Brāļiem Dukuriem pirmās divas vietas pēc Eiropas čempionāta pirmā brauciena

Vinterberga (Vācija), 14.janv., LETA. Latvijas skeletonisti Martins un Tomass Dukuri Vācijas trasē Vinterbergā ieņem pirmās divas vietas pēc Eiropas čempionāta skeletonā, kas reizē ir arī Pasaules kausa sezonas ceturtais posms, pirmā brauciena.

Pirmajā braucienā trasi veica 56,14 sekundēs, sasniedzot labāko rezultātu, bet vecākais brālis no viņa atpalika vien par 0,02 sekundēm. šoreiz veica ļoti labu trases augšdaļu, kas ilgu laiku pat ļāva atrasties brauciena vadībā.

Zīmīgi, ka pērn abi sportisti Eiropas čempionātā divu braucienu summā uzrādīja identisku rezultātu un dalīja Vecā kontinenta čempiona titulu.

Trešais pēc pirmā brauciena Pasaules kausa ieskaitē ir Dienvidkorejas sportists Juns Sunbins, kurš Martinam Dukuram zaudē 0,26 sekundes, bet viņam 0,04 sekundes zaudē Eiropas čempionāta ieskaitē trešajā vietā esošais krievs Ņikita Tregubovs.

Otrais brauciens startēs plkst.16.15 pēc Latvijas laika. Sacīkstēm tiešraidē var sekot līdzi Latvijas Televīzijas 7.kanālā (LTV7).

Pērn Eiropas čempionātā, kas norisinājās Sanktmoricas trasē, Šveicē, Dukuri izcīnīja dalītu pirmo vietu, piedevām Martins Dukurs par Eiropas čempionu kļuva jau septīto gadu pēc kārtas. Pirmo Vecā kontinenta čempiona titulu viņš izcīnīja 2010.gadā Īglsas trasē, Austrijā, bet gadu vēlāk triumfēja arī Vinterbergā.

Tikmēr Tomass Dukurs līdz šim ir ticis pie sešām Eiropas čempionāta medaļām. Bez pērn izcīnītā zelta, viņam ir arī divas sudraba un trīs bronzas medaļas.

Šosezon abiem brāļiem Pasaules kausa posmos gan nav klājies tik labi, kā iepriekšējās sezonās. Pirms nedēļas sacensībās Altenbergas trasē M.Dukurs ieņēma otro vietu, pirmo reizi sezonā kāpjot uz goda pjedestāla, savukārt sezonas pirmajos divos posmos Ziemeļamerikas trasēs Vistlerā un Leikplesidā viņš bija ceturtais un piektais. Savukārt T.Dukuram labākais rezultāts bija Leikplesidā, kurā viņš ieņēma ceturto vietu, bet pirms nedēļas Altenbergā viņš bija septītais.

Vinterbergā ar pilnu komandu atkal var startēt Krievija, trasē atgriežoties arī olimpiskajam čempionam Aleksandram Tretjakovam. Viņš, tāpat kā vēl trīs komandas biedri, iepriekšējo posmu Altenbergā bija spiesti izlaist, jo Starptautiskā bobsleja un skeletona federācija (IBSF) viņiem pirms gadu mijas piesprieda pagaidu diskvalifikāciju. Šādas sankcijas tika piemērotas, jo ir pamatotas aizdomas, ka 2014.gada Soču olimpiskajās spēlēs, kur Tretjakovs uzvarēja, viņi lietojuši aizliegtās vielas.

Tomēr pagājušās nedēļas beigās IBSF pēc Krievijas sportistu uzklausīšanas pagaidu diskvalifikāciju pierādījumu trūkuma dēļ atcēla.

Tretjakovs pēc pirmajiem diviem Pasaules kausa posmiem bija kopvērtējuma līderis, bet Vinterbergā sestdien pirmajā braucienā viņš uzrādīja sesto rezultātu.

Svētdien Eiropas čempionātu un Pasaules kausa posmu aizvadīs skeletonistes, kur dalībnieču vidū būs Lelde Priedulēna.

LETA jau ziņoja, ka aizvadītajā mēnesī lielākā aktualitāte saistībā ar skeletonu bija Soču trasē iepriekš plānotā pasaules čempionāta atcelšana. Kā pirmie pret došanos uz Krieviju iebilda tieši Dukuri, paziņojot ka uz Sočiem nedosies. Turpinājumā publisku atbalstu Latvijai izteica arī citas nācijas, bet IBSF lēma planētas meistarsacīkstes bobslejā un skeletonā pārcelt uz Kēnigszē trasi, Vācijā.

M.Dukurs šosezon lūko kļūt par astoņkārtēju Pasaules kausa ieguvēju, piedevām tikt pie astotā titula pēc kārtas.

Iepriekšējā sezonā viņš guva kārtējo drošo uzvaru kopvērtējumā, aiz sevis atstājot Junu Sunbinu, kurš savukārt tikai par 27 punktiem apsteidza T.Dukuru.

Tāpat M.Dukurs iepriekšējā sezonā ceturto reizi triumfēja pasaules čempionātā.

Pašlaik 32 gadus vecais M.Dukurs ir pēdējo gadu pasaules labākais skeletonists. Par pasaules čempionu latvietis kļuvis četras reizes – 2011., 2012., 2015. un 2016.gadā, bet 2013.gadā viņš ieguva sudrabu. Savukārt 35 gadus vecais T.Dukurs pasaules čempionātos ticis pie vienas bronzas godalgas, ko ieguva pērn.

Pasaules kausa izcīņā skeletonā šosezon paredzēti astoņi posmi. Pēc etapa Vinterbergā, sacensības notiks arī Sanktmoricā, Kēnigszē, Īglsā un Phjončhanā.

Tavs viedoklis

avatar
  Subscribe  
Paziņot par