Brazīlija rīkos 2027. gada Pasaules kausu futbolā sievietēm

17/05/2024 18:26
Nokopēts
Futbola bumba

Brazīlija rīkos 2027.gada Pasaules kausu sievietēm, piektdien kongresā Bangkokā lēma Starptautiskā Futbola federāciju asociācija (FIFA ).

Balsojumā priekšroka tika dota Dienvidamerikas valsts, nevis kopīgajam Beļģijas, Nīderlandes un Vācijas piedāvājumam.FIFA kongresam piektdien sacensību rīkotāja bija jāizvēlas no diviem kandidātiem. Pagājušā mēneša beigās tika atsaukts ASV un Meksikas kopīgs piedāvājums, bet DĀR savu kandidatūru atsauca novembrī.

Tā būs pirmā reize, kad Pasaules kauss sievietēm tiks rīkots Dienvidamerikā. Tāpat tā bija arī pirmā reize, kad visiem FIFA biedriem bija iespēja balsojumā izvēlēties Pasaules kausa sievietēm rīkotājus. Iepriekš par to lēma FIFA padome.

Elektroniskajā balsojumā, kurā tiesīgas balsot bija 207 FIFA biedri, bija trīs iespējas – Brazīlija, Beļģija kopā ar Nīderlandi un Vāciju vai atturēšanās. FIFA publicētie rezultāti liecina, ka Brazīlija saņēma 119 balsis, bet kopīgais Eiropas valstu piedāvājums – 78 balsis. Brazīlija šajā balsojumā tika uzskatīta par favorīti, īpaši pēc augstāka novērtējuma FIFA pagājušās nedēļas ziņojumā.

Pirmais Pasaules kauss sievietēm notika 1991.gadā Ķīnā, par uzvarētājām kļūstot ASV futbolistēm. Brazīlijā sacensības notiks desmito reizi, un pašreizējā čempione kopš pērnā gada ir Spānija.

    Pagaidām neviens nav komentējis
TOP notikumi
1
X
2
logo

Vai vēlaties saņemt paziņojumus par svarīgākajām ziņām