Brazīlija un Venecuēla sasniedz “Copa America” ceturtdaļfinālu

23/06/2019 11:24

Brazīlijas un Venecuēlas izlašu futbolisti sestdien sasniedza Dienvidamerikas valstsvienību turnīra “Copa America” ceturtdaļfinālu.

Brazīlijas futbolisti savās mājās notiekošā turnīra A grupas noslēdzošās – trešās – kārtas mačā ar 5:0 (3:0) sagrāva Peru valstsvienību, kas tādējādi atvadījās no izredzēm iekļūt “play-off”.

Pa vārtiem mājinieku labā šajā mačā iesita Kazemīru, Robērtu Firminu, Evertons, Dani Alviss un Viljans, turklāt cīņas kompensācijas laikā 11 metru soda sitienu nerealizēja brazīliešu uzbrucējs Gabriēls Žezūss.

Panākums Brazīlijas valstsvienībai ļāva nodrošināt pirmo vietu A grupā.

Tikmēr otrā šīs apakšgrupas noslēdzošajā mačā Venecuēla ar 3:1 (1:0) apspēlēja Bolīviju, arī nodrošinot iespēju spēlēt ceturtdaļfinālā.

Uzvarētājiem divus vārtus iesita Darvins Mačiss.

A grupas noslēgumā pēc trim kārtām septiņus punktus ieguva Brazīlija, septiņi punkti bija Venecuēlai, bet četri – Peru. Savukārt Bolīvija pie punktiem netika.

Iepriekš vietu ceturtdaļfinālā bija nodrošinājusi Kolumbija.

Bez Ziemeļamerikas, Centrālamerikas un Karību zonas (CONCACAF) valstīm turnīrā uzaicinātas piedalīties arī trīs izlases no Āzijas Futbola konfederācijas (AFC).

Turnīrā piedalās 12 komandas, kas sadalīts trīs apakšgrupās. Katras grupas divas labākās un arī divas veiksmīgākās trešo vietu ieguvējas sasniegs ceturtdaļfinālu.

Pirms trim gadiem “Copa America” turnīrā triumfēja Čīle.