Brāļi Šici uzvar Sprinta PK pēdējā posmā kamaniņu sportā

24/01/2021 13:01

Kamaniņas divniekiem

Sprinta pasaules kausa pēdējā posmā Austrijā divnieku sacensībās uzvarēja Latvijas duets Juris un Andris Šici, sezonas kopvērtējumā ierindodamies otrajā vietā. Brāļi Šici trasi beidza pēc 29,958 sekundēm un par 0,001 sekundi apsteidza austriešus – Tomasu Šteiju un Lorencu Kolleru. Trešo vietu ieņēma vācieši Tonijs Egerts un Saša Benekens, kuri apsteidza latviešu duetus Oskars Gudramovičs/Pēteris Kalniņš un Mārtiņš Bots/Roberts Plūme. Triju posmu summā brāļi Šici ieņēma otro vietu.

Kā sestie trasē devās Gudramovičs/Kalniņš, veica labu braucienu un tobrīd ierindojās pirmajā vietā. Kā 12. trasē devās Bots/Plūme un ierindojās uzreiz aiz tautiešiem. Ar priekšpēdējo 14.numuru startēja brāļi Juris un Andris Šici, kuri, būdami iedzinējos visas trases garumā, par vienu sekundes tūkstošdaļu apsteidza mājiniekus, kas vēlāk izrādījās uzvaras vērtē.

Jau ziņots, ka Sprinta kausā vīriešiem uzvarēja krievs Semjons Pavļičenko, kurš finišēja pēc 32,341 sekundes. Viņš par 0,080 sekundēm apsteidza Itālijas sportistu Kevinu Fišnalleru, bet vēl septiņas sekundes tūkstošdaļas lēnāks bija vācietis Felikss Lohs.

Labākais no Latvijas sportistiem Gints Bērziņš ierindojās 11.vietā ar 0,293 sekunžu atpalicību no krievu sportista, bet Riks Kristens Rozītis uzvarētājam zaudēja 0,341 sekundi un finišēja pēdējā 15.vietā.

Sieviešu Pasaules kausa sacensībās svētdien divu braucienu summā 13.vietu ieņēma Elīza Tīruma, kā nākamā ierindojās Kendija Aparjode. 16.vietā bija Elīna Ieva Vītola, bet 18. – Ulla Zirne.

Sestdien Bērziņš individuālajās sacensībās ierindojās devītajā vietā, bet Rozītis – 15. Brāļi Šici Sprinta kausam kvalificējās, sestdien izcīnot sudrabu, kamēr ceturtajā pozīcijā ierindojās Bots/Plūme. Desmitajā pozīcijā bija Gudramovičs/Kalniņš.

Pirms šīm Sprinta kausa sacensībām Starptautiskās Kamaniņu sporta federācija (FIL) veica izmaiņas vērtēšanas sistēmā. Sprinta sacensībās izcīnītie punkti tiks pieskaitīti Pasaules kausa kopvērtējumā, bet Sprinta kausa kopvērtējumā tiks iekļauti visi sportisti, nevis tikai tie, kuri startējuši visos trīs posmos.

Sezonas pirmajās Sprinta kausa sacensībās Latviju pārstāvēja traumētais Kristers Aparjods un Artūrs Dārznieks. Augstvērtīgāko rezultātu uzrādīja Aparjods, finišējot desmitajā vietā. Tīruma pirmajā Sprinta kausā bija ceturtā, Aparjode ierindojās desmitajā vietā, bet trīs pozīcijas zemāk finišēja Zirne. Tikmēr divnieku konkurencē sudraba godalgas ieguva Šici, bet Gudramovičs/Kalniņš samierinājās ar devīto vietu. 13.pozīcijā bija Bots/Plūme.

Otrajā Sprinta kausa etapā Tīruma starp dāmām bija sestā, Rozītim 14.vieta, kamēr Šici ierindojās septītajā vietā. Startam Īglsas trasē Insbrukā Pasaules kausa posmā pieteikušies 50 vīrieši, 48 sievietes un 29 ekipāžas no 24 valstīm. Pasaules kausa sezona norit tikai Eiropā.

Mēneša beigās kamaniņu braucēji Kēnigszē cīnīsies par pasaules čempionāta medaļām, bet sezonas fināls paredzēts februāra sākumā Sanktmoricā, kur Pasaules kausa sacensības nav notikušas kopš 2012.gada janvāra.

Bobslejs četriniekiem

Pasaules kausa trešajās četrinieku sacensībās Latvijas pilots Oskars Melbārdis četriniekos ieņēma sesto vietu. Trešo reizi sezonā uzvarēja vācieša Frančesko Frīdriha ekipāža, kas finišēja pēc minūtes un 37,45 sekundēm. Frīdrihs par 0,39 sekundēm apsteidza austrieša Benjamina Maiera pilotēto četrinieku un par 0,52 sekundēm – tautieti Johannesu Lohneru.

Melbārdis pēc devītās vietas pirmajā braucienā spēja pacelties trīs vietas augstāk, ieņemot sesto vietu un no Frīdriha atpaliekot par 0,97 sekundēm. Pirmajā braucienā Melbārdim bija dažas nelielas kļūdiņas trasē, līkā taisne gan tika izbraukta ar četriem atsitieniem, kas deva devīto vietu braucienā 0,61 sekundi aiz līderiem – Vācijas pilota Frančesko Frīdriha vadītā četrinieka.

Frīdrihs pirmajā braucienā par 0,29 sekundēm apsteidza tautieša Kristofa Hāfera vadīto ekipāžu un vēl par divām sekundes simtdaļām – austrieti  Benjaminu Maieru. Otro braucienu sliktākos laika apstākļos, sākoties slapja sniega nokrišņiem, Melbārdis veica gandrīz ideāli, divu braucienu summā apsteigdams kanādieti Kristoferu Springu, krievu Rostislavu Gaitjukeviču un britu Bredu Halu. Sacensībās piedalījās 22 četrinieki.

Pasaules kausa kopvērtējuma līderis četrinieku ieskaitē ar 675 punktiem ir Frīdrihs, Maiers seko ar 620 punktiem, bet kanādietis Džastins Kripss ir iekrājis 594 punktus. Melbārdis ar divās sacensībās gūtajiem 360 punktiem ieņem desmito vietu, bet vienā etapā startējušais Ralfs Bērziņš iekrājis 68 punktus un ieņem 24.pozīciju 25 pilotu konkurencē.

Sestdien divnieku sacensībās uz starta izgāja Melbārža un Oskara Ķibermaņa ekipāžas, bet svētdien četrinieku sacensībās Latviju pārstāvēja tikai olimpiskais čempions Melbārdis.

Melbārdim šajā posmā talkā nākuši stūmēji Dāvis Spriņģis, Matīss Miknis un Krists Lindenblats, kuram šīs bija tikai otrās četrinieku sacensības. Latvijas ekipāža trasē devās ar 17.numuru.

Ķibermanis aizvien turpina dziedēt ikra muskuļa savainojumu, kā rezultātā viņam pirms februārī gaidāmā pasaules čempionāta prasmes četrinieku sacensībās būs iespēja izmēģināt tikai vienā posmā Īglsas trasē.

Pārējie Latvijas sportisti šajā nedēļas nogalē spēkojas pasaules junioru čempionātā, kur paralēli noris arī pasaules U23 čempionāts. Piektdien U23 konkurencē par vicečempioniem kronēja pilotu Dāvi Kaufmani un stūmēju Ivo Danu Kleinbergu.

Šī ir mājas trase vācietim Johannesam Lohneram, bet viņa titulētais tautietis Frančesko Frīdrihs ir teicis, ka labprātāk brauktu 15 citās trasēs, nevis Kēnigszē.

Melbārdis šosezon bija piedalījies tikai vienās četrinieku sacensībās Sanktmoricas trasē, kur izdevās izcīnīt piekto vietu. Vinterbergā, kur paralēli Pasaules kausa posmam notika arī Eiropas meistarsacīkstes, latvieši nestartēja, jo iepriekš izlasē noteica Covid-19 klātbūtni. Četrinieku sacensībās Pasaules kausa ieskaitē Melbārdis Kēnigszē trasē pēdējo reizi uz goda pjedestāla stājās 2018.gadā, izcīnot sudrabu. Pirmo medaļu šajā trasē – bronzu – pieredzējušais pilots izcīnīja 2009.gadā, bet pēcāk šo pašu godalgu ieguva arī 2015.gadā.

Pagājušajā sezonā Melbārdis četrinieku ieskaitē Pasaules kausa sacensībās nestartēja. Aizvadītajā sezonā Kēnigszē trasē četrinieku sacensībās uzvarēja Frīdrihs, viņam sekoja Lohners, bet bronzu nopelnīja Džastins Kripss. Ķibermanis ierindojās ceturtajā vietā, un no bronzas viņu šķīra 0,16 sekundes.

Kopš 2006.gada Starptautiskā Bobsleja un skeletona federācija Pasaules kausa posmus rīko kopā, vienā etapā sadalot piecus medaļu komplektus – skeletonā dāmām un kungiem, bobslejā vīriem divniekos un četriniekos, kā arī bobslejistēm divniekos.

Tiesa, Siguldas trase šobrīd nav piemērota bobsleja četrinieku sacensībām, tāpēc Latvijā vienā posmā norisinājās divas vīru divnieku sacensības. Un arī divās sacensību nedēļās Insbrukā bobslejisti katru nedēļu aizvadīja divas sacensības divniekiem.

Pēc posma Kēnigszē būs Pasaules kausa noslēgums Insbrukā, kas kalendārā aizvietojis 2022.gada Pekinas olimpisko spēļu trasi. Pēc tam Altenbergā tiks dalītas pasaules meistarsacīkšu medaļas.

Kamaniņas sievietēm

Pasaules kausa astotajā posmā Austrijā no četrām Latvijas sportistēm augstāko vietu izcīnīja Elīza Tīruma, ierindodamās 13.vietā un kopā ar Kendiju Aparjodi kvalificēdamās Sprinta kausa sacensībām. Otro uzvaru pēc kārtas svinēja vāciete Natālija Geizenbergere, kura tautieti Jūliju Taubicu apsteidza par 0,082 sekundēm, bet amerikānieti Sammeri Bričeri – par 0,286 sekundēm.

13.vietu ar 0,676 sekunžu atpalicību no Geizenbergeres ieņēma Tīruma, kā nākamā trīs sekundes tūkstošdaļas aiz Tīrumas ierindojās Aparjode. 16.vietā šoreiz Elīna Ieva Vītola (+0,737 sekundes), 18. – Zirne (+0,777).

Labākā pēc pirmā brauciena no latvietēm bija Aparjode, kura ieņēma astoto vietu, no līderes Geizenbergeres atpaliekot par gandrīz trim sekundes desmitdaļām. 11.vietu ieņēma Tīruma, kura aiz Aparjodes bija 32 sekundes tūkstošdaļas, 17. bija Vītola, kura vācietei zaudēja jau vairāk nekā 0,4 sekundes, bet vēl divas vietas zemāk – Zirne, kas Vītolai zaudēja 15 sekundes tūkstošdaļas.

Geizenbergere pēc pirmā brauciena par 0,052 sekundēm apsteidza Taubicu un par 0,172 sekundēm – Bričeri. Otrais brauciens teicams sanāca Zirnei, kuras rezultāts pirmajā braucienā būtu bijis astotais ātrākais. Labi nobrauca arī Vītola, kas ar nelielu kļūdu trases lejasdaļā piekāpās labi trasi veikušajai amerikānietei Emīlijai Svīnijai, taču abas Latvijas sportistes apsteidza austrieti Lizu Šulti. Vēlāk Vītola apsteidza arī austrieti Hannu Proku, taču iekļūšanai Sprinta pasaules kausā pietrūka vienas vietas un 16 sekundes tūkstošdaļu.

Sliktāk nekā pirmo braucienu aizvadīja Tīruma, atkāpjoties uz 14.vietu, taču Aparjodes kļūda trases lejasdaļā ļāva pakāpties vienu vietu augstāk, Aparjodei noslīdot uz 14.pozīciju. Kopumā dāmu konkurencē sacensībās startēja 28 sportistes.

Zirne, Vītola un Aparjode dalību Pasaules kausa posmā nodrošināja caur Nāciju kausu jeb kvalifikāciju. Aparjode piektdien svinēja uzvaru Nāciju kausā, kamēr Vītola un Zirne ierindojās attiecīgi septītajā un astotajā vietā. Pirmā no Latvijas sportistēm trasē devās Zirne, kurai piešķirts desmitais numurs. Uzreiz aiz viņas startēja Vītola, Aparjodei tika piešķirts 17.starta numurs, bet Tīrumai – 23.

Šosezon pa vienai bronzas medaļai ir gan Tīrumai, gan Aparjodei. Tīruma trešo vietu izcīnīja Vinterbergā, bet Aparjode – Oberhofā. Zirnei augstākais sasniegums šosezon ir septītā vieta Pasaules kausa posmā Siguldā, kas vienlaikus arī bija Eiropas čempionāts. Savukārt Vītola visaugstāk no latvietēm bija Siguldā, kur ieņēma piekto vietu.

Pagājušajā posmā vislabāk veicās Zirnei, kura ierindojās devītajā vietā, Tīruma bija trīs pozīcijas zemāk, bet Aparjode ieņēma 14.vietu.

Šosezon Austrijā jau bija notikušas vienas sacensības – sezonas pirmais etaps. Aparjode šajā posmā finišēja aiz vadošā desmitnieka, uzreiz aiz viņas ierindojās Tīruma, kamēr Zirne noslēdza labāko piecpadsmitnieku. Šajā etapā startēja arī Sigita Bērziņai, ieņemot 23.vietu. Tāpat svētdien Austrijā tiek aizvadīts sezonas pēdējais Sprinta kausa posms.

Pirms šīm Sprinta kausa sacensībām Starptautiskās Kamaniņu sporta federācija (FIL) veica izmaiņas vērtēšanas sistēmā. Sprinta sacensībās izcīnītie punkti tiks pieskaitīti Pasaules kausa kopvērtējumā, bet Sprinta kausa kopvērtējumā tiks iekļauti visi sportisti, nevis tikai tie, kuri startējuši visos trīs posmos.

Vīru konkurencē Latviju Sprinta kausā pārstāv Riks Kristens Rozītis un Gints Bērziņš, bet divniekos piedalās trīs ekipāžas – brāļi Juris un Andris Šici, Mārtiņš Bots/Roberts Plūme, kā arī Oskars Gudramovičs/Pēteris Kalniņš.

Bērziņš sestdien individuālajās sacensībās ierindojās devītajā vietā, bet Rozītis – 15. Brāļi Šici Sprinta kausam kvalificējās, sestdien izcīnot sudrabu, kamēr ceturtajā pozīcijā ierindojās Bots/Plūme. Desmitajā pozīcijā bija Gudramovičs/Kalniņš. Sezonas pirmajās Sprinta kausa sacensībās Latviju pārstāvēja traumētais Kristers Aparjods un Artūrs Dārznieks. Augstvērtīgāko rezultātu uzrādīja Aparjods, finišējot desmitajā vietā.

Tīruma pirmajā Sprinta kausā bija ceturtā, Aparjode ierindojās desmitajā vietā, bet trīs pozīcijas zemāk finišēja Zirne. Tikmēr divnieku konkurencē sudraba godalgas ieguva Šici, bet Gudramovičs/Kalniņš samierinājās ar devīto vietu. 13.pozīcijā bija Bots/Plūme.

Otrajā Sprinta kausa etapā Tīruma starp dāmām bija sestā, Rozītim 14.vieta, kamēr Šici ierindojās septītajā vietā.

Sprinta kausa kopvērtējuma līderis vīriešu konkurencē 155 punktiem ir vācietis Fēlikss Lohs, bet no latviešiem visaugstāk ar 36 punktiem 14.vietā atrodas Aparjods.

Dāmu konkurencē pirmo vietu ar 200 punktiem ieņem vāciete Taubica, bet Tīruma ar 110 punktiem ir ceturtā.

Savukārt divnieku konkurencē ar 185 punktiem pirmajā vietā ir austrieši Tomass Štoijs/Lorencs Kollers, bet brāļi Šici seko ar 131 punktu.

Startam Īglsas trasē Insbrukā Pasaules kausa posmā pieteikušies 50 vīrieši, 48 sievietes un 29 ekipāžas no 24 valstīm.

Pasaules kausa sezona norit tikai Eiropā.

Mēneša beigās kamaniņu braucēji Kēnigszē cīnīsies par pasaules čempionāta medaļām, bet sezonas fināls paredzēts februāra sākumā Sanktmoricā, kur Pasaules kausa sacensības nav notikušas kopš 2012.gada janvāra.

Pieslēgties

Dienas fokusā

24/02/2021 23:02

Štelmahera spīts un ko saka skaitļi – kā Latvija pazaudēja biļeti uz EČ finālturnīru

Latvijas basketbols šobrīd nepiedzīvo vieglākos laikus. Abas galvenās valsts izlases nav kvalificējušās kontinenta lielākajam basketbola forumam, kaut gan darbs bija ne tikai izdarāms, bet klasificējās “obligāti izdarāmo” sarakstā. Šajā materiālā…