Brazīlijas treneris aizstāv savu lēmumu par Neimara iecelšanu kā piektās pendeles izpildītāju

09/12/2022 23:34
Neimars

Brazīlijas treneris Tite pēc piedzīvotā zaudējuma ceturtdaļfinālā pret Horvātiju skaidroja savu lēmumu par secību, kādā viņa spēlētāji izpildīja soda sitienus.

Jau vēstīts, ka brazīlieši Pasaules kausa ceturtdaļfināla spēlē pēcspēles sitienos piekāpās Horvātijai. Mača rezultāts pēc papildlaika bija 1:1, taču pendeļu sērijā horvāti bija pārāki ar 4:2. Brazīlija piedzīvoja zaudējumu, Neimaram nemaz netiekot pie iespējas izpildīt soda sitienu.

“Piektais soda sitiens ir visizšķirošākais un tad ir vislielākais spiediens. Spēlētājam, kurš tam ir mentāli vislabāk sagatavots, ir jāveic piektā pendele,” skaidroja Tite.

Treneris tāpat pastāstīja par savas komandas sniegumu papildlaika izskaņā, kad horvāti spēja panākt izlīdzinājumu. “Spēlējām uzbrūkošu futbolu un pret viņiem izdarījām lielu spiedienu. Bet viņiem palīdzēja rikošets, un bumba ielidoja vārtos. Tā nav neorganizēta aizsardzība,  tā bija Horvātijas vienīgā iespēja,” secināja Tite.

Brazīlijas speciālistam gan šis bija pēdējais mačs pie izlases stūres – viņš jau paziņoja, ka aiziet no valstsvienības trenera amata. 61 gadus vecais Tite pie izlases stūres bija jau kopš 2016. gada. Viņa vadībā Brazīlija 2019. gadā triumfēja “Copa America” turnīrā, taču gan šajā, gan 2018. gada Pasaules kausā Krievijā brazīlieši no turnīra izstājās 1/4 finālā.

Zaudējums izrādās pārāk sāpīgs – Tite aiziet no Brazīlijas izlases trenera amata