Brazīlijas futbolisti otro reizi pēc kārtas iegūst olimpisko spēļu zeltu

07/08/2021 20:03
Brazīlijas futbola izlase

Ar Malkoma vārtiem pagarinājumā Brazīlija sestdien Tokijas olimpiskajās spēlēs triumfēja futbola sacensību finālā. Brazīlija pieveica Spāniju ar 2:1 (1:0, 0:1, 1:0), aizstāvot savu pirms pieciem gadiem Riodežaneiro iegūto titulu.

Sanktpēterburgas “Zeņit” spēlētājs viegli atbrīvojās no pretinieku aizsarga Hesusa Valjeho un ar spīti Unai Simona centieniem 108.minūtē guva uzvaras vārtus. Berlīnes “Hertha” uzbrucējs Mateuss Kunja izvirzīja Brazīliju vadībā pirmā puslaika kompensācijas otrajā minūtē. Rezultāts jau varēja būt 2:0, jo 38.minūtē Rišarlizons nerealizēja 11 metru soda sitienu.

61.minūtē rezultātu izlīdzināja Liverpūles “Everton” uzbrucējs Mikels Ojarzavals, kurš, tāpat kā Simons, bija Spānijas komandas sastāvā Eiropas čempionātā. Spānijai uzvaru varēja panākt rezervists Braiens Hils, ar sitienu no lielāka attāluma norībinot brazīliešu vārtu konstrukciju minūti pirms pamatlaika beigām.

Tomēr pēdējais vārds bija Malkolmam, bet Spānijas futbolisti nedaudz vēlāk nesekmīgi apelēja pie tiesneša par pārkāptiem spēles noteikumiem pretinieku soda laukumā un nepieciešamību izpildīt 11 metru soda sitienu. Pirms pieciem gadiem Riodežaneiro Brazīlija finālā pieveica Vāciju pēcspēles sitienos ar 5:4.