Brāļi Šici izcīna Eiropas čempionu titulu, pjedestāls arī Botam un Plūmem

09/01/2021 17:35

Kamaniņas divniekiem

Latvijas kamaniņu braucēji Andris un Juris Šici sestdien divnieku sacensībās uzvarēja Pasaules kausa sestajā posmā Siguldā, kas vienlaicīgi bija arī Eiropas čempionāts, bet Mārtiņš Bots/Roberts Plūme ieņēma trešo vietu.

Brāļi Šici pirmoreiz kļuva par Eiropas čempioniem, finišējot pēc minūtes un 23,61 sekundes. Viņi par 0,029 sekundēm apsteidza vācu duetu Tobiass Vendls/Tobiass Arlts un par 0,1 sekundi – vēl vienu Latvijas duetu Mārtiņš Bots/Roberts Plūme.

Pirmajā braucienā, kurā piedalījās 24 divnieki, kā 12. startēja piektdien Nāciju kausā uzvarējušie Bots/Plūme, kuri lieliski veica braucienu, iekārtojoties pirmajā vietā. Braucienā viņi ieņēma trešo vietu no līderiem atpalikdami par 0,084 sekundēm.

Kā 15. startēja Oskars Gudramovičs/Pēteris Kalniņš, kuri tobrīd ieņēma trešo vietu, braucienā finišējot sestie 0,214 sekundes aiz līderiem.

Juris un Andris Šici brauca ar 19.numuru un par spīti kontaktam ar trases apmali trases beigu daļā tobrīd ierindojās pirmajā vietā. Pēc visiem nobraukušajiem viņi joprojām bija pirmie, braucienu veicot 41,779 sekundēs.

Jau trases augšdaļā krita pasaules čempioni Tonijs Egerts un Saša Benekens, kuri nebija vienīgie kritušie sportisti, bet viņu tautieši Tobiass Vendls/Tobiass Arlts netika augstāk par otro vietu, no brāļiem Šiciem atpaliekot par 0,035 sekundēm.

Jaunu trases starta rekordu sasniedza itāļi Ludvigs Rīders un Patriks Rastners, taču trasē viņi bija vien septītie ar ceturtdaļsekundes atpalicību no brāļiem Šiciem.

Otro braucienu labi veica Gudramovičs un Kalniņš, kuri pirms labāko piecu divnieku starta otrajā braucienā piekāpās vien pirmā brauciena neveiksminiekiem Benekenam un Egertam, kuriem braucienā ceturtais labākais laiks. Pēc visiem nobraukušajiem viņiem piektais labākais laiks braucienā.

Kā trešie no beigām brauca Bots/Plūme, kuriem padevās lielisks starts, un arī brauciens bija bez acīmredzamām kļūdām, nodrošinot vismaz trešo vietu. Tas bija trešais labākais laiks braucienā un deva trešo vietu arī summā

Teicami savu braucienu veica Vendls/Arlts, izvirzoties pirmajā vietā.

Tomēr pēdējais vārds piederēja brāļiem Šiciem, kuri startā gan zaudēja vāciešiem, taču pēc lieliska brauciena finišā bija pirmie ar otru labāko rezultātu braucienā aiz Vendla un Arlta.

Divniekiem kopvērtējumā pirmo vietu ar 641 punktu saglabā austrieši Tomass Šteijs/Lorencs Kollers, tālāk ar 585 punktiem ir Egerts/Benekens, bet labāko trijnieku ar 548 punktiem noslēdz vācieši Tobiass Vendls/Tobiass Arlts. Šici ar 494 punktiem ir uzreiz aiz labāko trijnieka, Gudramovičs/Kalniņš ar 305 punktiem ir devītie, bet Bots/Plūme ar 274 punktiem pakāpušies uz desmito pozīciju.

Šici un Gudramovičs/Kalniņš piektdienas treniņā bija ātrāko trijniekā, piekāpjoties vien vāciešiem Toni Egertam/Sašam Benekenam. Bots/Plūme, kuri iepriekšējās nedēļās vietējā atlasē uzvarēja Kristenu Putinu/Imantu Marcinkēviču, vakar Nāciju kausā uzrādīja rezultātu, kas spēcīgāko valstu treniņgrupā viņiem dotu trešo vietu.

Šici šosezon pamatsacensībās reizi jau kāpuši uz pjedestāla, Vinterbergā izcīnot bronzu un uzreiz aiz sevis atstājot Gudramoviču/Kalniņu. Bots/Plūme savā pirmajā pilnvērtīgajā Pasaules kausa sezonā rādījuši atzīstamu sniegumu un divreiz iekļuvuši labāko desmitniekā.

Iepriekšējā sezonā tieši Šici tika kronēti par Pasaules kausa Siguldas posma uzvarētājiem. Mājas trasē viņi uz goda pjedestāla bija kāpuši trīs reizes. Savukārt Gudramovičs/Kalniņš pašu mājās trīsreiz izcīnījuši sudrabu, bet pērn viņi bija piektie.

Pirms trim gadiem Siguldā par kontinenta spēcīgāko divnieku kļuva Egerts/Benekens, bet tituls bija jāaizstāv Krievijas duetam Aleksandrs Deņisovs/Vladislavs Antonovs.

Jau ziņots, ka vīriešu konkurencē uzvarēja vācietis Felikss Lohs, kurš finišēja pēc minūtes un 35,884 sekundēm. Viņš par 0,22 sekundēm apsteidza tautieti Johannesu Ludvigu un par 0,287 sekundēm Itālijas braucēju Dominiku Fišnalleru.

Ceturtais finišēja Dārznieks, kurš no medaļas atpalika par 0,021 sekundi. Riks Kristens Rozītis ierindojās 11.vietā gan Pasaules kausa, gan Eiropas čempionāta vērtējumā, bet Gints Bērziņš, kurš piektdien Nāciju kausā jeb kvalifikācijas sacensībās izcīnīja sudrabu, ierindojās 14.vietā Pasaules kausa posmā un divas vietas augstāk – Eiropas meistarsacīkšu vērtējumā.

Pasaules kausa kopvērtējumā pēc sešiem posmiem līderis ar 755 punktiem ir šosezon tikai vienreiz pārspētais vācietis Fēlikss Lohs, ar 505 punktiem seko viņa tautietis Johanness Ludvigs, bet trešais ar 461 punktu ir Fišnallers. Dārznieks un Rozītis ar 220 un 192 punktiem ir attiecīgi 14. un 15.vietā. Aparjods ar 148 punktiem trijos posmos ir 17.vietā, bet Bērziņš ar 97 punktiem piecos mačos ieņem 24.vietu 55 sportistu vidū.

Latvijas vadošais kamaniņu braucējs Kristers Aparjods savainojuma dēļ Siguldā nestartē.

Pirms trim gadiem Siguldā notikušajā Eiropas čempionātā uzvarēja krievs Semjons Pavļičenko, bet pērn Lillehammerē itālis Dominiks Fišnallers pārtrauca viņa trīs uzvaru sēriju Vecā kontinenta meistarsacīkstēs.

Svētdien notiks sacensības sievietēm un komandu stafete.

Sieviešu konkurencē Latviju pārstāvēs Kendija Aparjode, Elīza Tīruma, Ulla Zirne un Elīna Ieva Vītola.

Sigulda Eiropas čempionātu uzņem piekto reizi vēsturē. Pasaules kausa posma startēt pieteikušies 130 kamaniņu braucēji no 23 nācijām – 43 vīri, 37 sievietes un 25 divvietīgās ekipāžas.

Pasaules kausa sezona norit tikai Eiropā. Ar Jauno gadu dalībnieku pulkam pievienojusies spēcīgā ASV, bet Kanādas kamaniņu braucēji sezonu varētu uzsākt posmos Vācijā.

Pēc posma Siguldā janvārī paredzēti posmi arī Oberhofā un Insbrukā, bet mēneša noslēgumā kamaniņu braucēji atgriezīsies Kēnigszē, kur norisināsies pasaules čempionāts. Sezonas fināls paredzēts februāra sākumā Sanktmoricā, kur Pasaules kausa sacensības nav notikušas kopš 2012.gada janvāra.

Kamaniņas vieniniekiem

Latvijas kamaniņu braucējs Artūrs Dārznieks sestdien vieninieku sacensībās Pasaules kausa sestajā posmā Siguldā, kas vienlaicīgi bija arī Eiropas čempionāts, ieņēma ceturto vietu, no bronzas medaļas atpaliekot par 0,021 sekundi.

Uzvarēja vācietis Felikss Lohs, kurš finišēja pēc minūtes un 35,884 sekundēm. Viņš par 0,22 sekundēm apsteidza tautieti Johannesu Ludvigu un par 0,287 sekundēm Itālijas braucēju Dominiku Fišnalleru.

Ceturtais finišēja Dārznieks, Riks Kristens Rozītis ierindojās 11.vietā gan Pasaules kausa, gan Eiropas čempionāta vērtējumā, bet Gints Bērziņš, kurš piektdien Nāciju kausā jeb kvalifikācijas sacensībās izcīnīja sudrabu, ierindojās 14.vietā Pasaules kausa posmā un divas vietas augstāk – Eiropas meistarsacīkšu vērtējumā.

Pirmajā braucienā Bērziņš, kurš startēja 16., bija līderis, bet pieļāva divas rupjas kļūdas un finišēja vien 18.vietā.

18. startēja Rozītis, braucienu veica ar nelielām kļūdiņām un ieņēma 13.vietu.

Dārznieks startēja ar 24.numuru un, atskaitot pašas trases beigas, veica teicamu braucienu, izvirzoties vadībā.

Braucienā viņu apsteidza vien divi vācieši, Loham braucot par 0,073 sekundēm un Johannesam Ludvigam par 0,029 sekundēm ātrāk.

Otrajā braucienā Bērziņš sasniedza 11.labāko laiku, Rozītis ierindojās vienu vietu augstāk, bet Dārznieks bija spiests atkāpties no medaļas pozīcijām ar septīto labāko laiku braucienā.

Labāko laiku braucienā uzrādīja Lohs, apsteidzot Ludvigu un krievu Semjonu Pavļičenko, kurš no septītās vietas pakāpās uz piekto, sestajā vietā atstādams komandasbiedru Aleksandru Gorbaceviču.

Otrajā braucienā krita austrietis Jonass Millers un krievs Pāvels Repilovs. 32 sportistu konkurencē par noteiktās slieču temperatūras pārsniegšanu tika diskvalificēti austrieši Davids Gleiršers un Reinhards Egers.

“Grauž, ka līdz trešajai vietai ir tikai divas sekundes simtdaļas,” pēc finiša sarunā ar Latvijas Kamaniņu sporta federācijas preses pārstāvi teica Dārznieks. “Abi divi braucieni bija ar mazām kļūdām, nevienu braucienu nenobraucu perfekti, bet kopumā tāpat esmu apmierināts ar karjeras labāko rezultātu.”

Gintam Bērziņam sniegums nodrošināja sudrabu Eiropas U23 čempionātā.

“Pirmajā braucienā nokļūdījos trases lejasdaļā, un neizdevās arī tik labi ar kļūdu tikt galā,” saka Bērziņš. “Tā bija diezgan muļķīga kļūda, un ar šodienu īsti līdz galam neesmu apmierināts. Mērķi bija krietni augstāki.”

Pasaules kausa kopvērtējumā pēc sešiem posmiem līderis ar 755 punktiem ir šosezon tikai vienreiz pārspētais vācietis Fēlikss Lohs, ar 505 punktiem seko viņa tautietis Johanness Ludvigs, bet trešais ar 461 punktu ir Fišnallers. Dārznieks un Rozītis ar 220 un 192 punktiem ir attiecīgi 14. un 15.vietā. Aparjods ar 148 punktiem trijos posmos ir 17.vietā, bet Bērziņš ar 97 punktiem piecos mačos ieņem 24.vietu 55 sportistu vidū.

Latvijas vadošais kamaniņu braucējs Kristers Aparjods savainojuma dēļ Siguldā nestartē.

Piektdien notikušajos treniņos no vadošo valstu sportistiem latviešu nebija starp septiņu labāko rezultātu īpašniekiem.

Rozītim sezonas labākais rezultāts bija Vinterbergā, kur viņš izcīnīja desmito vietu, bet Dārzniekam sezonas ievadā bija 11.pozīcija Insbrukā, kamēr Pasaules kausa debitants Bērziņš Oberhofā sasniedza 14.vietu.

Siguldā Rozītis trīsreiz ir bijis desmitais – divreiz Pasaules kausā un vienreiz pasaules čempionātā. Savukārt Dārznieks pirms četrām sezonām Siguldā izcīnīja septīto vietu.

Pirms trim gadiem Siguldā notikušajā Eiropas čempionātā uzvarēja krievs Semjons Pavļičenko, bet pērn Lillehammerē itālis Dominiks Fišnallers pārtrauca viņa trīs uzvaru sēriju Vecā kontinenta meistarsacīkstēs.

Divniekiem pirmais brauciens būs plkst.15.10, bet otrais sāksies plkst.16.30.

Latviju pārstāvēs Juris un Andris Šici, Oskars Gudramovičs/Pēteris Kalniņš un piektdien Nāciju kausā uzvarējušie Mārtiņš Bots/Roberts Plūme.

Svētdien notiks sacensības sievietēm un komandu stafete.

Sieviešu konkurencē Latviju pārstāvēs Kendija Aparjode, Elīza Tīruma, Ulla Zirne un Elīna Ieva Vītola.

Sigulda Eiropas čempionātu uzņem piekto reizi vēsturē. Pasaules kausa posma startēt pieteikušies 130 kamaniņu braucēji no 23 nācijām – 43 vīri, 37 sievietes un 25 divvietīgās ekipāžas.

Pasaules kausa sezona norit tikai Eiropā. Ar Jauno gadu dalībnieku pulkam pievienojusies spēcīgā ASV, bet Kanādas kamaniņu braucēji sezonu varētu uzsākt posmos Vācijā.

Pēc posma Siguldā janvārī paredzēti posmi arī Oberhofā un Insbrukā, bet mēneša noslēgumā kamaniņu braucēji atgriezīsies Kēnigszē, kur norisināsies pasaules čempionāts. Sezonas fināls paredzēts februāra sākumā Sanktmoricā, kur Pasaules kausa sacensības nav notikušas kopš 2012.gada janvāra.

Bobslejs, Eiropas kauss

Latvijas bobsleja pilota Dāvja Kaufmaņa vadītais četrinieks sestdien Eiropas kausa (EK) posmā Altenbergā pirmajā braucienā piedzīvoja kritienu, uz otro braucienu neizgāja un palika bez izcīnītas vietas.

Uzvaru Eiropas kausa sezonas pirmajās sacensībās četriniekos svinēja kanādieša Kristofera Springa vadītais četrinieks, kas par 0,02 sekundēm apsteidza Maksimiliana Ilmana ekipāžu un par 0,42 sekundēm – citu mājinieku četrinieku ar pilotu Jonasu Jannušu.

Kaufmanis, kurš jau piektdien divnieku sacensībās bija kritis Altenbergas trasē, kopā ar stūmējiem Reini Nunguru, Regnāru Kirejevu un Ivo Danu Kleinbergu arī šoreiz piedzīvoja kritienu un par spīti ieskaitītam rezultātam uz otro braucienu trasē nedevās.

Kritiena dēļ uz otro braucienu 13 ekipāžu konkurencē neizgāja arī austrieša Patrika Geigera četrinieks.

Eiropas kausa ieskaitē notikušas jau sešas divnieku sacensības – pa divām Vinterbergā, Siguldā un arī Altenbergā, kā arī vieni četrinieku mači Altenbergā.

Bobslejā Eiropas kauss ir otrā ranga sacensības aiz Pasaules kausa.

Pieslēgties

Dienas fokusā

06/03/2021 22:41

Bļugeram lielākais spēles laiks starp uzbrucējiem pret “Flyers” (VIDEO)

Nacionālajā hokeja līgā (NHL) Teodors Bļugers un Pitsburgas “Penguins” ar rezultātu 4:3 pārspēja Filadelfijas “Flyers”, revanšējoties par iepriekšējā spēlē piedzīvoto zaudējumu. Latvietis laukumā bija 19 minūtes un 14 sekundes, kas…