthers” uzvar „Capitals” garākajā pēcspēles metienu sērijā NHL vēsturē

Pirms Floridas „Panthers” uzbrucējs Niks Bigstads realizēja izškirošo bullīti, kopumā tika veiktas 20 pēcspēles metienu kārtas. Metienus izpildīja 40 dažādi spēlētāji. Pēcspēles metienu sērija iekļuva NHL vēsturē, kā visu laiku…

Vai vēlaties saņemt paziņojumus par svarīgākajām ziņām