Brāļiem Kuruciem zaudējums Karaļa kausa ceturtdaļfinālā

15/02/2024 23:47
Rodions Kurucs

Latvijas basketbolistu Artūra un Rodiona Kurucu pārstāvētā Mursijas UCAM ceturtdien Malagā Karaļa kausa ceturtdaļfinālā cieta zaudējumu mačā ar Madrides “Real”. UCAM atzina 28 reizes kausu ieguvušās “Real” pārākumu ar 79:84 (17:25, 17:19, 22:19, 23:21).

R.Kurucs, laukumā pavadot 18 minūtes un 45 sekundes, guva sešus punktus, grozā raidot visus trīs divpunktu metienus, bet netrāpot vienīgo tālmetienu. Viņa kontā arī trīs atlēkušās bumbas, trīs rezultatīvas piespēles, pa trim pārķertām bumbām un kļūdām, pāragri beigts mačs piecu piezīmju dēļ, +/- rādītājs -2 un efektivitātes koeficients seši.

A.Kurucs 17 minūtēs un divās sekundēs laukumā punktus neguva, netrāpot vienu divpunktu un divus trīspunktu metienus. Viņš izcīnīja trīs atlēkušās bumbas, kā arī spēli beidza ar +/- rādītāju nulle un efektivitātes koeficientu trīs.

Rezultatīvākais Mursijas komandā ar 17 punktiem bija Dilans Eniss, bet 14 punktus un piecas atlēkušās bumbas sakrāja Marko Todorovičs. Madrides vienībā 16 punktus guva Fakundo Kampaco, 15 punktus – Gabriels Deks un 14 punktus – Mario Hezonja, kura kontā arī septiņas atlēkušās bumbas.

Piektdien Mārča Šteinberga pārstāvētā Manrezas “Baxi” ceturtdaļfinālā tiksies ar otru titulētāko turnīra komandu “Barcelona”, kas kausu ir ieguvusi 27 reizes, trīsreiz to izdarot ar Rolandu Šmitu sastāvā. Karaļa kausā piedalās komandas, kas pēc Spānijas čempionāta pirmās puses ieņem vietas pirmajā astoņniekā.

Pērn Badalonā par uzvarētāju kļuva Malagas “Unicaja”, kas finālā ar 83:80 pieveica Tenerifes “Lenovo” un otro reizi kļuva par kausa ieguvēju.

Grieķija

Latvijas basketbolists Roberts Blumbergs ceturtdien Salonikos guva sešus punktus Saloniku “Aris” uzvarā Grieķijas kausa izbraukuma spēlē, iekļūstot pusfinālā. “Aris” basketbolisti uzvaru izrāva vien pēdējā ceturtdaļā, ar 76:74 (11:25, 18:18, 17:14, 30:17) uzvarot Saloniku PAOK.

Blumbergs, cīņu uzsākot pamatsastāvā un laukumā pavadot 24 minūtes un 31 sekundi, grozā raidīja abus divpunktu metienu un abus soda metienus, bet netrāpīja nevienu no diviem tālmetieniem. Viņš izcīnīja četras atlēkušās bumbas, divreiz pārķēra bumbu, izprovocēja divas piezīmes, kā arī spēli beidza ar efektivitātes koeficientu 10.

“Aris” komandā rezultatīvākais ar 24 punktiem bija Vasilis Toliopuls, bet pretiniekiem 13 punktus guva Mihals Mihalaks. “Aris” pusfinālā tiksies ar “Panathinaikos”, kas divu Atēnas komandu cīņā ar 79:72 pārspēja AEK.

Pagājušajā sezonā par Grieķijas kausa ieguvēju kļuva Pirejas “Olympiakos”, kas finālā ar 85:57 pārspēja “Peristeri”.

Itālija

Tikmēr Itālijas kausa ceturtdaļfinālā ceturtdien zaudējumu piedzīvoja Lukas Banki vadītā Boloņas “Virtus”, kas, spēlējot bez Riharda Lomaža pieteikumā, mājās ar 72:81 (20:15, 17:19, 17:19, 18:28) zaudēja Emīlijas-Romanjas “Reggiana”.

Jau ziņots, ka trešdien zaudējumus piedzīvoja arī Latvijas basketbolista Andreja Gražuļa pārstāvētā Trento “Dolomiti Energia”, kas ar 57:80 (17:20, 6:19, 12:26, 22:15) piekāpās Milānas “Emporio Armani”.

2023.gadā kausu ieguva Brešas “Germani”, kas finālā ar 84:76 pieveica “Virtus”.