Brazīlija aizraujošā mačā pēc 12 gadu pārtraukuma triumfē “Copa America”

foto: Scanpix

Par “” čempioni, kurā piedalās Dienvidamerikas futbola konfederācijā (CONMEBOL) ietilpstošās valstis, kronēta turnīra rīkotāja Brazīlija, kas fināla spēlē ar 3:1 uzveica Peru.

Spēles rezultātu 15. minūtē atklāja Evertons, kurš izmantoja lielisku Gabriela Hesusa centrējumu soda laukumā, ar pirmo pieskārienu raidot bumbu vārtu apakšējā stūrī. Vēlāk jau 36. minūtē lielisku iespēju dubultot pārsvaru neizmantoja Roberto Firminu, kurš no vārtu priekšas ar galvu sita garām.

Peru gan atguvās un bija apņēmības pilni rezultātu izlīdzināt. 41. minūtē tas rezultējās nopelnītā 11 metru soda sitienā. Ja sākotnēji spēles galvenais tiesnesis Roberto Tobars Vargas nevilcinoties norādīja uz 11 metru atzīmi, tad mirkli vēlāk nolēma izmantot VAR (video atkārtojumu), kas gan viņa domas nemainīja un ļāva Peru izpildīt “pendeli”.

Šo iespēju izmantoja Paolo Gerero, panākot 1:1. Šķita jau, ka tā arī pirmais puslaiks noslēgsies, taču brazīlieši domāja citādāk. Viņi turpināja spēlēt aktīvi, kas noveda pie rupjas Peru kļūdas aizsardzībā, bet šo iespēju lieliski izmantoja Gabriels Hesus, panākot 2:1

Otrajā puslaikā 25 minūšu laikā tiesnesis parādīja četras dzeltenās kartiņas, no kurām viena (sitiens ar elkoni) izrādījās liktenīga Gabrielam Hesusam – viņš pirmajā puslaikā jau bija izpelnījies brīdinājumu, tāpēc pameta laukumu, atstājot Brazīliju mazākumā.

Peru metās uz priekšu, lai izmantotu skaitlisko pārsvaru un izveidoja vairākas bīstamas vārtu gūšanas iespējas, taču nespēja tās pārvērst precīzos raidījumos. Tieši pretēji – 90. minūtē brazīlieši nopelnīja iespēju izpildīt 11 metru sodu sitienu, ko augstasinīgi realizēja Rišalisons, panākot spēles beigu rezultātu 3:1.

Tādējādi Brazīlija “Copa America” turnīrā triumfēja pēc 12 gadu pārtraukuma un kopumā tas bija tās devītais tituls.

Spēlē par trešo vietu Argentīna ar 2:1 uzveic Čīli.

Tavs viedoklis

avatar
  Subscribe  
Paziņot par